akk albo dativ ?

Temat przeniesiony do archwium.
ich bin in eine Wohnung umgezogen czy ich bin in einer Wohnung umgezogen ? kiedy uzywamy dativ a kiedy akkusttiv ? ktore z tych zdan jest poprawne ?
Zdanie pierwsze jest poprawne.
a dlaczego moglabys mi to wytlumaczyc ? nastepne poprawne zdanie : das bringt uns in eine problematische Lage a dlaczego nie in einer problematischen Lage ? od czego to zalezy ?
Cytat: paulina262
das bringt uns in eine problematische Lage a dlaczego nie in einer problematischen Lage ? od czego to zalezy ?

Najpierw ustalmy, jaka jest różnica:
- in eine problematische Lage bringen
- in einer problematischen Lage bringen
edytowany przez irkamozna: 16 sie 2012
Cytat: paulina262
ich bin in eine Wohnung umgezogen czy ich bin in einer Wohnung umgezogen ?

Najpierw ustalmy, jaka jest różnica:
- in eine Wohnung umziehen
- in einer Wohnung umziehen
no dokladnie nie widze zadnej roznicy.. moglabym dostac wkoncu odpowiedz ?
roznica jest taka ze w pierwszym zdaniu uzylismy akkusativa a w drugiem dativ
Nie-nie-nie...
Co to oznacza! Po polsku, gdy to przetłumaczysz!
Po co są przypadki w Niemieckim? Po to samo, co i w Polskim.
Dokładna różnica jest właśnie w znaczeniu, które się zmienia przez użycie przypadku.
Obejrzyj naszą zakładkę "Nauka".
btw.
Jaka jest różnica:
- ich gehe in den Park
- ich gehe in dem Park?
edytowany przez irkamozna: 16 sie 2012
gdzie moge jakis informacji zaczerpnac ..no wlasnie ja niestety nie widze znaczacej roznicy pomiedzy tymi dwoma zdanaimi.moze bys mi wytlumaczyla..?
Cytat: irkamozna
Obejrzyj naszą zakładkę "Nauka".
Nie idzie tego znaleźć u ciebie?
No, to co oznaczają te oba podane przeze mnie przykłady, skoro nie widzisz różnicy? Jak sądzisz, po kiego grzyba pisze się je w odmienny sposób? Ot, dla rozrywki, żeby było kolorowo?
chyba ci sie nudzi na tym forum albo dajesz wskazowki i pomagasz innym albo wara z tego forum..a swoj sarkazm przelewaj na kogos innnego
Cytat: paulina262
chyba ci sie nudzi na tym forum albo dajesz wskazowki i pomagasz innym albo wara z tego forum..a swoj sarkazm przelewaj na kogos innnego
karzdy sądzi wedłóg siebie...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie