Sprawdzenie tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 72
poprzednia |
Jeśli jakaś dobra dusza byłaby tak uprzejma i mogłaby rzucić okiem i poprawić ewentualne błędy, byłabym bardzo zobowiązana :) Nie jest to wypracowanie, raczej fragmenty tekstu przygotowane na potrzeby prezentacji :)


Ich möchte heute etwas über gesunde Ernährung erzählen.

Meine Präsentation besteht aus fünf Teilen:
1) Zuerst möchte ich über die Gesundheit und die Faktoren, die beeinflusst auf die Lebensqualität sagen
2) Dann sage ich was das Wort Diät eigentlich bedeutet
3) Folgendes werde ich über erfolgreiche Diäten sprechen
4) Nächste Sache wird der Vergleich- das bedeutet wie kann man die guten von den schlechten Diäten unterscheiden
5) Zum Schluss möchte ich noch den Body Mass Index präsentieren

Gesundheit des Menschen ist ein Zustand des vollständigen körperlichen, geistigen und sozialen Wohlbefinden nicht nur das Fehlen von Krankheit oder Gebrechen.
Verschiedene Faktoren haben eine wesentliche Auswirkung auf die Lebensqualität und Gesundheit.

Es ist die höchste Zeit um dicken Winterkleidung am besten im Schrank verstecken. Jedoch macht sich an einigen Stellen des Körpers der Winterspeck bemerkbar. Und hier fängt die richtige Thema meiner Präsentation an.

Diät - was ist das eigentlich?

Das Wort Diät kommt von griechischen 'dίaita' und es bedeutet unsere Lebensweise, insbesondere die Ernährungsweise. Umgangssprachlich wird der Begriff assoziiert mit einer Reduktionsdiät zur Gewichtsabnahme und bildet somit ein Synonym zur Schlankheit.

Erfolgreiche Diäten

Abnehmen kann wirklich jeder, aber unser Hauptziel ist das neue Körpergewicht auf Dauer halten.

Kleiner Aufwand, große Wirkung

Vielseitig essen

Leute haben eine große Auswahl. Es gibt so viele verschiedene frische Nahrungsmittel. Für eine gesunde Ernährung ist es wichtig, nährstoffreiche und energiearme Lebensmittel in angemessener Menge miteinander zu kombinieren.

Reichlich Getreideprodukte und Kartoffeln

Sie enthalten kaum Fett und sind prima Energielieferanten: Getreideprodukte wie Brot, Nudeln, Reis, Getreideflocken oder Kartoffeln sollten die Basis einer gesunden Ernährung bilden.

Obst und Gemüse täglich

Fünf Portionen frisches Obst und Gemüse am Tag ist genau das Richtige für den Körper. Mal als Zwischenmahlzeit und mal als Gläschen Saft. Obst und Gemüse sind reich an Vitaminen, Mineralstoffen.

Auf die Fette achten

Fette sind wichtige Energielieferanten und sie beeinflussen den Geschmack des Futters. Aber Fette und Öle sind besonders kalorienreich. Sie können schnell zu Übergewicht führen.

Wenig Zucker und Salz

Sie sollen nur gelegentlich Zucker genießen. Zucker enthält wenig Nährstoffe und begünstigt die Kariesentstehung.
Wenn es um Satz geht: Sie sollen wie möglich wenig Salz würzen und stattdessen schmeckt mit Kräutern und Gewürzen ab.

Viel trinken

Wasser ist lebensnotwendig. Mindestens 1,5 Liter Flüssigkeit am Tag sollten wir zu uns nehmen. Kalorienreiche Getränke wie Limonaden, Fruchtsäfte, Energydrinks, Alkohol und Kaffee sollten Sie nur in kleiner Menge trinken.

Speisen schonend zubereiten

Kochen Sie die Speisen bei niedrigen Temperaturen mit wenig Wasser und wenig Fett. Das bewahrt den natürlichen Geschmack und schont die enthaltenen Nährstoffe.

Bewegung nicht vergessen

Täglich sollten Sie mindestens 30 bis 60 Minuten Sport treiben. Die Kombination aus ausgewogener Ernährung, Sport und Bewegung sorgen für das richtige Körpergewicht.

Gute oder schlechte Diät?
Immer mehr Menschen wollen Gewicht abnehmen, am besten schnell und einfach. Es gibt fast täglich neue Diäten auf dem Markt. Die neuen Wundermittel sind geworben. Die Werbung verspricht schnell und bequem zu Ziel führen. Diese Versprechen sind meist grundlos. Nun spreche ich wie kann man die guten von den schlechten Diäten unterscheiden.


Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie sugestie!
Mógłbyś podać tekst wyjściowy po polsku?
Aż tak źle jest napisane, że nie rozumiesz? wrzuć w http://translate.google.pl/#
Cookie90, a potem się skarżysz, że chamstwo na forum. Ja spytałem grzecznie, a ty szczekasz. Z jakiego powodu? (wcale nie chcę tego powodu znać)
Cytat: Cookie90
Aż tak źle jest napisane, że nie rozumiesz? wrzuć w http://translate.google.pl/#

?
Wrzuciłem. Czy to po polsku?
Moja prezentacja składa się z pięciu części:
1) Najpierw chciałbym na temat zdrowia i czynników, na przykład wpływ na jakość życia
2) Potem powiedzieć, co właściwie oznacza słowo dieta
3) Oto co mam zamiar mówić o udanej diety
4) Następnym krokiem jest porównanie oznacza, jak można odróżnić dobra od zła dieta
5) Na koniec, chciałbym przedstawić Body Mass Index
Nikt nie szczeka, nic takiego nie miałam na myśli, nie bulwersuj się
Meine Präsentation besteht aus fünf Teilen:- moja prezentacja składa się z 5części
1) Zuerst möchte ich über die Gesundheit und die Faktoren einiges sagen, die die Lebensqualität beeinflussen- najpierw chciałabym powiedzieć o zdrowiu i czynnikach jakie mają wpływ na jakość życia
2) Dann sage ich was das Wort Diät eigentlich bedeutet- potem powiem co dokładnie oznacza słowo dieta
3) Folgendes werde ich über erfolgreiche Diäten sprechen- następnie będę mówiła o skutecznych dietach
4) Nächste Sache wird der Vergleich- das bedeutet wie kann man die guten von den schlechten Diäten unterscheiden- następną rzeczą będzie porównanie- to znaczy jak ludzie mogą odróżnić dobre diety od złych
5) Zum Schluss möchte ich noch den Body Mass Index präsentieren- na koniec zaprezentuję wskaźnik BMI
A, czytałaś w poprzednim wpisie, co mi wyszło z mojego Gugla? To nie pasuje do twojego tekstu, który właśnie podałaś. Więc, ostatecznie, jaki tekst jest aktualny? Podaj cały tekst. Ja zrobiłem tylko kawałek, aby przetestować, bo przecież mi to zaproponowałaś.
btw. ja się nigdy nie bulwersuję. Nie zaczepiaj się.
edytowany przez zochama: 20 maj 2011
Mam przetłumaczyć cały tekst? Resztę, poza tym wstępem, poowinieneś zrozumieć..
Gewicht reduzieren
oder ...wollen abnehmen
Die neuen Wundermittel sind geworben. zle
Die Werbung verspricht schnell und bequem zu Ziel führen. Diese Versprechen sind meist grundlos. Nun spreche ich wie kann man die guten von den schlechten Diäten unterscheiden.

zle
nie chce mi sie dalej robic jestem stra schorowana kobieta ´,ktorej wpisy sa przez admina wyrzucane i nie bede dalej robic a w texcie jest duzo bledow rzeczowych i grammatycznych
A jak powinno być? :)
Cytat: Cookie90
Mam przetłumaczyć cały tekst? Resztę, poza tym wstępem, poowinieneś zrozumieć..
Cookie. Nie chodzi tu wcale o to, czy ja rozumiem, czy też nie rozumiem. Chodzi o to, aby porównać materiał wyjściowy, aby go właściwie przetłumaczyć.
Mam ci napisać prawdę o twojej prezentacji (czy, jak to się u was nazywa)? Nie zmuszaj mnie do tego, bo mnie wtedy przeklniesz. Znam to.
Ja rozumiem wszystko po niemiecku. Tutaj nie chodzi wcale o mnie, lecz o CIEBIE, prawda?

btw. Lukar, popatrz: jestem jeszcze miły i przyjazny. A wiesz, jak to się skończy? Cookie wskoczy na mnie z takim tekstem: jak nie chcesz mi pomóc, to zamknij mordę.
I co wtedy na to powiesz, jako administrator?
edytowany przez zochama: 20 maj 2011
Nie mam czasu na takie wypracowania, skoro wstęp Ci się nie podobał to dlaczego od razu nie wskażesz mi błędów po tym jak go przetłumaczyłam?
nudzisz, sorry

btw. Lukar: co ty na to? Już zaraz się zacznie pyskówka. I to wcale nie z mojej strony rozpoczęta. Uważaj!
edytowany przez zochama: 20 maj 2011
Cały czas mnie krytykujecie, szkoda że nikt tych błędów nie poprawia
zochama dasz mi jakiś kontakt do siebie? gg? bo na tym forum za wolno to idzie
Na gg cię wykończę psychicznie.
trudno, poświęcę się dla nauki. Masz teraz czas?
Cookie, nie obrażaj się, ale proponuję ci, abyś jak naszybciej podał to, o co ciebie prosiłem na samym początku. Wtedy może pogadamy. (podkreślam: może!) Na gg nie gadam z nikim. Od tego jest to forum. Jeżeli się wstydzisz - to jest to twój problem, nie mój.


btw. Lukar! Popatrz, jak to się rozwija. Cookie jest jeszcze przyjazny, ale naładowany, jak haubica i za dwa-trzy wpisy zacznie mnie przeklinać i mieszać z błodem. Jak myślisz z jakiego powodu?
Powiem ci.
Z tego powodu, że odpisał ponad połowę z innych źródeł, a teraz nie wie, co to wszystko znaczy.
Kto jest winein temu wszystkiemu?
Zochama!
A, więc walimy na zochamę, która nie che odrobić lekcji. Chamstwo, prawda?

Cookie! To było do Amina tego forum. Nie do ciebie. Wcale tego nie czytaj!
Gesundheit des Menschen ist ein Zustand des vollständigen körperlichen, geistigen und sozialen Wohlbefinden nicht nur das Fehlen von Krankheit oder Gebrechen.
Verschiedene Faktoren haben eine wesentliche Auswirkung auf die Lebensqualität und Gesundheit.

Ludzkie zdrowie jest stanem całkowitego fizycznego, psychicznego i społecznego samopoczucia, a nie tylko brakiem choroby lub kalectwa.
Różne czynniki mają istotny wpływ na jakość życia i zdrowia.

Es ist die höchste Zeit um dicken Winterkleidung am besten im Schrank verstecken. Jedoch macht sich an einigen Stellen des Körpers der Winterspeck bemerkbar. Und hier fängt die richtige Thema meiner Präsentation an.

To najwyższy czas żeby grube zimowe ubrania schować w szafie. Jednak w niektórych częściach ciała jest zauważalny zimowy tłuszczyk. I tutaj zaczyna się właściwy temat mojej prezentacji

Diät - was ist das eigentlich?

Das Wort Diät kommt von griechischen 'dίaita' und es bedeutet unsere Lebensweise, insbesondere die Ernährungsweise. Umgangssprachlich wird der Begriff assoziiert mit einer Reduktionsdiät zur Gewichtsabnahme und bildet somit ein Synonym zur Schlankheit.

Dieta- co to jest właściwie?

Słowo pochodzi z greckiego i oznacza nasz sposób życia, głównie sposób odżywiania się. Potocznie słowo jest kojarzone z dietą odchudzającą, której celem jest utrata wagi i dlatego jej synonimem jest kuracja odchudzająca
nie wiem właściwie po co ten temat. dobrze ci idzie, rób dalej.. :) tylko w ostatnim zdaniu schlankheit popraw..bo to nie jest kuracja odchudzajaca
edytowany przez Zizu09: 20 maj 2011
Erfolgreiche Diäten- skuteczne diety

Abnehmen kann wirklich jeder, aber unser Hauptziel ist das neue Körpergewicht auf Dauer halten.- schudnąć może każdy ale naszym głównym celem będzie zachowanie nowej wagi

Kleiner Aufwand, große Wirkung- mały wysiłek, duży wpływ

Vielseitig essen- różnorodne jedzenie

Leute haben eine große Auswahl. Es gibt so viele verschiedene frische Nahrungsmittel. Für eine gesunde Ernährung ist es wichtig, nährstoffreiche und energiearme Lebensmittel in angemessener Menge miteinander zu kombinieren. - Ludzie mają duży wybór. Jest tak wiele różnych rodzajów świeżych produktów spożywczych. Dla zdrowej diety, ważne jest połączenie odżywczych i niskoenergetycznych produktów w odpowiedniej ilości ze sobą.

Reichlich Getreideprodukte und Kartoffeln- Wiele produktów zbożowych i ziemniaków

Sie enthalten kaum Fett und sind prima Energielieferanten: Getreideprodukte wie Brot, Nudeln, Reis, Getreideflocken oder Kartoffeln sollten die Basis einer gesunden Ernährung bilden. - Zawierają mało tłuszczu i są świetnymi dostawcami energii: produkty zbożowe takie jak chleb, makaron, ryż, zboża i ziemniaki powinny być podstawą zdrowego odżywiania.

Obst und Gemüse täglich- owoce i warzywa codziennie

Fünf Portionen frisches Obst und Gemüse am Tag ist genau das Richtige für den Körper. Mal als Zwischenmahlzeit und mal als Gläschen Saft. Obst und Gemüse sind reich an Vitaminen, Mineralstoffen.- pięć porci świeżych owoców i warzyw dziennie jest włąściwa dla ciała. Raz jako przekąska raz w postaci soku. Owoce i warzywa zawierają witaminy i minerały

Auf die Fette achten- uważaj na tłuszcz

Fette sind wichtige Energielieferanten und sie beeinflussen den Geschmack des Futters. Aber Fette und Öle sind besonders kalorienreich. Sie können schnell zu Übergewicht führen.- tłuszcze są ważnymi dostawcami energii i wpływają na smak potraw. Jednak tłuszcze i oleje są szczególnie kaloryczne. (tutaj chciałam napisać że zbyt duże ich spożywanie może prowadzić do otyłości tylko nie do końca wiedziałam jak i wyszło jak wyszło)
cala praca jest do 4 liter musialabym zdanie po zdaniu poprawiac bo wszystko co napisalas nie ma sensu zosia ma racje podaj wersje polska to chociaz bedzie wiadomo o co ci chodzi
co to za sformulowanie uwazaj na tlusz uwazam i co z tego ale gdzie co i jak tego nie wiem
Lepiej tego nie rób. Ziziu nie ma pojęcia o synonimach.

btw. Lukar! Teraz byłem krytyczny. Ziziu weźmie to jako zaczepkę. Nie zastanawia się, co wpisuje, ale wpisuje, bo jest przekonany o tym, że to jest dobrze. On to musi wpisać. A, moim zdaniem: jeśli ktoś coś w ogóle doradza, to musi to mieć ręce i nogi. Tym razem Cookie ma rację. Przykro mi, ale taka jest prawda!
Popatrz, Lukar, jak to się w tym forum odbywa. Same błędne porady.
A właściwe ty sam wywalasz w twoim szale "usuwania".
I kto jest winny? Zochama! Jasne, jak słoneczko!
A wy dwaj: Cookie i Ziziu, nie wtrącajcie się tu. Rozmawiałem z Adminem tego forum. Proszę!
edytowany przez zochama: 20 maj 2011
Wenig Zucker und Salz- mniej cukru i soli

Sie sollen nur gelegentlich Zucker genießen. Zucker enthält wenig Nährstoffe und begünstigt die Kariesentstehung.- Powinno się tylko sporadycznie spożywać cukier. Zawiera mało substancji odżywczych i sprzyja próchnicy
Wenn es um Satz geht: Sie sollen wie möglich wenig Salz würzen und stattdessen schmeckt mit Kräutern und Gewürzen ab.- jeśli chodzi o sól: powinno się doprawiać tak mało jak to możliwe i zamiast soli do smaku można doprawiać ziołami i przyprawami

Viel trinken- dużo pić

Wasser ist lebensnotwendig. Mindestens 1,5 Liter Flüssigkeit am Tag sollten wir zu uns nehmen. Kalorienreiche Getränke wie Limonaden, Fruchtsäfte, Energydrinks, Alkohol und Kaffee sollten Sie nur in kleiner Menge trinken.- woda jest niezbędna. Co najmniej 1,5 litra płynów dziennie powinniśmy przyjmować .Kaloryczne napoje, takie jak napoje gazowane, soki owocowe, napoje energetyczne, alkohol i kawa należy pić w małych ilościach.

Speisen schonend zubereiten- staranne przygotowanie żywności

Kochen Sie die Speisen bei niedrigen Temperaturen mit wenig Wasser und wenig Fett. Das bewahrt den natürlichen Geschmack und schont die enthaltenen Nährstoffe.- Przygotowywuj jedzenie w niskich temperaturach z niewielką ilością wody i tłuszczu. wtedy zachowuje naturalny smak i wartości odżywcze, które zawiera.

Bewegung nicht vergessen- nie zapomnij o ruchu

Täglich sollten Sie mindestens 30 bis 60 Minuten Sport treiben. Die Kombination aus ausgewogener Ernährung, Sport und Bewegung sorgen für das richtige Körpergewicht. - Każdego dnia, należyuprawiać sport co najmniej 30 do 60min. Połączenie odpowiedniej diety, ćwiczeń i ruchu zapewniają prawidłową wagę ciała.

Gute oder schlechte Diät?- dobra czy zła dieta?

Immer mehr Menschen wollen Gewicht abnehmen, am besten schnell und einfach. Es gibt fast täglich neue Diäten auf dem Markt. Die neuen Wundermittel sind geworben. Die Werbung verspricht schnell und bequem zu Ziel führen. Diese Versprechen sind meist grundlos. Nun spreche ich wie kann man die guten von den schlechten Diäten unterscheiden.- Coraz więcej osób chce schudnąć, najlepiejszybko i łatwo. Codziennie nowe diety pojawiają się na rynku. Nowe cudowne środki są reklamowane. reklama obiecuje szybkie i łatwe dojście do celu. Obietnice są w większości bezpodstawne.Teraz powiem jak można odróżnić dobrą od złej diety.
A teraz jeśli ktoś byłby łaskaw nie tylko wskazać błędy ale również je poprawić, temu chwała
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 72
poprzednia |