Tekst

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. To mój pierwszy post, jestem słaby w j. niemieckim więc, chciałbym prosić o przetłumaczenie moich zdań na temat + i - środków transportu.
Z góry dziękuje za odpowiedź!
Wiele osób kocha podróżować i odwiedzać zagraniczne miejsca. Jak to się mówi – podróże kształcą. Dziś ludzie mogą wybrać coraz więcej środków transportu, które zabiorą ich do celu wakacyjnej podróży. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Jednym z najpopularniejszych środków transportu jest samochód.
Obecne prawie każdy, kto posiada prawo jazdy, wybiera podróż samochodem. Jest tak, gdyż ten pojazd daje właścicielowi wielką elastyczność i wolność. Podróżnik może rozpocząć swoją podróż dokładnie wtedy, kiedy tego chce, i nie musi stosować się do żadnego planu odjazdów czy harmonogramu. Oprócz tego podczas podróży kierowca może zatrzymać się w dowolnym miejscu, aby odpocząć lub coś kupić. Kiedy wybiera się podróż pociągiem lub autobusem, nie ma się kontroli nad tym, kiedy opuści on dworzec. Podróżowanie autobusem jest bardzo tanie lecz jego dużą wadą jest to, że nie jest to wygodny środek transportu oraz nie można się nim dostać bezpośrednio tam gdzie chcemy. Z kolei pociągi są szybkie i sprawne, i często przyjazne środowisku. Często pozwalają podróżującemu spędzić podróż wygodnie i bezpiecznie. Wypadki z udziałem pociągów zdarzają się bardzo rzadko, co czyni je jednym z najbezpieczniejszych środków lokomocji tak samo jak samoloty. Podróżowanie samolotem jest dość drogie lecz bardzo komfortowe. Niektórzy boją się latać, ponieważ boją się, że mogą się rozbić, ale wielu innych ludzi wybiera samolot dla jego bezpieczeństwa. Kolejnym wielkim plusem tego sposobu podróżowania jest fakt, że samoloty to najszybszy dostępny środek transportu. Podróże, które w przeszłości zabierały tygodnie, na przykład z Europy do Ameryki Północnej, teraz dzięki szybkości samolotu trwają kilka godzin.
Moim zdaniem najlepszym środkiem transportu jest samochód, którym wszędzie dojade w miarę szybko i komfortowo.

I, co z tego, że pierwszy post? Liczysz na czekoladkę z tego powodu?
Napisz "jedyny", to będzie prawdą.
-
edytowany przez Przemek888: 12 mar 2014
Tu nie geografia. Tu nie zadane.pl. Tu niemiecki. Poducz się.
I nie graj jasnowidza, bo tu wcale nic nie widzisz. To się tylko tobie widzi.
Do roboty.
Na zadane.pl jest też niemiecki. Wpisz tam. Japanese is the King of.
edytowany przez niuniel: 12 mar 2014

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa