Jak to się czyta ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :). Jestem początkująca i nie znam zbytnio fonetyki. mam prośbę czy byście mi napisali jak się to czyta :
Ich finde große Stäte wahnsinnig interessant, deshalb möchte ich in einer Metropole, mitten in der City, wohnen, am liebsten in einem luxuriösen Penthouse. Da kann man anonym bleiben und man musss nich jedem auf der Straße "Guten Tag!" sagen. Und man denkt nicht: Ist heute was lost ?m sondern eher: WO gehe ich hin ?


Ein Haus am Meer wäre nicht schlecht... oder wenigstens ein Häuschen direkt am See.


z Góry dziękuje :P
A wklep to do gugla i każ mu odczytać? On może powtarzać aż do wyłączenia prądu. Możesz sobie wtedy fonetycznie odpisać.
btw. Penthouse to po angielsku, to się pewnie znasz, jak to się pisze?
zochama ty każdemu polecasz zajrzeć do wikipedii, takie wpisy to sobie możesz wsadzić. To jest poważne forum a nie dla jakiś narwańców, obrażonych na świat i nie chcących pomagać, lub pomagających z łaski...
leazard, obraziłaś się na świat? To jest poważne forum? Chyba sobie kpisz. Pisałem w Gugla a nie w Wiki (chociaż wiki też ma w słowniku taką funkcję), bo on odczytuje, a ty skaczesz, jak pchła na grzebieniu. I jeszcze rzucasz się na mnie z pyskiem nie sprawdziwszy tego, co zalecam. Spróbuj najpierw, a potem wydzieraj mordę. Poważne forum? W życiu się tak nie uśmiałem. Toż to same jajcuny tutaj z tobą wlącznie. leazard, twoim wpisem udowadniasz, jakie to forum jest poważne!
edytowany przez zochama: 28 maj 2011