Pare słów o wymowie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Ostatnio ktoś mi mówił, że nie ma słowników z wymową, bo znając zasady wymowy wszystkie słowa wymawia się właściwie. No tak, czytając różne artykuły w necie wiemy, np. że 'äu', 'eu' czyta się mniej więcej 'oi' itd.

Ale np. słowo bardzo 'sehr' czyta się 'zie' mniej więcej. Nigdy bylm tego nie wiedział po przeczytaniu tych artykułów....

To nie wiem już, te artykuły są niepełne? Jak to wygląda? Czy jest gdzieś jakieś pełne wyjaśnienie, gdzie owo słowo 'sehr' biędzie jasne co do jego wymowy? Jak to wygląda z tą wymową? - (bo jakbym nie usłyszał wymowy tego słowa to czytał bym je 'ser' :) )

THANKS
Kto ci o tym mówił ostatnio? Kto to jest?
Możesz podać linka do jednego z artykułów, o których piszesz?
edytowany przez irkamozna: 28 maj 2012
S czyta sie przewaznie jak Z. Sehr jako "zie"? Ja o tym nie slyszalem, bardziej cos w stylu ,,zea"...
emi, już pisałam, że to jeszcze dla ciebie za trudne. Nie czytaty?
proszę bardo:
http://www.slowka.pl/niemiecki_wymowa.php

znasz jakieś lepsze?

PS
czyli w 'sehr' - to pierwsze 'e' nie schodzi na 'i' ?
To co mam zrobić, żeby dobrze wymawiać słowa?

Danke shön :)
...nie ma słowników z wymową, bo znając zasady wymowy wszystkie słowa wymawia się właściwie. To, co cytujesz, to nie artykuł. Nie musisz się wcale tak naperzać!
Od sierpnia 2011 posiadasz dwa słowniki i wydaje mi się, że do nich wcale nie zajrzałeś!
To co mam zrobić, żeby dobrze wymawiać słowa?
Odpowiedź bardzo konkretna: ćwiczyć.
Bardzo głośno powtarzać. Jak papuga. Możesz się śmiać, ale to pomaga najlepiej.
Odpowiedź pomocnicza: otworzyć oczy i w mózgu nacisknąć klawisz "ON".
W dzisiejszych czasach posiadamy internet. Zauważyłeś to? W międzyczasie jest taka sytuacja, że najdurniejszy słowniczek internetowy ma gdzieś w okolicy słowa taki mały symbolik głośniczka. Wybacz mi to, ale wyglądu głośniczka nie będę ci tłumaczyła.
Jak myślisz, po kiego ten kranik-dywanik? Myślisz, że zacznie się rapowanie, jak go naciśniesz?
Jeśli zrozumiałeś ten tekst, to może z nudów wypróbujesz? Działa w obu kierunkach (DE<>PL).
http://de.pons.eu/dict/search/results/?q=niemiecki&l=depl
To tylko jeden przykład. Jest wiele innych.
Cytat: irkamozna
emi, już pisałam, że to jeszcze dla ciebie za trudne. Nie czytaty?

Nie, nie zawarlas nic z mojego postu w twoim, nie czytata?
To po co znowu zaczynasz? I jak jeszesmy przy debilach... To jak nazwiesz kogos, kto zaczyna zadania z malej litery, a mimo to, opieprza innych za ortografie? Bo ja "hipokryta". Hipokryta-debil do tego...
Cytat: erni13
To po co znowu zaczynasz? I jak jeszesmy przy debilach... To jak nazwiesz kogos, kto zaczyna zadania z malej litery, a mimo to, opieprza innych za ortografie? Bo ja "hipokryta". Hipokryta-debil do tego...

zacznij używać polskich znaków!
Zaczynaj zdania z duzej litery.
Cytat: erni13
Zaczynaj zdania z duzej litery.

widzę, że nie wiesz jak się pisze komentarze.
Młody, głupi i do tego ....
@irkamozna
1. Oczywiście, że zajrzałem do tych słowników, ale co to ma do rzeczy?
2. 'Naperzać'? - nie wiem o co Ci chodzi.
3. Dzięki za linka do słownika, wg. mnie to 'sehr' jest czytane ala 'zia' ?
4. Znasz jeszcze jakieś inne słowniki z głośnikami?
PODSUMOWANIE
Czyli żeby dobrze wymawiać słowa nalezy: czytać artykuły o wymowie i słuchać słowników(bo nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem).

Niestety jestem początkujący i może znawcom moje pytania wydadzą się ala dziecinne

edytowany przez calf: 29 maj 2012
Cytat: calf
@irkamozna
1. Oczywiście, że zajrzałem do tych słowników, ale co to ma do rzeczy?
Ma to do rzeczy, że każdy słownik ma albo na początku, albo na końcu objaśnienia fonetyczne. kapito?
2. 'Naperzać'? - nie wiem o co Ci chodzi.
znasz jakieś lepsze?
3. Dzięki za linka do słownika, wg. mnie to 'sehr' jest czytane ala 'zia' ?
Obojętnie, jak to jest czytane. Tak jest poprawnie.
Ty powinieneś gadać, tak jak ci dziób urósł (ale, żewnie nie wiesz, co to znaaczy...). Jak powiesz fonetycznie po polsku "zer", to cię każdy zrozumie. Po latach będziesz inaczej wymawiał.
4. Znasz jeszcze jakieś inne słowniki z głośnikami?
Każdy jest z głośnikami. Nawet durny gógle. Rusz się i poszukaj. Po cichu ci podpowiem: jak wpiszesz do gógla coś takiego, jak "słowniki niemiecko polskie, nauka niemieckiego, czy co tam jeszcze", to ci się otworzy róg obfitości.
Ale ciebie jeszcze trzeba trzymać za rączkę.

PODSUMOWANIE
Czyli żeby dobrze wymawiać słowa nalezy: czytać artykuły o wymowie i słuchać słowników(bo nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem).
Resume:
Aby dobrze mówić (wymawiać słowa, czy co tam chcesz) należy je najpier poznać. Wbić w głowę i powtarzać głośno (ale ty nie czytasz, co ja ci piszę, więc po co to pytanie?)
Niestety jestem początkujący i może znawcom moje pytania wydadzą się ala dziecinne
Wcale nie są dziecinne, ale lekko nieprzemyślane. Widać, że z językiem jeszcze nawet nie zacząłeś. Musisz zacząć - wtedy pogaworzymy.
Podsumowanie: melduj się częściej, bo ten twój period jest bardzo nudny.
Jest książka z płytą - ABC der deutschen Phonetik. Przykładów co prawda mało...ale zawsze coś ;). Polecam jeszcze tą stronkę : http://www.slowgerman.com/ . Wybierasz tekst, który możesz odsłuchać.
Przecież ten calf wcale się nie chce uczyć. Tylko nagadał, nagadał i trochę poćwierkał.
Tak to jest, jak się dzisiaj nie ma internetu.
Kiedyś --- to były czasy. Nie było komputera i trzeba było ćwiczyć.
Disiaj --- mam wszystkie CD'sy świata! Huraaaaa! I, co? Nic.
Co się ma, to się ma.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie