Absolute und relative Adjektive

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc!
Niedługo mam egzamin poprawkowy z gramatyki opisowej i utknęłam. Chodzi mi o wyjaśnienie co to jest absolute und relative Adjektive. W handoucie od Pani Dr X w przykładach do absolute Adjektive jest napisany czasownik np schön... A właśnie przeczytałam w mądrych internetach ;) że absolute Adjektive to takie, które się nie stopniują. A przecież przymiotnik schön jest komparierbar (da się go stopniować)! Np. Ich bin schöner als du! Więc nie wiem o co chodzi... Wstawiłabym zdjęcie całego handoutu, ale tutaj chyba nie można więc przepisałam jego część.
Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś zechciał mi pomóc! Zdjątko mogę zawsze podesłać na maila!

Einteilung nach syntaktischen Funktion
1) Im Hinblick auf das Verhältnis zum Substantiv gibt es:
-(syntaktisch) absolute Adjektive, die außer diesem Bezugswort keine weiteren Ergänzungen verlangen, z.B. schön, fleißig, gesund.
-(syntaktisch) relative Adjektive, die außer diesem Bezugswort noch weitere Ergänzungen verlangen, z.B. dankbar, ähnlich.
Absolute to przymiotnik nie potrzebjący dopełnienia a relative muszą mieć dopełnienie, polecam Busche poczytać tam jest wszystko wyjaśnione albo Czochralskiego.
Dziękuję za odpowiedź!

Cytat: blaueblume
Absolute to przymiotnik nie potrzebjący dopełnienia a relative muszą mieć dopełnienie, polecam Busche poczytać tam jest wszystko wyjaśnione albo Czochralskiego.