Opis firm - sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)

Czy mogłabym prosić o sprawdzenie poniższych opisów firm? Byłabym ogromnie wdzięczna.

Miele produziert das Haushaltsgerät, zum Bespiel die Waschmaschinen, die Geschirrspülers, die Herde, die Kaffeemaschinen, die Mikrowellen, die Staubsauger, die Backöfen und die Kühlschränke. Ich kenne keine Marke dieser Firma. I habe keine Produkte dieser Firma bei mich zu Hause.
Braun stellt das Haushaltsgerät her, zum Beispiel die Rasierapparate, die Epilierer, die Haartrockner, die Kaffeemaschinen, die Bügelleisen, die Zahnbürsten, die Thermometer und die Uhren. Ich kenne die Marke dieser Firma. Meine Mutter und ich haben den Epilierer. Mein Vater hat den Haartrockner. Ich habe die Zahnbürste.
IBM ist eine Firma, die Informationstechnologie herstellt. IBM produziert die Softwares, die Server und den Massenspeicher. Ich kenne die Marke dieser Firma, aber ich habe keine Produkte dieser Firma bei mich zu Hause.
Bayer ist ein Unternehmen, das Arzneimittel produziert, zum Beispiel die Schmerzmittel und die Hustensäfte. I kenne die Marke dieser Firma. Wenn ich erkältet bin, nehme ich Aspirin.
BASF ist die Chemiekonzern. Das ist ein Betrieb, die Chemikalien, die Kunststoffe und die Schädlingsbekämpfungsmittel produziert. Ich kenne keine Marke dieser Firma. I habe keine Produkte dieser Firma bei mich zu Hause.
Toshiba produziert die Geräte den Unterhaltungselektronik, zum Beispiel die Computer, die Notebooks, die Tablet – PC, die Fernseher und die Kameras. Ich kenne die Marke dieser Firma. Mein Freund und ich haben die Notebook.
Nestle ist eine Firma, die Essen herstellt, zum Beispiel die Kaffees, die Getränke, die Gewürze, die Essen für Kinder, das Eis, die Süßigkeiten, die Frühstückflocken und das Futter. I kenne die Marke dieser Firma. Meine Familie kauft die Produkte, weil wir diese Produkte sehr essen mögen.
Sony stellt die Geräte den Unterhaltungselektronik her, zum Beispiel die Notebooks, die Fernseher, die Tablet – PC, die Handys, die Kameras, die Radios, die Stereoanlagen und die Spielekonsolen. Ich kenne die Marke dieser Firma. Mein Vater mag die Produkte dieser Firma. Wir haben den Fernseher, die Kamera und das Radio bei uns zu Hause. Mein Vater hat das Handy.
Grundig ist ein Betrieb, der Geräte den Unterhaltungselektronik produziert, zum Beispiel die Fernseher, die Radios, die Stereoanlagen und die CD – Players. Grundig produziert das Haushaltsgerät auch, zum Beispiel die Haartrockner, die Rasierapparate, die Kaffeemaschinen, die Wasserkocher und die Mixer. I kenne die Marke dieser Firma, aber ich habe keine Produkte dieser Firma bei mich zu Hause.
Schwarzkopf ist ein Unternehmen, das Toilettenartikel und Haarpflegeprodukte produziert, zum Beispiel die Shampoos, die Spülungen, die Haarsprays, die Haarfarbemittel und die Deos. Ich kenne die Marke dieser Firma. Ich benutze das Shampoo und die Spülung by Schwarzkopf.
Agfa produziert die fotografische Produkte, zum Beispiel die fotografische Filmen, die Laborausrüstungen, die Kameras und die Diaprojektoren. I kenne die Marke dieser Firma. Wenn ich junger war, hatte ich die alt Kamera. Ich habe den fotografischen Film benutzt.
Schindler ist eine Firma, die Aufzugsanlagen, die Fahrtreppen und die Fahrsteige herstellt. Ich kenne keine Marke dieser Firma.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Kamila
Hm... tak to jest, jak się od roku 2008 nie pisało samemu, lecz dawało pisać.
Sieczka totalna i brak podstaw. Tylko "die" się nauczyłaś i używasz wszędzie i bez sensu.
Po pierwsze celem tego forum, dokładnie tego działu jest pomoc i sprawdzenie, a nie bezpodstawne wyrażanie opinii, bo o nią nikt nie prosi.
Zadanie polegało na tym, że należało każdą wymienioną firmę opisać pod względem tego co produkuje i wykorzystać do tego jeden ze schematu:
- ... produziert ..., zum Beispiel ...
- Das ist eine Firma, die ... herstellt.
- Das ist ein Unternehmen, das ...
- Das ist ein Betrieb, der ...
- Das Firma stellt ... her, zum Beispiel...
Dlatego też wyrażenia tak wiele razy się powtarzają, podobnie 'die', ale nie wydaje mi się, żeby było aż tak często uzywane jak Pan wskazuje (poza tym oczywiście, że w kontekście wymieniania rzeczowników, nauczono mnie, żeby określać rodzajnik).
edytowany przez kamipolen: 26 lut 2014
Cytat: kamipolen
Po pierwsze celem tego forum, dokładnie tego działu jest pomoc i sprawdzenie, a nie bezpodstawne wyrażanie opinii, bo o nią nikt nie prosi. Po pierwsze: a, skąd o tym wiesz?
Gdzie jest po "drugie" i "ostatnie"?

