Korekta zdań

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |
Jakiego przypadku powinienem użyć pisząc
1)"Moim synem jest ten chłopiec"
2)"Moim obowiązkiem jest sprzątnąć mieszkanie"
3.)Moim problemem jest choroba
Chodzi mi o wybór między (G czyim?) a (Akk kogo?)chodź nie zdziwiłbym się gdyby właściwym był (N)i jak one powinny wygladać.
Druga sprawa dotyczy zdań
1)Sie arbeitet in einem Gimansium///Sie arbeitet an dem Gimnasium >czy oba zdania są poprawne?
To samo tyczy się zdania
1)Sie kauft die Zeitung in dem Kiosk//Sie kauft die Zeitung an dem Kiosk
No, to wpisz we wszystkich możliwych przypadkach i przyjrzyj się. Zmień trochę składnię. Np. Ten chłopiec, jest moim synem. Albo Ten chłopiec, to mój syn. Niemcy myślą trochę inaczej niż Polacy.
Zrobiłem to ale nie jestem Niemcem i nie do końca wiem jak oni rozumują.Ale ok zmieniając składnie uzyskam.Dieser Knabe,ist meines Sohn-->tak sądzę
Oder:Diser Knabe,das main Sohn.Jeżeli to jest dobrze do fajno ...ale powiedz mi czy mógłbym utworzyć zdanie z akcentem na Moim synem bla bla Moim obowiązkiem blabla.Żeby było to na początku zdania
No i oczywiście co z reszta mojego pytania,jeżeli możesz...
To jak powinienem je napisać?
Nie męcz z tym "jeżeli możesz". Ty chcesz się uczyć (zakładam to). Gotowca dostarczy ci Moko. Ja nie. Jeśli ci się mówi, że Niemiec tak nie myśli, to czego się upierasz na POLSKIE myślenie? Chcesz robić gwałt na języku? (to pytanie zawieszam w owitrzu).
Dieser Knabe,ist meines Sohn-->tak sądzę
Jeżeli tak sądzisz, to podaj powody twego sądu. Skąd masz to słowo "der Knabe"? Jest używane rzadko. Der Junge eher.
Weź najprostszy przykład:
Das ist mein Sohn. Co to znaczy po polsku?
Potem zamiast "das" powstawiaj sobie twoje Knaby, Jungen und andere Viecher...
Wtedy będzie po niemiecku.
Moim obowiązkiem jest... możesz na kilka spsobów powiedzieć i będzie znaczyło "odpowiednik polskiego". Ale zostaw to "meines" w spokoju. Przykład:
Meine Pflicht ist...
Zu meiner Pflicht zaehlt...
Zu meinen Pflichten gehoert (gehoeren)...
Dobra bongo sklej...bez kitu męczący jesteś do bólu.Twoja pomoc jest gorsza od zapomogi.Najlepiej nie interweniuj za każdym razem gdy zobaczysz że autorem posta jestem ja.Są tu osoby które potrafią skutecznie wytłumaczyć,ty do nich nie należysz.A czytać te Twoje wydumane z wielkiej łaski teksty to okrutna kara.
Nie pierdziel głupot. Czy to ty, czy kto inny, to wszystko jedno. Skoro jesteś taka CKM (Ciężko Kapująca Mózgownica) gdy się tobie tłomaczy, jak WOP-ista krowie na granicy, to jest to twój problem. karam cię niniejszym nie podanym przeze mnie gotowcem. A, gdy się kiedyś uspokoisz, to chętnie z tobą pogaworzę, sieroto boża.
1) dieser
2) Meine Pflicht
3) Mein Problem
1) Sie arbeitet in einem Gymnasium / Sie arbeitet an dem Gymnasium → oba zdania są poprawne
1) Sie kauft die Zeitung in dem Kiosk / Sie kauft die Zeitung an dem Kiosk→ oba zdania są poprawne (wenn auch mit einem leichten Bedeutungsunterschied)
Co za człowiek...Jakby ktoś inny mógł pomóc to będzie super.
Nareszcie:) ok dzięki
Powiedz mi jeszcze czy faktycznie zdanie Dieser Junge,ist meines Sohn jest błędne.To użycie (G)
Mein Sohn ist der Junge.
jest bledne ale to zadna tragedia
Meine Pflicht ist die Wohnung aufräumen/putzen/.
Sie kauft die Zeitung im Kiosk.
Fajnie,dzięki.Tak na boku przyznam że trójka(white.apple,mokotów,diego13)zamiast wciskać głupie komentarze w stylu bongo-bongo konkretnie odnoszą si do problemu.I gitara:)
Kamil moim jest tlumaczac na polski forma narzednika z moim i miejscownika o moim a tych form w niemieckim nie ma
dla nas to tez cwiczenie jezyka niemieckiego
Czyli korzystamy z 1 przypadku Mój problem jest kto?co?
tak
rodzaj męski rodzaj żeński rodzaj nijaki liczba mnoga
Nominativ
mianownik mein meine mein meine
Genitiv
dopełniacz meines+s meiner meines+s meiner
Dativ
celownik meinem meiner meinem meinen+n
Akkusativ
biernik meinen meine mein meine
troche nieudana ta tabelka poszukam innej
Dzięki Diego
Kasus Maskulinum Femininum Neutrum Plural
Nominativ meiner meine meins meine
Akkusativ meinen meine meins meine
Dativ meinem meiner meinem meinen
Genitiv meines meiner meines meiner
Złapałem już o co biega thx
Kasus przypadek
Maskulinum Femininum Neutrum Plural rodzaj meski zenski nijaki liczba mnoga
a ja sie dopiero rozkrecilam
no trudno moze japa albo moko sie ze mna pokloca jutro ide pozniej do pracy to dzisiaj moge poszalec
ha! Diego? Dostałaś kosza "przypadkiem"?
Nie przejmuj się na pewno jeszcze nie raz zgłoszę się z jakimś problemem.Jak chcesz to dam Ci wyłączność na rozwiązywanie moich problemów językowych:).Póki co jest zacnie...Z tego co przeglądałem forum nie tylko ja odnoszę wrażenie że bongo-bongo jest buńczucznie nastawiony na innych
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |