Proszę o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, witam wszystkich. Od niedawna staram się nauczyć niem, choć miałam go już w gimnazjum to jednak wiele zapomniałam i teraz jestem na etapie przypominania sobie podstaw. Jestem teraz na praktykach, w których służę pomocą głównie jako native speaker j. pol. i stąd też jako tłumacz. Mam do czynienia z tłumaczeniami z czeskiego, ang (te oba jezyki mam dobrze opanowane) ale również z niem. którym muszę się wspomagać w swoich tłumaczeniach. Wciąż mam problemy ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych zdań. Na razie tłumaczę polecenia do aplikacji GPS, która będzie używana przez turystów w Alpach. Mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które na pewno bardziej będą rozumiały sens niektórych wyrażeń, gdyż ja niestety mam z tym problem... Tu mam jeden przykład, jeśli ktoś wie jak to przetłumaczyć, to będę wdzięczna :) Być może będę potem dodawać kolejne zdania, jeśli to nie będzie problemem.
"Kategorie MH (Mittelgebirgshütte) - Eine Alpenvereinshütte, die nicht in den Alpen, sondern im deutschen Mittelgebirge liegt. Sie muss gute Möglichkeiten zum Klettern und/oder Skilauf bieten oder sonst von bergsteigerischer Bedeutung sein."
To gratuluję, bo znalazłaś właśnie jedyne, a tym samym najlepsze miejsce do nauki języka niemieckiego.
Jedyne, czego się od ciebie wymaga, to własne zaangażowanie. Nic więcej.
Fajnie, tyle że tego akurat zdania nie rozumiem, mimo, że staram się korzystać z różnych słowników. Ktoś pomoże w tłumaczeniu?
P.S. Praktykę mam w Czechach, an nie w Niemczech.
Kto tłumaczy w Czechach niemiecką Wikipedię?
Owszem tłumaczą i nie wszystko jest w Wikipedii przetłumaczone. Aplikacja ma być w kilku językach i na razie jest tylko jedna oficjalna wersja językowa - niemiecka.
Kategoria MH (centralne schronisko) - A górskie chaty, które nie jest w Alpach, ale w Centralnej Wysoczyźnie niemieckich. Musisz mieć dobre warunki do wspinaczki i / lub ofertą na nartach lub w inny sposób o znaczeniu wspinaczki.
WTF!!!
Cytat: bibe
Kategoria MH (centralne schronisko) - A górskie chaty, które nie jest w Alpach, ale w Centralnej Wysoczyźnie niemieckich. Musisz mieć dobre warunki do wspinaczki i / lub ofertą na nartach lub w inny sposób o znaczeniu wspinaczki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Inne