Zadanie polegało na tym, że należało każdą wymienioną firmę opisać pod względem tego co produkuje i wykorzystać do tego jeden ze schematu:
- ... produziert ..., zum Beispiel ...
- Das ist eine Firma, die ... herstellt.
No, i naklepałaś bezmyślnie, i tyle.
Dlatego też wyrażenia tak wiele razy się powtarzają, podobnie 'die', ale nie wydaje mi się, żeby było aż tak często uzywane jak Pan wskazuje (poza tym oczywiście, że w kontekście wymieniania rzeczowników, nauczono mnie, żeby określać rodzajnik)= ale nie bezmyślnie. Tym rządzi Pani Gramatyka z domu Niemiecka. Do pomocy stoją w szeregu Panowie typu PONSio oraz Duden, że o innych nie wspomnę.

Do szkoły wystarczy. Dużo naklepane = Pani będzie z ciebie dumna!
kamila.l = jak ci Moko odpowie, to ci podam. Harcerskie słowo!

(a, taka byłaś u niego zdolna!)
woow, to jest lepsze, niz przedwczoraj widziałam!!! takiego textu, to po polsku bym na pewno nie napisała!! a z polskiego to i pewnie 5 by było, jak nic. No gratuluję!
no, przecież mówię, że do szkoły wystarczy.
Cytat: niuniel
no, przecież mówię, że do szkoły wystarczy.
Po pierwsze, ona jest kobietą, prędzej kobietę wysłucha..//no chyba że jesteś kobietą, bo jakaś "ircia" mi pod oczami przeszła, to z całego serduszka soryy.
Po drugie, .. achh już mi się nie chce. jakie drugie??
Po trzecie.. hmm, Trzeba się uczyć..
Po piąte, a gdzie 4?
Weźmy ostatnie, masakra, co ja tu jeszcze , pierd../robię??
Cytat: niuniel
kamila.l = jak ci Moko odpowie, to ci podam. Harcerskie słowo!
(a, taka byłaś u niego zdolna!)

Mokotow ...

Beitrag » Heute, 18:14
"Ich kenne keine Marke dieser Firma." → OK
"Ich habe keine Produkte dieser Firma bei mir zu Hause."
"Ich kenne die Marke dieser Firma."
"Schwarzkopf ist ein Unternehmen, das Toilettenartikel und Haarpflegeprodukte produziert, zum Beispiel Shampoos, Spülungen, Haarsprays, Haarfarbemittel und Deos."
czyli.. nie wiele się pomyliłam, 4 zdania = 4 będzie:DD, z polskiego 5 jak nic!
Moko dostał votum nieufności od wielkiej kamila.l. Polazła do pejsatych i dostała od chief-denunciator takie samo badziewie, jak i u Mokiego.
Ot, losy lenia są niezgłębione.
I, co teraz będzie?
Jedyna nadzieja, to że Pani od Niemca ma tylko licencjat.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,516,149809464,149809464,Pytania.html
edytowany przez niuniel: 28 lut 2014
Nieładnie, ojj nieładnie! Trzeba się uczyć, a nie szukać odwalenia za kogoś, czy to takie trudne? Jak myślisz k.?
A co będzie? Popoprawia, po trochę od każdego, co nie zmieni faktu, że takie samo badziewie jakie było, tak będzie.. A tym bardziej nie zmieni faktu, że się coś nauczyszy. I to będzie.
Trafiła w takie miejsce z którego korzystać nie umie, no ale to jej problem.
Tak mi się napomkneła taka jedna ciekawa sytuacja, podobna do tej obecnej. Też mam takiego żeranta, który też lubi tak na mnie żerować i wszystko robiło do tej pory, i co najlepsze udawało się, jak nic! Czemu do tej pory? Bom dupę wypieła, stwierdziłam starczy, stwierdziłam wystarczy wykorzystywania. Co do tej pory ten uff żyrant się nauczył? Faktycznie, to mało, bo co roku się pyta o to samo i dalej nie wie o co chodzi.. Idę do swojego, bo moja paplanina i tak tu nic nie da. Miłego dnia, życzę.:)
Ahh dopowiem. Bo to ciekawa jest historia. Ten uff żyrant nastawił całą rodzinę przeciwko mnie i to ja jestem ta najgorsza. I to ja mam się w piekle smażyć. Bom kazała się uczyć! :) Finał tej historii, niewiadomy. Jedynie co zostało, Hans się zbudził i trzeba się nim zająć. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego