Pismo z niemieckiego domu rentowego - pomocy!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |
Witam,

Czy ktoś przetłumaczyłby mi mniej więcej, o co chodzi w tych listach, które do mnie przysłali z niemieckiego domu rentowego? Znowu mi coś przysłali, a ja nie za bardzo wiem, o co im chodzi.
http://img5.imageshack.us/img5/200/dscn8961d.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/3504/dscn8962wh.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/9058/dscn8963o.jpg

Z tego co tu zrozumiałem, to do 1 kwietnia mam czas, żeby wysłać odpowiedź, także niewiele czasu mi zostało. Z góry bardzo dziękuję za udzieloną pomoc.

Pozdrawiam, tenuzytkownik
pieniążków nie chcą płacić
on i tak dopiero za 3 dni przytupta tutej
Na tą stronę akurat zaglądam regularnie. Tyle, że nigdy do tej pory nie się udzielałem na forum.
edytowany przez tenuzytkownik: 20 mar 2013
starałeś się o świadczenia, dokumenty nie były całkowicie wypełnione i teraz masz czas do końca marca, inaczej sprawa zostanie zamknięta
koniec marca prawie jutro, a niemieckie urzędniki nie pipią się w szczypę
O co oni się pytają w tej części, gdzie są wykropkowane miejsca, w których mam wpisać swoje odpowiedzi?
wrzuc to wszystko tu na forum
Cytat: Diego44
wrzuc to wszystko tu na forum

szybciej bede mogl przetlumaczyc
:-)))
was
chliebnyj kwas
Cytat: Diego44
Cytat: Diego44
wrzuc to wszystko tu na forum

szybciej bede mogl przetlumaczyc

Ok, w takim razie wrzucam:

1. Wie groß ist der wöchentliche Zeitaufwand für Ihr derzeitiges Studium/Ausbildung?

die tätsächliche wöchentliche Anwesenheitszeit (Unterrichtszeit) in der Schule (in Tagen pro Woche und Stunden pro Tag)

die enforderliche häusliche Vorbereitungseitz (zum Beispiel Hausaufgaben etc.) (in Stunden pro Woche)

der Schulweg (in Stunden pro Tag)


2. Beziehen Sie eine öffentliche Leistung (zum Beispiel Arbeitslosengeld) oder haben Sie ein sonstiges eigenes Einkommen? (gegebenfalls bitte Nachweise beifügen)

3. Über welches aktuelle Einkommen verfügen Sie?
W kolejnych postach napiszę pozostałe dwie wiadomości, które dostałem razem z tym powyższym.
Wie groß ist der wöchentliche Zeitaufwand für Ihr derzeitiges Studium/Ausbildung?
Ile godzin tygodniowo trwa studim/ szkola zawodowa

die tätsächliche wöchentliche Anwesenheitszeit (Unterrichtszeit) in der Schule (in Tagen pro Woche und Stunden pro Tag)
rzeczywisty czas obecnosci w szkole / czas w ktorym odbywaja sie lekcje/ w szkole ( ile dni w tygodniu i ile godzin dziennie)

die enforderliche häusliche Vorbereitungseitz (zum Beispiel Hausaufgaben etc.) (in Stunden pro Woche)
wymagany czas w domu na przygotowanie /np. prace domowe itp/ w godzinach na tydzien
der Schulweg (in Stunden pro Tag)
droga do szkoly / ile godzin dziennie/

Beziehen Sie eine öffentliche Leistung (zum Beispiel Arbeitslosengeld) oder haben Sie ein sonstiges eigenes Einkommen? (gegebenfalls bitte Nachweise beifügen)

otrzymuje pan zapomogi socjalne np. zasilek dla bezrobotnych lub ma pan inne dochody wlasne,jezeli tak to prosze zalaczyc dowod
3. Über welches aktuelle Einkommen verfügen Sie?
jakie ma pan aktualne dochody
Ihr Antwortschreiben vom 30.12.2012 ist von Ihnen nur unzureichend ausgefüllt

worden.

Für di weitere Bearbeitung Ihres Antrages bitten wir Sie das Nochmals

beigefügte Antwortschreiben vollständig ausgefüllt und unterschrieben

zurückzusenden.

Wir weisen vorsoglich darauf hin, dass eine mangelnde Mitwirkung zur

Leistungversagung führen kann.

Sollte eine Nachricht von Ihnen nicht bis spätestens 01.04.2013 vorliegen,

werden wir dem Vorgang deshalb nach Lage der Akten abschließen bzw. die

beantrage Leistung nach § 66 des Sozialgesetzbuches - Ersten Buch - (SGB I)

versagen.

Mit freundlichen Grüßen
im Auftrag

Anlage
§ 66 SGB I
edytowany przez tenuzytkownik: 22 mar 2013
Cytat: Diego44
Wie groß ist der wöchentliche Zeitaufwand für Ihr derzeitiges Studium/Ausbildung?
Ile godzin tygodniowo trwa studim/ szkola zawodowa

die tätsächliche wöchentliche Anwesenheitszeit (Unterrichtszeit) in der Schule (in Tagen pro Woche und Stunden pro Tag)
rzeczywisty czas obecnosci w szkole / czas w ktorym odbywaja sie lekcje/ w szkole ( ile dni w tygodniu i ile godzin dziennie)

die enforderliche häusliche Vorbereitungseitz (zum Beispiel Hausaufgaben etc.) (in Stunden pro Woche)
wymagany czas w domu na przygotowanie /np. prace domowe itp/ w godzinach na tydzien
der Schulweg (in Stunden pro Tag)
droga do szkoly / ile godzin dziennie/

Beziehen Sie eine öffentliche Leistung (zum Beispiel Arbeitslosengeld) oder haben Sie ein sonstiges eigenes Einkommen? (gegebenfalls bitte Nachweise beifügen)

otrzymuje pan zapomogi socjalne np. zasilek dla bezrobotnych lub ma pan inne dochody wlasne,jezeli tak to prosze zalaczyc dowod
3. Über welches aktuelle Einkommen verfügen Sie?
jakie ma pan aktualne dochody

No kurde, znowu pytają o to samo. Już chyba trzeci, albo czwarty raz zadają mi te same pytania. :/ No ileż można?

Dzięki za pomoc w tłumaczeniu. ;) Zamieszczę jeszcze ostatnią od nich treść wiadomości.
edytowany przez tenuzytkownik: 22 mar 2013
§ 66 - Folgen fehlender Mitwirkung -

(1) Kommt derjenige, der eine Sozialleistung beantragt oder erhält, seinen Mitwirkungspflichten nach §§ 60 bis 62, 65 nicht nach und wir hierdurch die Aufklärung des Sachverhalts erheblich erschwert, kann der Leistungsträger ohne weitere Ermittlungen die Leistung bis zur Nachholung der Mitwirkung ganz oder teilweise versagen oder entziehen, soweit die Voraussetzungen der Leistung nicht nachgewiesen sind. Dies gilt entsprechend , wenn der Antragsteller oder Leistungsberechtigte ind andere Weise absichtlich die Aufklärung des Sachverhalts erheblich erschwert.

(2) Kommt derjenige, der eine Sozialleistung wegen Pflegebedürftigkeit, wegen Arbeitsunfähigkeit wegen Gefährdung oder Minderung der Erwebsfähigkeit oder wegen Arbeitslosigkeit beantragt oder erhalt, seinen Mitwirkungsplfichten nach §§ 62 bis 65 nicht nach und ist unter Würdigung aller Umstände mit Wahrscheinlichkeit anzunehmen, dass deshalb die Fahigkeit zur selbständigen Lebensführung , die Arbeits-, Erwerbs- oder Vermittlungsfähigkeit beeinträchtigt oder nicht verbessert wird, kann der Leistungsträger die Leistung bis zur Nachholung der Mitwirkung ganz oder teilweise versagen oder entziehen.

(3) Sozialleistungen dürfen wegen fehlender Mitwirkung nur versagt oder entzogen werden, nachdem der Leistungberechtigte auf diese Folge schriftlich hingewiesen worden ist und seiner Mitwirkungspflicht nicht innerhalb einer ihm gesetzten angemessen Frist nachgekommen ist.
@tenuzytkownik
Sprawa jest bardzo prosta.
- Dałeś im niepełny wniosek dnia 30.10.2012
- Nie odpowiedziałeś na ichnie pismo z dnia 03.12.2012
- oni pomimo tego proszą cię o uzupełnienie tego.
Jeśli, to nieprawda, to: masz na to dowody?
Wykonaj to wszystko, jak najszybciej. Podołączaj wszystkie dowody, zaświadczenia, czy papierki.
Zrób kopie tego, co wysyłasz.
Wysyłaj to poleconym.
Pośpiesz się.

btw. 3 strona jest dla ciebie nieistotna, bo opisuje to, co się stanie, gdy powyższego nie zrobisz. A, co się stanie - wiesz.
tak ircia ma racje te dwie pozostale strony nie trzeba tlumaczyc tylko ta pierwsza wypelnic wypelnij po polsku a ja ci przetlumacze na niemiecki
Cytat: irkamozna
@tenuzytkownik
Sprawa jest bardzo prosta.
- Dałeś im niepełny wniosek dnia 30.10.2012
- Nie odpowiedziałeś na ichnie pismo z dnia 03.12.2012
- oni pomimo tego proszą cię o uzupełnienie tego.
Jeśli, to nieprawda, to: masz na to dowody?
Wykonaj to wszystko, jak najszybciej. Podołączaj wszystkie dowody, zaświadczenia, czy papierki.
Zrób kopie tego, co wysyłasz.
Wysyłaj to poleconym.
Pośpiesz się.

btw. 3 strona jest dla ciebie nieistotna, bo opisuje to, co się stanie, gdy powyższego nie zrobisz. A, co się stanie - wiesz.

W moim przypadku, to ja akurat nie mam żadnych dochodów. Nie otrzymuję zasiłku dla bezrobotnych, ani nie posiadam innych własnych dochodów, no i aktualnie nie mam żadnych dochodów. I w sumie tak też im napisałem już wcześniej. W takich przypadkach chyba nie muszę dołączać żadnych zaświadczeń?
dlatego wypelnij ten formularz i eyslij im to jak najszybciej
Możesz to udowodnić, czy nic już nie kapujesz?
A, może chcesz sobie tylko pogaworzyć tutaj?
(czytaj: gadać o d...e Maryni)
Cytat: irkamozna
Możesz to udowodnić, czy nic już nie kapujesz?
A, może chcesz sobie tylko pogaworzyć tutaj?
(czytaj: gadać o d...e Maryni)

Ja tylko piszę jak było. A czy udowodnić mogę? Nawet, jeżeli mogę, to i tak zrobią po swojemu. Ja pamiętam, że wypełniłem wszystkie pola. Mam chyba gdzieś te zdjęcia tych kartek, ale niestety chyba w wersji przed moim uzupełnieniem tych papierków.
No, to o ciebie się wreszcie rozchodzi?
Cytat: tenuzytkownik
Cytat: irkamozna
Możesz to udowodnić, czy nic już nie kapujesz?
A, może chcesz sobie tylko pogaworzyć tutaj?
(czytaj: gadać o d...e Maryni)

Ja tylko piszę jak było. A czy udowodnić mogę? Nawet, jeżeli mogę, to i tak zrobią po swojemu. Ja pamiętam, że wypełniłem wszystkie pola. Mam chyba gdzieś te zdjęcia tych kartek, ale niestety chyba w wersji przed moim uzupełnieniem tych papierków.

napisz te odpowiedzi na pytania po polsku a ja ci je wpisze po niemiecku i przepiszesz do formularza ok
Cytat: Diego44
Cytat: tenuzytkownik
Cytat: irkamozna
Możesz to udowodnić, czy nic już nie kapujesz?
A, może chcesz sobie tylko pogaworzyć tutaj?
(czytaj: gadać o d...e Maryni)

Ja tylko piszę jak było. A czy udowodnić mogę? Nawet, jeżeli mogę, to i tak zrobią po swojemu. Ja pamiętam, że wypełniłem wszystkie pola. Mam chyba gdzieś te zdjęcia tych kartek, ale niestety chyba w wersji przed moim uzupełnieniem tych papierków.

napisz te odpowiedzi na pytania po polsku a ja ci je wpisze po niemiecku i przepiszesz do formularza ok

Dzięki za pomoc. :) Ok, jak już będę wiedział, co wpisać, to dam znać. A mam jeszcze takie pytanie - od października planuję rozpocząć studia dzienne. W związku z tym mam pytanie - Czy wtedy będzie można "otworzyć" sprawę, co do mojej renty? Bo w Niemczech renta wg. przepisów przysługuje mi do 27 roku życia, jeżeli się uczę. Czy po prostu oni zamykają sprawę raz na zawsze, nie mając już nigdy możliwości ubiegania się o rentę mimo, że będę się uczył?
edytowany przez tenuzytkownik: 23 mar 2013
Cytat: tenuzytkownik
po prostu oni zamykają sprawę raz na zawsze, nie mając już nigdy możliwości ubiegania się o rentę
do cholery wypelnij te dokumenty i wyslij je jak napredzej i nie czaruj tylko pisz i wysylaj do 2 kwietnia
Cytat: Diego44
do cholery wypelnij te dokumenty i wyslij je jak napredzej i nie czaruj tylko pisz i wysylaj do 2 kwietnia

Skąd te nerwy? Nie dostanie kasy i tyle!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie