Czy zna ktos fachowe slownictwo zwiazane z pogoda?

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o przetlumaczenie tego slownictwa na fachowe-nie moge w internecie zanalezc taki8 okreslen jak wiecie pomozcie. Bardzo Was prosze:
Jak powiedzieć
pogoda zmienna
niebo mocno zachmurzone
w ciagu dnia wiecej slonca/deszczu
miejscami chlodno/ulewne deszcze
jest ulewa na 2 razy
temperatura w ciagu dnia/nocy wynosi
utrzyma sie ulewa
jest pogodnie
wiatr jest slaby/umiarkowany/silny

Jesli ktos zna takie okreslenia jak sa w prawdziwej fachowej pogodzie to BLAGAM pomozcie.
guckst du hier:

http://www.wetterbericht.de
oglądałem przez wiele lat die Wettervorhersage des Ersten Deutschen Fernsehens:
"Hier ist das Erste Deutsche Fernsehen mit der Tagesschau, ....blablablablabla...und nun die Wettervorhersage:....
Die Uebersicht: Ueber dem Atlantik baut sich ein Tiefdruckgebiet auf, dessen Kern ueber den Azoren liegt, seine Auslaeufer erstrecken sich bis zum Golf der Biscaya und erreichen Deutschland im Laufe der naechsten 24 Stunden. Schon am Abend erreichen sie die norddeutsche Kueste und es ist mit Windboeen in Staerke 9 zu rechnen. Regenfaelle setzen in der Nacht ein und halten an bis zum Mittag. Nach Durchzug des Regengebietes bleibt es bewoelkt. Suedlich der Rhein-Main-Linie bleibt es sonnig, in den Voralpentaelern Foen. Die weitere Aussicht: teils sonnig, teils wolkig, maessiger Wind aus Ost. Sie hoeren uns wieder Sonntag abend um 20 Uhr."

Taka moja propozycja.
A po co Ci to potrzebny, jeśli można zapytać?
Muszę nauczyć się tych zwrotów na lekcje. Pani je podała po polsku i prosiła żebyśmy znaleźli po niemiecku takie zwroty. Czy mógłbyś po prostu wypisać po myślnikach te zwroty co podałem??? Bardzo byłbym wdzięczny. Największy problem z tym zadaniem to, że trzeba je napisać tak jak zwroty właśnie pogodowe np.Es ist windig, wolkig itd.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie