pomóżcie mi przetłumaczyć końcówke wczesniejszego

Temat przeniesiony do archwium.
To koncowka wczesniejszego tekstu. tamten wczesniejszy długo męczylam... a z koncowką mam problem, dlatego znów piszę..

"Ein Model muss auch Ausstrahlung und Selbstbewusstsein besitzen", erklärt Sylvia Esch von der Agentur. Außerdem brauchen die Mädchen viel Disziplin. Bis Make-up und Haare sitzen, muss man stundenlang sitzen und bei den Fotoaufnehmen das heiße Scheinwerferlicht ertragen.
In den letzten Jahren hat die Modelbranche einen schlechten Ruf bekommen. Man las von Drogen und Missbrauch Minderjähriger. Die Eltern von Naomi reagierten darum anfangs zurückhaltend, als sie von den Plänen ihrer Tochter erfuhren.
Für Naomi steht heute schon fest, dass Modeln für sie kein Beruf mit Zukunft ist. "Meistens ist mit Ende 20 Schluss", so Naomi. Sie will im nächsten in Düsseldorf zu studieren.
Hejka,
nie widzialam twojego wczesniejszego pytania, wiec nie wiem co musisz z tym tekstem zrobic.. Jesli musisz go przetlumaczyc to ci moge pomuc :) Zaczelas juz nad tym fragmentem pracowac czy w ogole nie wiesz jak sie za to zabrac? Pozdrawiam
Czesc. Tutaj zaczęłem z pomocą innych. Później tłumaczylam w książce (bo to jest tekst z książki) i tej koncowki co dodalam nie mogę przetłumaczyc. Wychodzą mi zdania, które sensu nie mają..
prosze oto ratunek - przetlumaczony tekst. Sluchaj, piszesz ze to tekst z ksiazki, a w ostatnim zdaniu niemieckim jest blad. Albo ty sie pomylilas w przepisywaniu. Bynajmniej po "will" czasownik jest zawsze w bezokoliczniku czyli bez "zu".
P.S. Tekst jest bez polskich znakow :/
Pozdrawiam

„Modelka musi posiadac charyzme i pewnosc siebie”, tlumaczy Sylvia Esch z agencji. Ponaddo dziewczyny musza byc zdyscyplinowane. Zanim makijaz i wlosy beda gotowe trzeba siedziec godzinami i znosic gorace swiatlo reflektorow podczas sesji fotograficznych.
W ostatnich latach branza modelarska dostala zla reputacje. Czytalo sie o narkotykach i wykorzystywaniu nieletnich. Rodzice Naomi zareagowali z rezerwa, gdy dowiedzieli sie o planach corki. Dla Naomi jest to dzisiaj juz pewne, ze praca jako modelka nie jest dla niej zawodem z przyszloscia. „Najczesciej konczy sie on z osiagnieciem dwudziestu lat”, twierdzi Naomi. W krotce zamierza studiowac w Düsseldorfie.
Dziękuję :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nur deutsch