Proszę o pomoc - głownie sprawdzenie i korektę.

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o przeczytanie i i ewentualną korektę błędów - będę mega wdzięczna i z góry dziękuję!!! :)

Chemiewerke BASF Antwerpen - BASF in Antwerpen ist der groeBte Industriekomplex in diesem Teil von Europa. Im Gebiet von diesem Komplex befinden sich 54 Produktionsanlagen, die jeden Tag circa 3500 Arbeiter einstellen. Der Industriekomplex gehoert zim internationalen Konzern BASF SE mit Hauptsitz im Gebiet von Deutschland - das groeBte Chemieunternehmen auf der Welt. Die Anlage beschaeftigt sich mit der Herstellung von 9000 verschiedenen chemischen Rohstoffen und besitzt auf ihrem Territorium ein eigenes Kraftwerk.

Wert Keppel Verolme Rotterdam - Keppel Verolme in Rotterdam wurde im Jahr 1957 gegruendet und gehoert zu einer Gruppe von Keppel Offshore&Marine, die viele Werfte auf der ganzen Erde besitzt, unter anderem in Brasilien und Singapur. Auf ihrem Territorium werden Reparaturen, Renovierungen und Bau der neuen Schiffe, aber auch Oelplatformen durchgefuehrt. Diese Werft befindet sich in industriellem Teil des groeBten Hafens in Europa, der es in Rotterdam gibt. ( z tym ostatnim zdaniem mam problem i wiem ze jest cos nie tak bo po polsku ono brzmi tak: Znajduje sie ona w częsci przemysłowej najwiekszego w Europie portu w Rotterdamie.)

Industriekomplex DSM Chemelot in Geleen - DSM Chemelot in Geleen ist ein Industriekomplex (vor allem fuer den chemischen Sektor), der sich im Bereich von dem Kreuz A2 und A67 in der niederlaendischen Provin Limburg befindet. Manche Firmen, die ihr Sitz im Gebiet von diesem industriellen Park haben, sind in ihrem Bereich Fuehrer in groBem Umfang. (chcialam napisac na skale swiatowa, a nie na wielka skale ale nie wiedzialam jak to ujac) Dieser Industriekomplex stammt aus dem Jahr 1924. ( a tu mialo byc ze poczatki tego kompleksu siegaja roku 1924)

Chemiewerke Ineos Zwijndrecht - Zwijndrecht Ineos Fabrik wurde im Jahr 1998 gegruendet und ist ein Chemiewerk, das zu INEOS Group Limited gehoert. Die Fabrik stellt circa 1600 Arbeitnehmer ein und ist gleichzeitig eine der besten fuehrenden,chemischen Fabrik auf der Welt.Zu dieser Gruppe gehoeren 73 Fabriken in solchen Laendern wie: Belgien, Holland, Mexiko, Deutschland und viele andere auf der ganzen Welt. Chemiewerke in Zijndrecht beschaeftigen sich hauptsaechlich mit der Herstellung von den Kunstoffen, von dem Ethylenoxid, Propylenoxid, Propylenoglykol und Ethanol.

ExxonMobil Raffinerie in Antwerpen - ExxonMobil Raffinerie in Antwerpen ist die aelsteste und groeBte Raffinerie des Konzerns Exxon Mobil in den Beneluxlaendern. Sie wurde im Jahr 1956 gegruendet und im Jahr 1976 wurde dort gruendliche Modernisierung durchgefuehrt. Gegenwaertig ist die Raffinerie der groeBte Hersteller des Loesungsmittels in Europa und sie sichert viele Rohstoffe fuer chemische Industrie. Taeglich arbeiten auf ihrer Territorium ueber 1000 Arbeiter aus vielen Laendern von ganzem Europa.
1. groeBte = co to za potworek? To się czyta, jak FuBball, albo biBchen.
Na naszym forum są niemieckie literki, więc się nie wymawiaj, że nie masz. Otwórz oczy!
btw. to twoje B pisze się, jako ss, skoro już...
2. Tekst napisany całkiem-całkiem, ale w wielu miejscach znajduję albo niekonsekwencje, albo twoje zbytnie zacięcie do używania zwrotu "von".
Przykład: Teil von Europa = Teil Europas.
Hauptsitz im Gebiet von Deutschland = co to za "Gebiet"?
Pisz po prostu "in Deutschland" i po rybach.
3. Arbeiter w tym przypadku pisałbym Mitarbeiter.
4. Territorium jest strasznie nadęte = Hoheitsgebiet eines Staates, Herrschaftsbereich
Znajdź prostszy zwrot.
5. Diese Werft befindet sich in industriellem Teil des groeBten Hafens in Europa, der es in Rotterdam gibt. Odmiana przez przypadki jeszcze kuleje.
6. skala światowa = Weltskala, die?
7. Literówki poprawić i do szkoły starczy, jeśli rozumiesz, co piszesz.
Tyle na początek.
niunia, to jest świetne odkrycie! Chapeau bas! Jak się nie ma pojęcia jak poprawić, to się pisze, że "do szkoły starczy". I wtedy delikwentowi można zaoferować gówno i nie można się do tego przyczepić. Super. Będę tego używał. A tak naprawdę to już teraz wszystkim oznajmiam głośno, że moje wszystkie poprzednie i przyszłe tłumaczenia są otagowanie etykietą "do szkoły starczy" niezależnie od tego, co o nich myślicie.
no, i pacz, bojek, już się zaczynasz czegoś przyzwoitego uczyć. Mam nadzieję, że ci to zostanie na dłużej, w co wątpię.
przecież on nie umie po niem.;p on tylko za przeproszeniem, ale bzyka każde zdanie polskie na niem.!. achh idę. musiałam.
ach skoncz z tym ciaglym "ide". Albo idz, albo nie piernicz ciagle ze idziesz bo i tak nie idziesz.
wybacz niuniel, czy ty, czy kto inny na tym forum, na pewno. nie będzie mi mówił co ja mam robić. ja sobie mogę tak jak każdy pisać tutaj co mi się chce i podoba.
haha idę! :D
jestem zachwycony waszymi intelektualnymi ejakulatami, którymi się nawzajem obryzgujecie. Po prostu jesteście książętami tego forum - leję ze śmiechu, kiedy czytam wasze teksty. nIn
Cytat: TopBolek
jestem zachwycony waszymi intelektualnymi ejakulatami, którymi się nawzajem obryzgujecie. Po prostu jesteście książętami tego forum - leję ze śmiechu, kiedy czytam wasze teksty. nIn
dlatego powtarzam z uporem maniaka:
ucz się, dziecko, ucz, bo nauka, to potęgi klucz.
Zaczniesz się na poważnie uczyć, to twój zachwyt będzie niepojęty. Musisz się tylko wewnętrznie wyzwolić, i wtedy pójdzie.
..na jakiś czas. ale wrócę bojuś, nie martw się.
idź!
ale, ucz się z głową, jeśli ją zostawisz, to też ci to nic nie da. :)
Proszę o uzupełnienie.
https://docs.google.com/forms/d/1SWTANcDORKkuxyEzT4b58Oa7tSj9BUHV6rPJD3e5l08/viewform
znowu pszylazua
ja już jestem wyzwolony dzięki wam, kiedy jestem bezpiecznie daleko od mieszanki siurów i kału, który razem z uporem kręcicie. Kiedy wyobrażam sobie wasze zaangażowanie przy tym i przekonanie, że tworzycie coś wielkiego, to po prostu padam ze śmiechu. Jestem zwykle w dobrym humorze ale wasz tandem to hit sezonu!
oj, jeszcze nie jesteś
Cytat: TopBolek
ja już jestem wyzwolony dzięki wam

du bist verklemmt wie ein Schraubstock, sei doch Locker!
erforsche einige "Feuchtgebiete", dann wird der Druck vermindert
in deinem jetzigen Zustand kannst doch nicht klar denken
nie potrzebuje jakich dennych pouczen :) jesli tak juz mnie poprawiasz to polszczyzna sie klania w takim razie :) WYSTARCZY sie mowi/ pisze :) poprosilam w bardzo kulturalny i mily sposob o pomoc a nie jakies smieszne aroganckie uwagi ;) btw. dzieki ;)
heeeeeeeeeee?
Temat przeniesiony do archwium.