Sprawdzenie krótkiego tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
Proszę o sprawdzenie poprawności poniższego tekstu:
Hallo Claudia,
Ich schreibe einen E Mail, weil ich dich über meine geplante Geburstagsparty informieren möchte.
Die Party ist am 13. Februar, um 17 Uhr in meinem Haus. Es ist kleine Party im Familienkreis und mit ein paar Freunden. Meine Mutter backt eine Torte und ich mit meinem Vater heute einkaufen fahren. Mein Bruder schmückt das Zimmer. Meine Schwester geputzt heute das ganze Haus. Meine Mutter den Tisch deckt und ich begrüße die Gäste. Zum Geburstag wünsche ich mir ein Fahrrad und eine neue Armbanduhr. Meine Eltern haben mir auch ein neuses Handy.
Auf der Party wir tanzen und Musik hören. Wir machen viele Fotos. Ich hoffe, dass dir auch schaffst zu kommen.
Deine Marta
Proszę, to pilne.
Przecież masz 4 kwietnia.
to nie musi być wszystko zgodne z prawdą.
a, czego to takie pilne?
bo jutro muszę to oddać do sprawdzenia.
do szkoły wystarczy
czyli jest poprawnie?
a, kto to wie...
AHA. prosiłam by ktoś mi sprawdził czy to jest poprawne. A odpowiedź 'a, kto to wie...' nie wydaje mi się być jednoznaczna.
a, co ci się wydaje?
Nie wiem, chociaż według mnie jest poprawnie. Jeśli ma Pan/Pani jakiś problem ze zrobieniem tego, to ja przecież na siłę nie zmuszam. Zwróciłam się tutaj o pomoc, ponieważ dopiero od 4 miesięcy uczę się niemieckiego i mam prawo wszystkiego nie wiedzieć.
*Jeśli ma Pan/Pani jakiś problem ze sprawdzeniem tego
No, to ucz się porządnie.
Wszystkiego nie wiedzieć masz prawo, jak się zaczniesz nareszcie uczyć.
Dostaniesz bańkę, i tyle.
Nie prosiłam o krytykę, tylko o sprawdzenie.
Marsz do książek!
Najpierw muszę, aż ktoś miły i życzliwy się zjawi, i sprawdzi mi poprawność tego tekstu, a Pani/Panu radzę się zastanowić nad swoją obecnością na tutejszym forum, ponieważ Pani/Pani 'rady' są zbędne.
*czekać
Cytat: Smile17
*czekać
sorki - *czekać
Hallo Klaudia,

Ich schreibe an dich, weil über meinen Geburtstag erzählen möchte. Wir werden am 13. Februar um 17 Uhr in meinem Haus feiern. Das wird eine kleine Party mit meiner Familie und ein paar Freunden, aber ich denke, es wird super sein. Meine Mutter wird morgen einen Kuchen zu backen und ich gehe mit meinem Vater heute einkaufen. Mein Bruder schmückt sein Zimmer. Meine Schwester hat heute das Hause aufgeräumt. Meine Mutter und Schwester werden den Tisch decken und ich werde die Gäste begrüßen. Zum Geburtstags möchte ich ein Fahrrad oder eine Uhr erhalten. Meine Eltern versprechen mir ein neues Handy. Am liebsten würde ich mich mit einem guten Spaß mit meinen Freuden freuen. Auf der Party werden wir tanzen und eine Musik hören. Wir werden viele Fotos zu machen und ich werde mit meinen Freuden klatschen. Ich hoffe, es wird eine gute Party. Ich hoffe, du kommst auch auf diese Party.

Liebe Grüße, Marta.
edytowany przez gosia465: 05 lut 2014
są 3 malutkie błędy. ale to już poprawiać nie będę. dobrej nocki :)
maöutkie? sieczka!
zrób lepiej, chętnie zobaczę.
jak byłem mały, to robiłem
Proszę
Cytat: Smile17
...a Pani/Panu radzę się zastanowić nad swoją obecnością na tutejszym forum, ponieważ Pani/Pani 'rady' są zbędne.
Jeszcze się zastanawiam.
Oj tam. Jakby każdy na takie duperele zważał, ten świat zdziczałby jeszcze bardziej. Pani/Pana obecność jest nieoceniona na tym forum! I jeśli jest jakakolwiek możliwość Proszę o jakąkolwiek wskazówkę, jak oduczyć się pisania po polsku, żeby takiej sieczki nie robić.
Przecieś moje 'rady' są zbędne! No, czego chcesz?
Nie są! Ja tak nie twierdzę, to ta wyżej która nie chce pomocy. A, ja jej potrzebuję.
To że ona nie potrzebuje, bo zrobiła to perfekcyjnie, to ja wiem. Tylko nie wiem, jak ja mam się tak nauczyć pisać?
i będę siedzieć w tym martwym punkcie, dopuki mi ktoś jasno nie powie, trzeba robić tak..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |