proszę o poprawę jeden dzień z życia rolnika pilne

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

Tag aus dem Leben eines Landwirts
Ich bin ein Bauer. Ich den Hof übernahm, nachdem meine Eltern. Ich habe Kühe, Schweine und Hühner, auch etwa 10 Hektar Lans. Ich wersuche, den ökologischen Landbau zu üben, habe ich nur natürliche Düngemittel. Ich werde beschreiben, wie mein Job.
Steht um 05.00 Uhr, in Arbeitskleidung angezogen und das Haus verlassen. Zuerst habe ich die Hühner freizulassen und etwas zu essen zu geben, dann füttere ich die Schweine am Ende der Idee der Kühe auf dem Laufsteg zu melken und lassen
Sie sie. Nach dieser Arbeit, die ich nach Hause kommen (konnen) zum Frükstück. Nach dem Frükstück gehe ich mit dem Traktor in einem Feld. Adler Boden (Baden) dann Promis und durchstreifen bereitet mich auf diese Weise für die Aussaat. Ich komme nach Hause geschnallt mit dem Traktor und Sämaschine gehen, um zu säen.
Nach der Aussaat zurück zum Haus für das Abendessen, fixieren die Maschine beschäftigt sich mit Bauernhof in dr Näahe von zu Hause. Ich den Stall reinigen. Am Abend habe ich zu verbergen Maschine, aus der Scheune Tiere werfen, sammle Eier, ich die Kühe zu melken, gebe ich an Schweine und den Rest der Tiere zu essen. So sieht aus wie mein Job.

w wielkim skrócei jest tu opisane co robi rolnik że orze radli wloćzy ma zwierzęta daje im jeść Ze odziedziczył gospodarstwo po rodzicach naprawia maszyny , uprawia ekologiczne rolnictwo . pisała mi to koleżanka, ja niemam zielonego pojęcia co i jak nie mam głowy do języków proszę o pomoc można coś jeszcze dopisac

29 mar 2014

Tag aus dem Leben eines Landwirts
Ich bin ein Bauer. Ich den Hof übernahm, nachdem meine Eltern. Ich habe Kühe, Schweine und Hühner, auch etwa 10 Hektar Lans. Ich wersuche, den ökologischen Landbau zu üben, habe ich nur natürliche Düngemittel. Ich werde beschreiben, wie mein Job.
Steht um 05.00 Uhr, in Arbeitskleidung angezogen und das Haus verlassen. Zuerst habe ich die Hühner freizulassen und etwas zu essen zu geben, dann füttere ich die Schweine am Ende der Idee der Kühe auf dem Laufsteg zu melken und lassen
Sie sie. Nach dieser Arbeit, die ich nach Hause kommen (konnen) zum Frükstück. Nach dem Frükstück gehe ich mit dem Traktor in einem Feld. Adler Boden (Baden) dann Promis und durchstreifen bereitet mich auf diese Weise für die Aussaat. Ich komme nach Hause geschnallt mit dem Traktor und Sämaschine gehen, um zu säen.
Nach der Aussaat zurück zum Haus für das Abendessen, fixieren die Maschine beschäftigt sich mit Bauernhof in dr Näahe von zu Hause. Ich den Stall reinigen. Am Abend habe ich zu verbergen Maschine, aus der Scheune Tiere werfen, sammle Eier, ich die Kühe zu melken, gebe ich an Schweine und den Rest der Tiere zu essen. So sieht aus wie mein Job.

w wielkim skrócei jest tu opisane co robi rolnik że orze radli wloćzy ma zwierzęta daje im jeść Ze odziedziczył gospodarstwo po rodzicach naprawia maszyny , uprawia ekologiczne rolnictwo . pisała mi to koleżanka, ja niemam zielonego pojęcia co i jak nie mam głowy do języków proszę o pomoc można coś jeszcze dopisac
i, czego to cholerstwo ciongle powtażasz?
Nawet tego ci się nie chciało zmić: wloćzy
w wielkim skrócie jest tu opisane co robi rolnik że orze radli wlóczy ma zwierzęta daje im jeść Ze odziedziczył gospodarstwo po rodzicach naprawia maszyny , uprawia ekologiczne rolnictwo . pisała mi to koleżanka, ja niemam zielonego pojęcia co i jak, nie mam głowy do języków proszę o pomoc można coś jeszcze dopisac
skąd wiesz, że tam to jest?
Daj sobie spokój z tym tekstem. Tyle błędów, że nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli już to niech ktoś napisze to prostymi, pojedynczymi zdaniami. Przynajmniej gramatycznie będzie dobrze.
Cytat: hans_szmit
Daj sobie spokój z tym tekstem. Tyle błędów, że nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli już to niech ktoś napisze to prostymi, pojedynczymi zdaniami. Przynajmniej gramatycznie będzie dobrze.
a, skąd wiesz? Wyczytałeś na priva?
Ja zrobiłam, ale tak po swojemu.. Parę faktów powinno się znaleźć wcześniej w opisie, ale mi tam to rybka i nie zmieniałam kolejności.

Ich bin Bauer. So kann man einfach sagen. Ich mag meine Arbeit, deshalb schäme ich mich nicht, wenn man mir etwas sagt. Das ist es, was ich einfach liebe. Hier wurde ich geboren und erzogen und jetzt muss ich mich um diesen Ort kümmern. Manchmal ist das sehr schwer. Ich weiß, dass das Leben nicht einfach ist, und am schlechtesten ist, dass es uns überrascht, wenn wir es am wenigsten erwarten. Vielleicht das ist sehr langweilig, was ich sage, ja natürlich! Deshalb erfreut mich ein bisschen die Atmosphäre und ich erzähle über meinen normalen Tag.
Mein normaler Tag auf der Farm, die ich von meinen Eltern habe, fange ich auf dem Hinterhof an. Dort habe ich viele Tiere und ich muss ihnen, wie jeden Tag, etwas zum Fressen geben. Es ist schlecht, weil das ich sehr früh am Morgen machen muss. Deshalb ist die Arbeit des Bauern sehr undankbar. Aber ich kann nicht mehr über das sagen.
Auf meinem Bauernhof habe ich z.B.: Kühe, Schweine und Hühner. Es gibt es auch ein Feld von 10 Hektar. Ich bevorzuge den ökologischen Landbau, deshalb verwende ich keine Düngemittel die für die Menschen schädlich sind.
Jeden Morgen stehe ich um 5.00 Uhr auf. Dann ziehe ich die Arbeitskleidung an. Bei den täglichen Aufgaben muss ich meine Tiere füttern, sodass zuerst die Hühner das Fressen bekommen, als zweites die Schweine und später die Kühe. Immer melke ich meine Kühe, obwohl ich es nicht mag. Nach einem Vormittag der Arbeit komme ich nach Hause zurück. Ich esse das Frühstück, das dann am besten schmeckt. Und dann werde ich mit dem Traktor auf dem Feld gefahren. Dort arbeite ich hart, weil ich eine sehr lange Zeit pflüge und Mais säe.
Meinen Abend verbringe ich sehr ähnlich. Die Reparatur der Ausrüstung, die Reinigung der Scheune - das ist immer gleich. Nach diesem kann ich Eier sammeln und ich füttere die Tiere. Das ist alles, was ich sagen kann über die Arbeit des Bauern. Ich bin froh, obwohl schwer ist.
Ja bym napisał "Landwirt".
Jakoś "ładniej".
oki..

a, ja nawet jednego zdania po niemiecku nie potrafiłam napisać, poprawnie gramatycznie. i wiem co to ten "piec".. ale, i tak będę marudzić. ;p

haha!

że, ja musiałam taką drogę przejść, aby dojść do punktu wyjścia.;/ achh to życie..
Dziękuję, niuniel.

chociaż i tak myślę, że to jest za mało, powiedzieć te słowa. dlatego powiem coś jeszcze.. nigdy tego nie zapomnę, co dla mnie zrobiłeś! :)

btw. a bojek, jak dla mnie pisze ch..owo. raz, że to jest nie praktyczne życiowo, a drugi, że chyba by musiał się tam urodzić, aby tak pisać i myśleć jak oni. ale, to takie moje.
no, bo tu chujnia
niby, że co? co znowu?
ojj mi wystarcza, że zaczynam pisać poprawnie gramatycznie.. i tyle!

idę na film i daj mi spokój już, oki?
oki
:) nie ma chujni.
może troche rozwalone fakty, ale to już nie ja to wymyślałam.
przepraszam: tutaj nie ma chujni

Jest okropna chujnia!
Moko się pyta, jak jest okrasa po niemiecku! Ale jajca. U nich też chujnia. Okropna.
no dobra, nie daj mi spokoju..
powiedz mi tylko czy dobrze myślę. jeśli by napisać tak poprawnie opis takiego np. dnia kogoś jak tutaj.. poprawnie od gramatyki, po układ, styl/w moim przypadku krótkich wypowiedzi, zajęło by to gdzieś na kartkę A4? i czy tak powinno się pisać, i czy coś w tym co napisałam brakuje, na co winno się zwrócić uwagę?
o czym mówisz?
Gdzie napisałaś?
Te stare bzdety? Te stare bzdety do szkoły wystarczą. Pani będzie miała zagwozdkie.
Nie chce mi się szukać.
Na kartkę A4 pasuje wszystko, jeśli zmienisz wielkość liter.
no nie napisałam i pewnie nie napiszę.
fakty są porozwalane i nie do zjedzenia, nie trzeba w to wchodzić, nawet, aby to wiedzieć.
ale gramatykę w końcu zrozumiałam, na tym i wiem, że nie będę pisała tak jak bojek/bo to nie praktyczne! dlatego te stare bzdety teraz są lepszymi bzdetami. :D

hmm, to ja nie wiem.
Noooo, to skoro NIE napisałaś, to wszystko jest wzorowo i dobrze. I pasuje na A4.
Wszystko, czego się NIE napisało jest bardzo dobrze zrobione.
Kminisz mnie?
specjalnie to robisz.. a idź ty.. bo ja muszę. ;)
Cool bleiben!!
Ich bin sooo cool, dass ich schon mit Eiskugeln kacke!
Jetzt versteche ich alles !!! Danke. i
Cool bleiben!!
ale, marudzić i tak będę.
a, masz już DSDII?
no i dalej gada.
a ja chcę na film, ok?
ja mam DSDIII, ale jeszcze nie potwierdzone pisemnie. ;)
idę, bo jest "joć szibko!"
a, ić w holere
Rozumiem!
I, film włączam.

Alles bleibt beim Alten.
aha, Johannes dahoim?
NIE.
NIE napiszę już nigdy w życiu, pierd.. w obcym języku. Jak coś to powiem/ale krótko i poprawnie gramatycznie. Bo to głupota, przynajmniej tak mi się wydaje i po tym co widzę, to tak to wygląda.
I, tyle.
No, to mów. Krótko. Poprawnie gramatycznie.
Ot, co...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje