Anhörung zum Bußgeldverfahren-proszę o pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Wszystkich serdecznie!
Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu poniższego tekstu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam - Ola.

Nach § 55 des Gesetzes über Ordnungswidrigkeiten (OWiG) geben wir Ihnen hiermit Gelegenheit, zu dem Vorwurf Stellung zu nehmen.
Es steht Ihnen frei, sich zu der Beschuldigung zu äußern oder nicht zur Sache auszusagen.
Sie sind aber verpflichtet - auch wenn Sie die Ordnungswidrigkeit nicht begangen haben - die Frage zur Person ( Nr. 1) vollständig und richtig zu beantworten. Die Verletzung dieser Pflicht ist nach § 111 OWiG mit Geldbuße bedroht. Der ausgefüllte Anhörbogen ist innerhalb einer Woche ab Zugang des Schreibens zurückzusenden. Sofern Sie sich nicht zu der Beschuldigung äußen, kann ohne weitere Anhörung zur Sache ein Bußgeldbescheid gegen Sie erlassen werden. falls Sie sich zu der Beschuldigung äußern, wird unter Berücksichtigung Ihrer Angaben entschieden, ob das Verfahren eingestellt oder ohne weitere Äußerung der Verwaltungsbehörde ein Bußgeldbescheid erlassen wird. Der erlass eines Bußgeldbescheides ist mit Kosten (Gebühren und Auslagen) verbunden. Bei nichtrechtzeitigem Vorbringen entlastender Umstände können Ihnen jedoch nach § 109 a Abs. 2 OWiG Nachteile bei der Auslagenentscheidung entstehen. Wenn Sie die Ordnungswidrigkeit nicht begangen haben, teilen Sie bitte innerhalb einer Woche ab Zugang dieses Schreibens neben Ihren Personalien (Nr. 1) zusätzlich die Personalien des verantwortlichen unter den Angaben zur Sache (nr. 3) mit: hierzu sind Sie nicht verpflichtet. Sollte es sich um ein Firmenfahrzeug handeln, wird gebeten, den verantwortlichen Fahrzeugführer mit Anschrift zu benennen. Bei Halterverstößen bitten wir um Mitteilung der Personalien des Verantwortlichen für den Einsatz des Fahrzeuges in der Firma.
Sofern es sich um eine Geschwindigkeitsüberschreitung handelt, ein Beweisfoto vorliegt und keine Angaben zum Fahrzeugführer gemacht werden, wird auf die Möglichkeit des Lichtbildabgleichs im Pass- und Personalausweisregister bzw. Melderegister hingewiesen. Im Übrigen kann dem Halter eines Ktz bei Verkersverstößen die Führung eines Fahrtenbuches auferlegt werden, wenn nicht festgestellt werden kann, wer zur Tatzeit das Fahrzeug geführt hat (§ 31 a StVZO). Ihre daten werden bei der umseitig genannten Behörde in einer automatisiert Datei gespeichert.
He? Nic nie rozumisz, czy jak?
Przestrzegam cie przed translatorami, bo dostaniesz polski bigos nawinie.
A Ty co taki wrogo nastawiony do innych!
Zwracm się o pomoc do Ludzi, którzy znają/uczą się j. niemieckiego! Nie znam prawniczego j. niemieckiego, a translator to zbyt proste! pozdrawiam!
Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc w tłumaczeniu. dziękuję!
Potrzeebujesz sens, czy tez dokladnie? Dokladnie: nie podejmuje sie.
Najlepiej by było dokładnie. Z tego co ja rozumiem - należy w ciągu 1 tygodnia od otrzymania niniejszego pisma odesłać wypełniony danymi osobowymi załączony formularz. Jak się tego nie zrobi to sami naliczą grzywnę. To tak ogólnie. Nie wiem czy są tam jakieś kruczki prawne? dzięki bongo-bongo :)
Moje podejrzenie (ale to zgaduj -zgadula): mandat samochodowy za cos. Narozrabialas w Niemczech. Nie wiem, gdzie teraz jestes. Nic nie wiem o sprawie, bo tekst jest standatdowy. Opis procedury: po otrzymaniu tego pisma masz dwie mozliwosci: wypelnic formularz i zaplacic te 15 Ojro i masz spokoj, albo nie i udasz sie do sadu. Dokladne tlumaczenie zrobi ci tlumacz albo wrzuc do DEPa, oni tam bardzo lubia takie rzeczy. I sa fachowcy na miejscu. Ale oni sa jeszcze brutalniejsi niz my wszyscy do kupy i z osobna. Z twz. "wrogim nastawieniem" nie masz co u nich wyjezdzac...
P.S. Kruczkow nie ma. Zaplac i po rybach.
Ok. radar zrobił mi zdjęcie w Niemczech. Przekroczyłam prędkość. Przyszło do mnie pismo ze zdjęciem i tekstem, które wyżej wstawiłam. W pismie nie ma podanej żadnej kwoty do zapłaty? Czyli co, wysyłam wypełniony formularz, i dostaję z Niemiec mandat na 15 Euro ?????
Spoko! Tak latwo to nie jest. Blyskano mnie czesto. Obejrzyj te dokumenty dokladnie jeszcze raz. Moze tam jednak na samym poczatku cos pisze o zaplaceniu? Bo ten tekst, ktory wstawilas, to sa uwagi zakonczeniowe. Trudno mi cos radzic, bo nie widze dokumntu przed moim nosem. Obejrzyj, moze jest czek na przelew, czy co. Jezeli niczego takiego nie ma, to musisz w ciagu tygodnia wypelnic ten formularz i przeslac. Moze wtedy dostaniesz mandat.A to mosze potrwac ze trzy miesiace. Nie wiem. A te 15 Ojro to zalezy od szybkosci, z jaka cie blysneli.
Ihnen wird zur Last gelegt, am 25.03.10 um 13;53 - als Führer des PKW .../ auf der, BAB 72 km 44,85 Hoff- Chemnitz folgende Ordnungswidrigeit begangen zu haben: Sie überschritten die zulässige Höchstgeschwindigkeit außerhalb geschlossener Ortschaften um 24 km/h. Zulässige Geschwindigkeit: 100 km/h. Festgestellte Geschwindigkeit (nach Toleranzabzug): 124 km/h
Jest tylko taka informacja nad zdjęciem. Czyli informacja o przekroczeniu prędkości o 24 km/h.
A więc wypełniam formularz i odsyłam i mam nadzieję, że mandat będzie nieduży :)
Bardzo Ci dziękuję bongo-bongo za pomoc. Pozdrawiam Ola.
Hej, Speed-Ola. Ta przyjemnosc chyby bedzie kosztowala 70 Jajek! Ostatnio przepisy sie zaostrzyly. Od 21-25 kmh przekroczenie predkosci= 70 Euro. Patrz ponizszy link:
http://verkehrsanwaelte.de/bussgeldkatalog_geschwindigkeit.html
Hej :) dzięki za link. pa pa!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego