list, sprawdzenie tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
prosze o sprawdzenie tłumaczenia listu (poprawności pod kątem j. niemieckiego) oraz ewentualna poprawę


po polsku:
Kochany dawidzie,
Chciałabym bardzo serdecznie podziekować Ci za Twój list. Dziś chciałabym napisać Ci o mojej nowej kolezance.
Ona ma na imię Ewa. Poznałam ją nad morzem. Ma 20lat i jest o 2lata ode mnie starsza. Ona pracuje jako kelnerka. jest otwartą i optymistyczną dziewczyną, dużo się śmieje i czas z nią płynie tak szybko i miło. Ona jest bezinteresowna, wrażliwa i odpowiedzialna, ponieważ udziela się w wolontariacie. Chciałybyśmy w lipcu zrobić wspólnie urlop w Tunezji, mam nadzieję, że ona znajdzie na to czas. Mam nadzieje, ze będziemy przyjaciółkami na zawsze.
Czekam z niecierpliwościa na Twoją odpowiedź.Pozdrów ode mnie rodziców.
Z serdecznymi pozdrowieniami XYZ

moje tłumaczenie:
Liber David,
Ich möchte mich bein deinen sehr herzlichen für den Brief bedanken. Heute möchte ich Dir über meine neue Freunde schreiben.
Sie heißt Ewa. Ich habe sie am den See kennen gelernt. Sie hat 20 Jahre alt und st um 2 Jahre älter als ich. Sie arbaitet als Kellnerin. Ewa ist ein offenes und optimistisches Mädchen, lacht viel und die Zeit mit ihr vergeht so schnell und nett. Sie ist selbstlos, sensible und zeverlässig, weil sie in Freiwilligendienst betätiget. Wir möchten im Juli gemeinsam Urlaub in Tunesien machen, hoffentlich findet sie Zeit dafür. Ich hoffe, dass wir Freundin für immer sein werde.
Ich warte ungeduldig auf Deine Antwort. Grüß bitte deine Eltern von mir.
Mit herzlichen Grüßen
XYZ

to jest jakiś dialekt? hmm...oktoberfestowy?
Cytat: pjoter
to jest jakiś dialekt? hmm...oktoberfestowy?

nie naśmiewaj się, tylko poprawiaj
Czy mógłby ktoś poprawić to co jest zle lub wyroznic mi zdania, ktore są zle i dopisac jakies wyjasnienie, co zrobilam zle?
zuverlässig**
Cytat: croppus
zuverlässig**

generalnie nie najlepiej, masa błędów-literówek, nie da się tego czytać i od kiedy zaimki z WIELKIEJ litery?
Cytat: pjoter
Cytat: croppus
zuverlässig**

i od kiedy zaimki z WIELKIEJ litery?

od 2005 juz nie
dobra, ale dajmy szansę wypowiedzi autorowi
Cytat: pjoter
to jest jakiś dialekt? hmm...oktoberfestowy?
nie naśmiewaj się, tylko poprawiaj
Cytat: Tamod
Cytat: pjoter
Cytat: croppus
zuverlässig**

i od kiedy zaimki z WIELKIEJ litery?

od 2005 juz nie

tzn. jesli chodzi o wstęp i zakonczenie: mam repetytorium z 2011r. i z niego zaczerpnęłam zwroty (zaimki były zapisane w tej książce z wielkiej litery - "abc maturalne")

Możecie pomoc mi z rozwinieciem?
"Sie heißt Ewa. Ich habe sie am den See kennen gelernt. Sie hat 20 Jahre alt und st um 2 Jahre älter als ich. Sie arbaitet als Kellnerin. Ewa ist ein offenes und optimistisches Mädchen, lacht viel und die Zeit mit ihr vergeht so schnell und nett. Sie ist selbstlos, sensible und zeverlässig, weil sie in Freiwilligendienst betätiget. Wir möchten im Juli gemeinsam Urlaub in Tunesien machen, hoffentlich findet sie Zeit dafür. Ich hoffe, dass wir Freundin für immer sein werde."
zaraz, poprawiam...o ile mnie ktoś nie wyprzedzi. Pisząc See masz na myśli jezioro?
edytowany przez [konto usunięte]: 17 wrz 2012
Kto będzie moim recenzentem?

Liber David,
Ich möchte mich bein deinen sehr herzlichen für den Brief bedanken. Heute möchte ich Dir über meine neue Freundein schreiben.
Sie heißt Ewa. Ich habe sie am den See(jezioro) kennen gelernt. Sie hat ist 20 Jahre alt und st um 2 Jahre älter als ich. Sie arbaitet als Kellnerin. Ewa ist eine offenes und optimistisches Mädchen, lacht viel und die Zeit mit ihr vergeht so schnell und nett. Sie ist selbstlos, sensible und zeverlässig, weil sie sich in dem Freiwilligendienst betätiget. Wir möchten im Juli gemeinsam Urlaub in Tunesien machen, hoffentlich findet sie Zeit dafür. Ich hoffe, dass wir Freundinnen für immer werden sein werden.
Ich warte ungeduldig auf Deine Antwort. Grüß bitte deine Eltern von mir.
Mit herzlichen Grüßen

Mein Gott, jaka to ciężka praca nauczyciela musi być!
edytowany przez [konto usunięte]: 17 wrz 2012
może ircia?
Czytaj "Hausi-Lotto Herbst 2012".

Mein Gott, jaka to ciężka praca nauczyciela musi być! SKŁADNIA do bani!
Cytat: irkamozna
Czytaj "Hausi-Lotto Herbst 2012".

Mein Gott, jaka to ciężka praca nauczyciela musi być! SKŁADNIA do bani!

o której i gdzie mogę obejrzeć losowanie?, żeby nie było oszukaństwa!
edytowany przez [konto usunięte]: 18 wrz 2012
W Deppenhausen o 12:01.
irciu tu jakas baba napisala ze ty i pjoter to jedna i ta sama osoba powiedz ze to nie prawda
Pierwsze primo:
- nie jakas baba, tylko Japa czyli mieczak albo malza
Ostatnie primo:
- to prawda.
ale dlaczego robisz z nas wariatow
sami z siebie robicie wariatow kto zaczal robic jajca? toz to jakas dezynteria u was czy diabli wiedza co same jajcuny tutaj. Ale Japa sie przynajmniej nauczyl zmieniac niki ale jezyka nie podniosl.
wiem irciu a najgorszym jajcunem jestem ja ale ja nie umiem inaczej rodowity juz osiwial ze mna a moj koteczek drapie i gryzie mnie codziennie
Selbstlob stinkt.
Cytat: Diego44
irciu tu jakas baba napisala ze ty i pjoter to jedna i ta sama osoba powiedz ze to nie prawda

Cytat: irkamozna
- to prawda.

nie
@Diego http://www.brigitte.de/gesellschaft/tiere/katzen-erziehung-1017331/
edytowany przez mamapia: 18 wrz 2012
Cytat: mamapia
Cytat: Diego44
irciu tu jakas baba napisala ze ty i pjoter to jedna i ta sama osoba powiedz ze to nie prawda

Cytat: irkamozna
- to prawda.

nie
@Diego http://www.brigitte.de/gesellschaft/tiere/katzen-erziehung-1017331/

jestem z zawodu i powolania pedagogiem i dzieci oraz zwierzeta takich specjalistow sa najgorzej wychowane a moj Diegulek znowu narozrabial bo sie wylegiwal na fotelikach sasiadow i oczywiscie pozostawil duzo wloskow na poduszeczkach ucalowalam go w glowke i dostal extra porcje kielbaski
Ty się lepiej zainteresuj moim tematem na "Inne" a nie o kotach piszesz, to nie zwierzyniec.
probowalem ta strone otworzyc ale nie umiem a Diego jesdt najwazniejszy na tym forum nie tam jakis niemiecki
Lieber David
Ich möchte mich bein deinen sehr herzlichen für den Brief bedanken. Heute möchte ich Dir über meine neue Freundein schreiben. -> przepisane z repetytorium, wiec nie ruszam tego
Sie arbeitet
zuverlässig

Ich warte ungeduldig auf Deine Antwort.-> zaimek był napisany w ksiazce wielką literą

Dziekuje za pomoc
Podaj fotkę tego repetytorium, bo kłamiesz, jak najęta.
Niekoniecznie, stare repetytorium mogło być.
u croppusa jest wszystko możliwe, jest znany z tego
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie