Długość zdania.

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałem zapytac czy musze powtarzac kaufen po kazdej osobie czy moge tylko jedno na koncu wrzucic w zdaniu - Ich glaube dass du sollst deinen Eltern Blumen, deiner Freundin eine Flache Wine und seiner Tochter Sußigkeiten kaufen.
Powoli, powoli....
Najpierw zajrzyj w naszą zakładkę "Nauka", jak się układa zdania typu "dass". Potem zajrzyj, jak się nazywa "wino" po niemiecku (bo Gugle ma z tym problem - on chyba nie pija). Do tego zwracaj uwagę na umlauty oraz na pisownię każdego słowa po niemiecku. Potem zajmiemy się tym "kaufen", jeśli masz na to nastrój.
oki z tym dass to pojmuje ze Ich glaube dass du deinen eltern Blumen kaufen sollst?Wino mam Wein sorry- wplyw jednego jezyka na drugi:P Co do umlautów to oki bede ostrozny:) A wiec jak z tym zdaniem? A czy mam nastroj? No jutro egzamin ustny takze chyba nie bardzo mam wyjscie:P
i w takim razie to uwazam ze zarowno kaufen jak i sollst mogloby isc na sam koniec:P
Uśmieszek, ci nie pomoże. Napisz całe zdanie. Wysil się, jeśli rozumiesz.
NIe no to nie z lenistwa - dobra wiec mialoby to byc tak - ICh glaube dass du deinen Eltern Blumen, deiner Freundin eine Flache Wein und seiner Tochter Sußigkeiten kaufen sollst. Moze tak byc?;>Osobiscie uwazam,ze dziwnie to wyglada ale sprobowac moge prawda:P
Co ty tam próbujesz i, co ci się podoba, czy nie -nie ma tu żadnego znaczenia. Poprzez "spróbowanie" nie wymyślaj niemieckiego na nowo. Podałam: zajrzeć do zakładki "Nauka". Zajrzałeś?
https://niemiecki.ang.pl/gramatyka/budowa_zdania/zdanie_dopelnieniowe
Tam jest nawet "po polsku" wyjaśnione!!!
Czy to dziwne, czy nie dziwne, ale tak to się robi.
Tzn tak - to czy mi sie podoba czy nie to bylo wyrazenie opini wiec nie rozumiem o co chodzi:P I ja nie wymyslam nowego niemieckiego - ale polecam przemyslec to co pani czy pan napisal badz napisala - uczymy sie z reguly przez probowanie -przez probowanie nauczymy sie czytac, pisac, walczyć, dyskutowac i mowic w innych jezykach . Słyszala pani/pan kiedyś o rodzajach uczniow? Widzem, ze nie bardzo - polecam poczytac - bo niektorzy na przyklad z teorii przez rok nie wyciagną tyle informacji co z praktyki (uczac sie na błędach) w tydzien:) Nie mowiac o tym , ze samą teorią języka sie nie nauczymy. W kazdym razie odpowiadajac na pytanie "Zajrzales'? Owszem- nie jestem ignorantem - zawsze biore pod uwage wskazowki ktore daje mi rozmowca :) W kazdym razie myslalem, ze otrzymam tu jakąś konkretną pomoc ale sie troche zdziwilem i dalej juz probowac nie bede:) Ale wypada podziekować za dotychczasowa pomoc i linka wiec dziekuje:)
Pozdrawiam.
Dziękuję ci za wskazówki. Są bardzo cenne. Na pewno z nich skorzystam przy pierwszej sposobności, jak się nadarzy.
p.s. apropos "zajrzałeś"... i co? Nic?
Temat przeniesiony do archwium.