proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
uprzejmie proszę o sprawdzenie tego tesktu..dziękuję z góry! :)

Johnathan Trotz wurde in New York geboren.Seine Eltern verstanden sich nicht gut und die Mutter hat fortgezogen.Als Johnny vier alt Jahre war, brachte ihn sein Vater in den Hafen von New York.Er sagte zu dem Kapitän, dass die Grosseltern sollten ihm (Johnny) im Hamburg abholen.Das war nicht in Ordnung, wiel die Grosseltern tot waren.Der Kapitän hat für Johnny gesorgt.Er hat eine heiratete Schwester und sie hat Johnatahn aufgenommen.Als Johnny zehn Jahre alt war, ging er ins Internat zu Kirchberg.

mnóstwo błędów więc naprawdę bardzo mi zależy na pomocy..dziękuję!
oto korekta:
Ee sagtezu..., dass die G. ihn von H abholen sollten.
Das wr nicht..., weil
Er hatte eine verheiratete Schwester
hm niewiele z tego rozumiem..? czy moge prosic o konkretniejsza pomoc..tzn bardzo jestem wdzieczna ale niestety nie pomaga mi to za bardzo. prosze bardzo jesczze raz o sprawdzenie tego tekstu i poprawienie bledow, w calym tekscie! dziekuje uprzejmie..
chodzi o to, że pozostałe zdania masz dobrze..... on/a poprawił/a tylko te, w których były błędy
już rozumiesz?
no ok ale ja tam mam zdania w ktorych na pewno sa bledy tylko nie wiem jak to poprawic.za te dziekuje bo wiem zrozumialam..bez przesady tlyko chodzilo mi o reszte.no nieistotne.dziekuje -.-
brachte sein Vater ihn
wiel-weil
Der Kapitän hat sich um Johny gesorgt
dziekuje ale sich umsorgen to jest martwic sie o, a tu chodzi ze sie nim opiekowal..przynajmniej tak mi sie zdaje.dziekuje:)
no kurde, faktycznie tam jest jeszcze mnóstwo innych błędów!! nie czytało się dokładnie i teraz mam :(
no wlasnie..o to mi chodzilo.no ale spoko.
Jonathan Trotz wurde in New York geboren. Seine Eltern verstanden sich nicht gut und die Mutter war fortgezogen. Als Johnny vier alt Jahre war, brachte ihn sein Vater in den Hafen von New York. Er sagte zu dem Kapitän, dass die Grosseltern ihn (Johnny) in Hamburg abholen würden. Das war nicht in Ordnung, weil die Grosseltern tot waren. Der Kapitän sorgte für Johnny. Er hatte eine verheiratete Schwester und sie nahm Jonathan auf. Als Johnny zehn Jahre alt war, ging er ins Internat in Kirchberg.
hm..metlik,nie wiem ktora z opcji wybrac..no postaram sie to pozmieniac,ale nie wiem czy konieczne bylo zmienienie czasu partizip na präteritum?no trudno..widocznie tak.dziekuje:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie