Krótka historia roweru

Temat przeniesiony do archwium.
Das Fahrrad ist erstmalig auf den antiken Fresken im Ägypten und im Mesopotamien erschienen worden. Darauf Leonardo da Vinci hat den Abriss des Prototyp erarbeitet.
Im Jahre 1816 Karl Friedrich Christian von Drais de Sauerbrun hat das ertsen Fahrrad gebaut. Es wurde "Laufsmachine" genannt. Man konnte mit diesen Fahrrad mit Geschwindigkeit bis 10 zu 15 Stundenkilometer reisen.
Karl Friedrich patentierte die Erfindung im Deutschland aber es verbreitetesich erst im England. Der erste /wyścig kolarski: nie znalazłem dosłownego tłumaczenia, podaje albo jakieś zlepki albo samo 'kolarstwo'/: Radsport/Radsportrennen/Radrennen passierte am 20 April 1819.
Frankreich ist den federführenden Produzent von Fahrraden geworden. Kurz darauf das Fahrrad, weil Kreig mit Preussen brach aus, ist vergessen worden. Im Jahre 1885 John Kemp Starley baute Fahrrad, das hatte allen Nötigste. Es wurde "das Krokodil" genannt. Im 1891 höherne Räder sind durch die Luftschläuche ersetzt worden.
Seit diesem Moment, Fahrrad hat immerfort evaluiert.
Fajna historia.
A dziękuję.Są rażące błędy?
Cytat: gaudens96
A dziękuję.Są rażące błędy?
sieczka
To tak jak zawsze w moim przypadku.
Cytat: gaudens96
To tak jak zawsze w moim przypadku.
I, tak zostanie, bo nie słuchasz porad i walisz na ślepo. A, niemiecki jest prawie taki sam, jak polski. Nie mówi się: Ala kota ma, lecz Ala ma kota. Kapito?
Rower ma długą i bardzo interesującą historię.

Pierwsze wizerunki pojazdów pojawiły się w Egipcie i Babilonii.

Wynalazcą roweru był Leonardo da Vinci, w 1493 r.

1816 Karl Freiherr Drais von Sauerbronn stworzył pierwszy rower (patent 1818).

Nazwano to/wzór "Laufsmachine".

Rower osiagał prędkość od 10 do 15 kilometrów na godz.

Pierwszy wyścig kolarski był 20 kwietnia 1819.

W tym czasie Francja była wiodącym producentem roweru Karla.

Wojna niemiecko-francuska przerwała dalszy rozwój.

W roku 1885 John Kemp Starley stworzył wzór roweru współczesnego.

"Rover Safety Cycle" miał koła równej wielkości, kierownicę połączoną z widelcem i tylne koło napędzane łańcuchem.

Od tego czasu rower jest udoskonalany.

Wrzuć to na googlacza-translatacza i trochę poprzerabiaj;). Filma musiałam obejrzeć.
https://www.google.de/webhp?tab=ww&ei=FTQbU7qvFMSCtQbdj4DADQ&ved=0CBEQ1S4
Haha. Ale jaja!!! Kto by pomyślał. Dziękuję. :)
Gugle pomyślał.
Niuniel jesteś wspaniały, wiesz! Tylko, ja nie mam się czym odźwięczyć. Chociaż może trochę, i tak Ci będę marudziła.. Heh, idę na filma bom przerwała. :)
Was gucken?
http://stepashka.org/filmy/deutsch/333[tel]the-french-job-116-2013-deutsch.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego