[zdania] Co robiłeś wczoraj?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Potrzebuję paru zdań o tym "co robiłeś wczoraj" ,ale jest haczyk bo muszę w czasie Präteritum. Naprawdę mogą to być banalne jakieś zdania zależy mi bardzo na tym czasie Präteritum. np. dzisiaj rano wstałem o tej i o tej godzinie ,zjadłem to i to, poszedłem do szkoły o tej i o tej, robiłem to i to itp. Próbowałem zrobić samemu początek ale sam początek zajął mi pare godzin więc mam nadzieję że ktoś pomoże mi go rozwinąć i napisać z 5-7 zdań.(bardziej rozwiniętych że nie tylko poszedłem do szkoły i o 20 poszedłem spać.)


Gestern bin ich um 6 Uhr aufgestanden. Dann bin ich ins Bad gegangen und deguscht.

Podała nam nauczycielka słówka które nam się przydadzą do zrobienia.

bestehen -> hat bestanden
suchen -> hat gesucht
heiraten ->hat geheiratet
arbeiten -> hat gearbeiten
erhallen -> hat erhallet
verlassen -> hat verlassen

np. Dzisiaj rano wstałem o 6. Zjadłem kanapki i piłem kakao. Wyszedłem do szkoły o 7;30. Był to pracowity dzień mieliśmy aż 8 lekcji. Dostałem dobre oceny i wróciłem do domu o 15. Musiałem jechać z rodzicami do supermarketu po zakupy. Później odwiedziłem kolegę Marka. Graliśmy w piłkę nożną. Potem poszedłem do sklepu z płytami i wypożyczyłem film. Po przyjściu do domu zjadłem kolacje. O 20 zacząłem się uczyć na jutrzejszy sprawdzian z matematyki. Potem obejrzałem film i zasnąłem.

Coś takiego nie musi być to samo ale po Niemiecku i w tym dziwnym czasie Präteritum

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Heute bin ich um 6 Uhr aufgestanden. Ich habe Frustück gegesen und Tee getrunken. Ich bin um 7,30 Uhr in der Schule ausgegangen. Das ist sehr arbeitsam Tag gewesen, weil wir 8 Unterrichten gehabt haben. Ich habe gute Noten bekommen und ich habe nach Hause um 15 Uhr zurückgekommen. Ich bin mit meinen Eltern nach Laden gefähren und haben wir einkaufen gemacht. Dann ich habe meinen Freund Marek besucht. Wir haben in Fußbal gespielt.
Später habe ich Abendessen gegessen. Um 20 Uhr ich habe lernen begonnen, wiel am nächsten Tag habe ich Prufüng mit Mathematik gehabt. Dann ich habe ein Film angesehen und habe ich schlafen gegangen.

Musisz to jeszcz sobie sprawdzic bo nie jestem pewna czy dobrze.
rany jesteś super sprawdź to tylko bardzo ci dziękuje za szybką pomoc :***

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia