sprawdzenie 2 zdań o ekonomii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam . Proszę o sprawdzenie 2 zdań dotyczących studiowania ekonomii: Forhin suchen sind Fachkräfte mit ein Branche.
( Nadal poszukiwani są specjaliści w tej branży.) Wenn haben präziche denkender Geist, dann Wirtschafstwissenschaften mit Zukunft und einträglich Fachrichtung ist.
(Jeżeli ma się umysł ścisły, to ekonomia jest przyszłościowym i opłacalnym kierunkiem
Totalna katastrofa
edytowany przez Tamod: 27 lis 2011
może jakaś pomoc konkretniejsza?:)
Bardzo totalna katastrofa.
Titanic to się chowa!
przyczyniasz sie do katastrofy, chodziło mi o jakieś podpowiedzi jak to poprawnie złożyć ...
to pierw trzeba dobrze rozpocząć, a ty chcesz coś z tego g..na (przepraszam na brzydkie sformułowanie) złożyć
za taką pomoc to ja dziękuje, szkoda czasu na pisanie nie potrzebnych postów. Logiczne jest to, że gdybym wiedziała jak to poprawnie napisać nie prosiłabym o sprawdzenie..Nie chcesz sprawdzić i pomóc to się nie wypowiadaj
Cytat: justyna23512
za taką pomoc to ja dziękuje, szkoda czasu na pisanie nie potrzebnych postów. Logiczne jest to, że gdybym wiedziała jak to poprawnie napisać nie prosiłabym o sprawdzenie..Nie chcesz sprawdzić i pomóc to się nie wypowiadaj

Ale ja sprawdziłem, jest źle.
Nic nie napisałaś o poprawieniu.
justyna, Tamod ma całkowicie rację i jesteś niepoważna obrażając się na niego. Pomóc można w czymś, co ma logikę a twoje drugie zdanie pozbawione jest kompletnie logiki (Jeżeli ma się umysł ścisły, to ekonomia jest przyszłościowym i opłacalnym kierunkiem). Jest w tym zdaniu skrót myślowy, być może dla ciebie oczywisty, ale dla innych wcale nie musi być oczywisty.
Najpóźniej teraz zadałabym sobie pytanie: czego oni ode mnie wogle chcą?
https://niemiecki.ang.pl/gramatyka/budowa_zdania/zdanie_warukowe

Czy to zdanie jest dobrze zbudowane (tak na logikę)?
Wenn haben präziche denkender Geist.... Co to jest "präzische"?
i przede wszystkim tłumaczenie z ponsa jest złe, nieudane, itp.
lepiej "naturwissenschaftlich veranlagt"
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie