pismo do a.d.a.c pomoc

Temat przeniesiony do archwium
Witam mieszkałem w Niemczech dwa lata i zabrano mi prawo jazdy niby za alkohol ale to długa gatka ... :)
chodzi mi o to że teraz mieszkam już rok w Polsce i chce sobie zrobić polskie prawo jazdy lecz w urzędzie powiedzieli mi że mam niemieckie i nie mogę mieć dwóch.
Czyli Niemcy nie zawiadomili że mi zabrali

może zna ktoś niemiecki i pomógł by mi napisać pismo jakieś do a.d.a.c że jestem rok zameldowany w pl i chce sobie zdać polskie prawo jazdy i że mają wysłać pismo czy coś że mi zabrali i nie mam
To, jak masz to nie zabrali.
To czego?

Jaja se z nas robisz, czy jak?
nie jak byłem w niemczech to zabrali mi niemieckie a tutaj nic o tym nie wiedzą i muszę im napisać żeby wysłali że mi zabrali
A, masz jakie papiery na to? Bo, może nie masz i nie zabrali?
nie mam tak zabrali chyba wiem co pisze ale nie oto pytałem pytałem cy ktoś umie niemiecki i pomoże mi napisać parę zdań do nich
A, czy jesteś członkiem ADAC?
nie ale jak mieszkałem jeszcze w Niemczech to byłem właśnie w adac i mi powiedzieli jak chce odzyskać w Niemczech to muszę mpu zrobić itd i widziałem że oni mają papiery moje to chyba do nich muszę napisać
Po prostu zrobiłem błąd jak mieszkałem w Niemczech że zamieniłem sobie polskie prawko na niemieckie i polskie odesłali do polski i polska ma napisane że posiadam niemieckie a potem mi go odebrali itd i nic nie napisali Polsce że go niemam a mieszkam teraz na stałe od roku w pl i chce tutaj zrobić na nowo a w urzędzie komunikacji mi powiedzieli że muszę sam do Niemiec pisać żeby posłali coś że zostało mi odebrane
Skoro wszystko jasne, to musisz po prostu poczekać na kogoś, co zna niemiecki i napisze jakieś pismo, czy coś =
Cytat: joy88
... może zna ktoś niemiecki i pomógł by mi napisać pismo jakieś do a.d.a.c że jestem rok zameldowany w pl i chce sobie zdać polskie prawo jazdy i że mają wysłać pismo czy coś że mi zabrali i nie mam
Sprawa nie jest prosta. ADAC nie ma z twoją prawojazdą nic wspólnego bo jest to klub samochodowy zajmujący się m.in. pomocą kierowcom kiedy ich samochód ma problemy w drodze. Dla członków ADAC ta pomoc jest bezpłatna, dla innych płatna. Test MPU zwany w Niemczech potocznie Idiotentest to Medizinisch-Psychologische Untersuchung
https://de.wikipedia.org/wiki/Medizinisch-Psychologische_Untersuchung

Ja bym ci radził pójść w Polsce do adwokata zajmującego się tymi sprawami i niech on się o twoje prawko stara. Pisanie z Polski do niemieckich urzędów osoby prywatnej jest czaso- i pracochłonne, ktoś musi ci te odpowiedzi tłumaczyć i pisać nowe pisma.
https://forumprawne.org/niemcy/767053-d-c-tlumaczenie-pomocy.html

Wszędzie wkleja te bzdety, ale nigdzie nie podaje żadnych konkretów.
Coś, komuś, gdzieś i o czymś napisać, bo on wie przecież, co on pisze.
Małoletni jajcun, i tyle.
edytowany przez heniekh: 23 lut 2018
Dzięki BratGlupiegoHenka poszukam jakiegoś adwokata ale niewiem czy znajdę takiego co załatwia niemieckie sprawy
Ja wiem, że nie znajdziesz. Chętnie ci pomogłem! Nie ma za co!
1
Temat przeniesiony do archwium

»

Pomoc językowa