Krótkie pilne tłumaczenie.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam jestem nowy cały rok jakoś sobie radziłem ale teraz potrzebuję kogoś pomocy ;). Proszę o przetłumaczenie oto takiego tekstu:
Na obrazku widzimy 4 uczniów. Jeden z nich zgłasza się a 3 patrzy na niego wrogo. Uczniowie sumienni i aktywni często mają wrogów w postaci uczniów słabszych i leniwych. Powodem tego jest zazdrość tych słabszych. Właśnie negatywne nastawienie słabszych do lepszych jest powodem częstego mobbingu w szkole. Leniwi dokuczają tym pracowitym mają do nich pretensje oto że są gorsi. Moim zdaniem jednak lepiej być aktywnym niż leniwym ponieważ uczymy się dla siebie. Proszę o jak najszybsze przetłumaczenie tego. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Auf dem Bild sehen wir vier Schüler.
Ein von den Schülern aufzeigt,die drei anderen Schüler gucken ihn feindlich an.
Gewissenhafte und aktive Schüler haben oft viele Gegner in Personen der Schwachen und Faulen.
Der Grund dafür ist der Neid der Schwechären.
Nie wierz w to, co ci diego-baba opowiada, bo ona jest chaotyczka. nawwala pierdul, a potem bedzie 36 wpisow marnowac na poprawianie wlasnych bledow!
Jesli sobie dotad radziles, to i teraz sobie poradzisz! Wysil sie. Napisz twoje po niemiecku, to moze pogadamy...btw. po polsku mowi sie "potrzebuje czyjejs pomocy"...
Neid der Schwächeren
dziekuje ci za tak wspaniala opinie bongo
ä zamiat tego pierwszego e
to co robie to przynajmniej moja wlasna praca a nie sciagi z internetu.
i jeżeli możesz to napisz mi całe to :P . Mogą być pewne drobne błędy ja poprostu sam się już nie wyrobię.
zycze wam wspanialej wspolpracy
ok.
Die negative Haltung der Schwächeren zu den Besseren
ist der Grund für Mobbing in der Schule.
zgłaszać się to raczej "sich (zu Wort) melden"
Die faulen Schüler belästigen und werfen den arbeitssamen Schüler vor,dass sie selbst minderwertig sind.
tez dobrze
Meiner Meinung nachist es besser wenn man aktiv ist,weil wir nur für uns selbst lernen.
popatrz co ja napisalam i popraw bledy
nach ist
Mateusz! Twoje zdanie:
Moim zdaniem jednak lepiej być aktywnym niż leniwym ponieważ uczymy się dla siebie.
Gdzie byles tutsj aktywny?
Mieczak, malza i leniwiec trojpalczasty nie sa ktywne. A diego-baba wpisala, co jej slina na ozor przyniosla. Masz te twoje bledy i to bez liku. Przsiez, jako "aktywny" sam chciales. Wstyd!
to popraw te bledy kochanie jaki problem
Ty odrabiasz lekcje za kazdego leniwca, ja ----NIE!
Ale to forum chyba samo za siebie mówi braku wkładu własnego (tłumaczenie) bez sensu są twoje głupie komentarze jeśli ktoś chcę pomóc to pomaga jeśli nie to nie a nie kogoś krytkuję i przeszkadza w czymś po co wogóle zajmujesz głos , jeżeli coś ci nie odpowiada to ozięble żegnam , to nie jest forum aby wylewać jakieś swe żale.
NIe pyskuj, leniwcu! Gdybys poczytal kilka wpisow w forum, to zauwazylbys, ze chcemy pomoc potrzebujacym pomocy. A pomoc jest wtedy pomoca, gdy sie cos zaczelo. Ty nie zaczales nic. Wchrzaniles twoje polskie wypociny do odrobienia i tyle. I gdzei ci tu pomoc po niemiecku? Nie ma po mniemniecku! Nie pyskuj. Zabierz sie do roboty. Ja nie mam zadnych zalow (zali), ale nielubie odwalania roboty za kogos. W tym konkretnym przypadku byles to ty.
Jeżeli ktoś chciał to pomógł a nie musiał , a tobie jeżeli to się nie podoba nie musiałeś tutaj wogóle się pojawiać !!! Zresztą nie będę z kimś takim dyskutował żegnam. A osobie która mi pomogła dziękuję.
Zegnaj i wracja tutaj, jak najszybciej! To bylo przeciez twoje ryzyko! Nie musiales wcale wsadzac tutaj twojego posta. Zrobiles to dobrowolnie. Sam chciales! Das Böse ist immer und überall... Jestes w internecie na calym swiecie i zawsze sie znajdzie cos, co ci pozwoli na marudzenie. A, dziekujesz za bledy, ktore chciales miec. Takich marudow, jak ty, jest tutaj mnostwo!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie