opis choroby

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o pomoc:) mam do napisania na jutro przebieg choroby, napisalam go ale nie jestem pewna czy dobrze bo nie jestem najlepsza z niemeickiego. Byłabym wdziećzna gdyby ktos bardziej kompetentny ode mnie mi to sprawdził :)

chciałam napisac:

2 tygodnie temu temu zachorowałam na grype. Już wieczorem wiedziałam że się rozchoruje pownieważ bardzo bolało mnie gardło i mialam katar. Rano obudziłam sie z temperaturą i od razu zapisałam się do lekarza. Okazało się ze to grypa i musze leżec w łóżku przez tydzień. Najbardziej uciażliwy był katar ponieważ bolał mnie od niego nos. Na szczęście po 5 dniach czułam się juz lepiej i moglam wrócić do szkoły i odrobić zaległości


Vor zwei woche hatte ich eine Grippe.Am abend wusste ich schon, dass ihc krank werde, weil ich Halsschmerzen und Schnupfen hatte.Am morgen hatte ich dann Fieben und bin zum Arzt geganngen.Es hat sich heraus gestellt das ich ein e Grippe hab und muss eine Woche lang im Bett liegen. Am schlimmsten war der Schnupfen da wegen ihm meine Nase weh tat.Zum glück ging es mir nach fünf Tagen besser und konnte zur Schule gehen um alles nachzuhohlen .
Vor zwei Wochen hatte ich eine Grippe. Am Abend wusste ich schon, dass ich krank werde, weil ich Halsschmerzen und Schnupfen hatte. Am Morgen hatte ich dann Fieber und bin zum Arzt gegangen. Es hat sich herausgestellt, dass ich eine Grippe habe und eine Woche lang im Bett liegen muss. Am schlimmsten war der Schnupfen, da meine Nase wehtat. Zum Glück ging es mir nach fünf Tagen besser und konnte zur Schule gehen, um alles nachzuholen.
dziekuje:)
Hej. Potrzebuje przetłumaczenia opisu choroby. Najlepiej na dzis;) Zawsze mialam problem z pisaniem po niemicku listów i innych wypracowan.
Podaje tresc po polsku:
Czesc. Dziękuje za Twój ostatni list.
Ja ostatnio bardzo chorowałam.w poniedziałek wrcóiłam wczesniej ze szkoły,poniewaz źle się czułam. Bolała mnie głowa i bradło. Wiczeroem dostałam wysokej gorączki i miałam dreszcze. Na dodatek zaczeło mnie kaszlec. Nie miałąm wogóle apetytu. Byłam bardzo osłabiona. Następnego dnia poszłam do lekarza. Zbadał mnie i stwierdził ze to grypa. Przepisał mi lekarstwa i kazał leżec w łózku przynajmniej do końca tygodnia.Tak też zrobiłam po pwrocie do domu. Choroba ustąpiła w niedziele więc w poniedziałek mogłam isc do szkoły i nadrobic zaległości. Napisz co u Ciebie słychac i jak leći w szkole.
Gorąco pozdrawiam.



Bardzo prosze o przetłumaczenie tego,gdyby ktos mógł. Byłabym bardzo wdzięczna.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie