BLAGAM O POMOC

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może mi pomoc w przetłumaczeniu tego tekstu, zalezy mi zwłaszcza na ostatnim zdaniu,,, z gory dziekuje

Polen hat als vorletztes Mitglied der Europäischen Union den Ratifizierungsprozess für den Lissabon-Vertrag abgeschlossen. Staatspräsident Lech Kaczynski unterzeichnete das Abkommen im Beisein von EU-Kommissionspräsident José Manuel Barroso in Warschau. Nun fehlt nur noch die Unterschrift des tschechischen Staatspräsidenten Vaclav Klaus, damit das Reformwerk zum Januar 2010 in Kraft treten kann. Der als EU-Kritiker bekannte Klaus hatte zuletzt die Befürchtung geäußert, nach einem tschechischen Ja zum EU-Reformvertrag könnten Angehörige der nach dem Zweiten Weltkrieg vertriebenen deutschsprachigen Minderheit Eigentumsansprüche geltend machen.


Vorletztes przedostatni
S Mitglied członek
Haben abgeschlossen - abschliessen - zamknąć
S Abkommen - umowa
im Beisein w obecności
Nun teraz
Fehlen brakować
die Unterschrift podpis
tschechischen czeski
damit aby
Reformwerk reforma
Kraft na mocy
Treten wstąpić, zbliżyć
Bekannt znany
Zuletzt w końcu
die Befürchtung obawa
äußern (geäußert) okazywać, wyrazic
Angehörige członkini
Zweiten Weltkrieg
E Minderheit mniejszości
Geltend obowiąująco
Eigentumsansprüche własnościowego
Vertriebenem wygnać, wysiedlić



błagam o pomoc, jestem na poziomie podstawowym nie rozumiem tych wszytkich koncówek i sensu słów odpowiedniego dla zdania, a tekst ten jest mi niezwykle potrzebny, zwłaszcza ostatnie zdanie.
z góry dziękuje
Polska jako przedostatni członek Unii Europejskiej zakończyła ratyfikację traktatu lizbońskiego.Prezydent Lech Kaczyński podpisał umowę w obecności pzrewodniczącego komisji europejskiej José Manuel Barroso w Warszawie.Brakuje jedynie podpisu czeskiego prezydenta Vaclava Klausa,aby reforma do 2010 zyskała moc prawną.Znany krytyk unii europejskiej Klaus wyraził w końcu obawy,że po czeskim "tak" dla Reformy Ue mogą członkowie mniejszości niemieckojęzycznej,którzy po 2 wojnie światowej zostali wygnani ,uznać za obowiązujące prawo własnościowe.
Dziękuje serdecznie dobry człowieku! :)
Dziękuje serdecznie dobry człowieku! :)
Polska jako przedostatni czlonek Uni Europejskiej zamknela proces reatyfikacji traktatu lizbonskiego. Prezydent kraju Lech Kaczynski podpisal ten uklad w Warszawie w obecnosci Jose Manuela Barroso, przewodniczacego Komisji Europejskiej. Zeby traktat wszedl w zycie do stycznia 2010 roku brakuje juz tylko podpisu czeskiego prezydenta Vaclava Klausa. Klaus, znany jako kryzyk tego unijnego paktu reform wyrazil ostatnio obawy w zwiazku z tym, ze po czeskim 'tak' dla tego unijnego pakietu reform czlonkowie mieniejckojezycznej mniejszosci, ktorzy po drugiej wojnie swiatowej zostali wysiedleni, wysuwac moga roszczenia w zwiazku ze swoim prawem wlasnosci.
Nie ma za co:D i polecam się na przyszłość:P
o! juz ktos przetlumaczyl przede mna :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego