Bajka na niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
MA to być bajka w czasie Prateritum.
Po polsku wymyśliłem tak:
Dawno temu żył stary król Gustav.Miał potężne królestwo i cudowną córkę.Król jednak nie mógł być szczęśliwy.Jego ziemie nękały różne problemy.Ciągle wpatrywał się w niebo szukając smoka,który pożarł jego żonę i na fosę czy przed zamkiem nie stoją wojska przebiegłego księcia Ulbrechta.Król postanowił ogłosić,że za 3 zadania odda pół królestwa i rękę królewny.Była to wysoka nagroda.Zgłosił się tylko Marek.Musiał zabić smoka i pokonać Ulbrechta.3 zadaniem był ślub z córką króla.Marek wyruszył natychmiast.Smok mieszkał w wielkiej grocie.Marek był znany ze swojej usypiającej harfy.Tak też planował ubić smoka,ale zauważył kogoś.Postanowił użyć podstępu.Zagrał na harfie i krzyknął"Teraz idę zabić smoka".Nagle został uderzony przez księcia Ulbrechta.Z uśmiechem padał patrząc jak on i jego ludzie schodzą do pieczary.Zostały po nich tylko peleryny.Marko wymyślił co innego.Wysadził górę groty i czekał,aż wodospad zaleje głęboką pieczarę.Woda płynęła szybko dużym potokiem.Usłyszał tylko jeden głośny ryk i ciszę.Po godzinie wyłowił pelerynę Ulbrechta,trochę skarbów i wrócił do króla.Ten zaprowadził go do królewny.Śpiewała pięknie,a on zagrał na harfie.Zakochali się od pierwszego wejrzenia.Wzieli ślub i żyli długo i szczęśliwie.

I przetłumaczyłem ze słownikiem wiem,że nieciekawie ;/ :
Vor langer Zeit lebte der alte König Gustav.Hatte er mächtige Reich und wundervoll Tochter. König,jedoch war nicht glücklich.Sein Erde belästigte
verschiedenen Probleme.Immer noch seht in den Himmel der Suche nach einem Drachen, der verschlang seine Frau, und am oder vor dem FOSE nicht eine Sperre, um die Armee des Prinzen schauler Ulbrecht aus. König beschlossen mitteilen zu können, dass für die 3 Aufgaben, und die Hälfte des Königreichs, Prinzessin hand.Es war hohen Belohnung. Berichte nur Marek.Er muste töten einen Drachen besiegen und Ulbrecht.3 Aufgabe war verheiratet mit einer König Tochter.Marek ging sofort.Drachen lebte in den Vereinigten Höhle.Marek war bekannt für seine Betäubung BAIT harfy.Ja auch geplant, einen Drachen töten, sondern wies darauf hin,jemand.Beschlossen
Verwendung Täuschung.Spielte er auf harfie und schrie "Jetzt gehe ich den Drachen zu töten." Plötzlich Struck von Prinz Ulbrecht.Von suchen Lächeln, als er Absturz
und seine Männer, aus der sich Höhle.Warte nur Kape.Marko an der Spitze andere ein.Zerstörte Höhle und wartete, bis die Flut Wasserfall tief Höhle.Wasser schnell lief hoch Rohre.Er horte nur ein lautes Brüllen und Stille.Nach ein Stunde Fischte Kap Ulbrecht, kleine Schätze und kehrte er zu König. König brachte ihn zu Prinzessin.Sie sang schön, und Marko spielte auf harfie.Ihr Fällen
aus der ersten sehen aus.Nahm verheiratet und lebte lange und glücklich.

Proszę o pomoc bajka ma być na jutro jak by ktoś się odezwał byłbym wdzięczny.

 »

Brak wkładu własnego