Prosze o sprawdzenie i ewentualne poprawienie błędu w kilku zdaniach. z góry dziękuję:))

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
1. Około 22 musisz wrócić do domu.
Du musst zurückkommen zu Hause etwas 22.
2. W Poniedziałek wstają bardzo wcześnie a we wtorki wstają o 10.
Am Montag stehen sie sehr früh und Dienstags um 10 Uhr auf.
3. Max wieczorami czyta książki i sie uczy . 
Max liest Bücher und lerne abends.
4. Czy Pani Schmitd lubi biegać? 
Mögen Frau Schmitd laufen? 
5. Musimy się niestety dużo uczyć.
Wir müssen zu viel lernen leider.
6. Przepraszam, gdzie Pani chce się spotkać? 
Entschuldigen, wo wollen Sie zu treffen.
7. Czy moźesz upiec ciasto? 
Darfst du Kuchen backen? 
8. W weekend robie przyjęcie urodzinowe.
Am Wochenende mache ich Geburstagparty.
9. Jak spędzasz święta Bożego Narodzenia? 
Wie verbringst du Weihnachten? 
10. W wieczór sylwestrowy będziemu dużo tańczyć. 
Im Silvester werden wir tanzen sehr.
Witam, ja napisał bym tak:

1. Około 22 musisz wrócić do domu.
Um etwa 22 Uhr du musst nach Hause zurückkommen.

2. W Poniedziałek wstają bardzo wcześnie a we wtorki wstają o 10.
Am Montag stehe ich sehr früh auf, aber Dienstags um 10 Uhr.

3. Max wieczorami czyta książki i sie uczy .
Abends Max liest Bücher und lernst sich.

4. Czy Pani Schmitd lubi biegać?
Mögen Frau Schmitd gern laufen?

5. Musimy się niestety dużo uczyć.
Wir müssen leider viel/mehr lernen .

6. Przepraszam, gdzie Pani chce się spotkać?
Entschuldigen, wo möchten Sie sich treffen.

7. Czy moźesz upiec ciasto?
Kannst du bitte einen Kuchen backen?

8. W weekend robie przyjęcie urodzinowe.
Am Wochenende mache ich Geburtstagsparty.

9. Jak spędzasz święta Bożego Narodzenia?
Wie verbringst du Weihnachten?

10. W wieczór sylwestrowy będziemu dużo tańczyć.
Am Silvesternacht, wir werden viel tanzen.

Czekam też na inne wersje ;)
Cytat: GrzegorzKornas
Czekam też na inne wersje ;)

Miałeś 30 minut na przeczytanie twoich bzdetów, a nie na czekanie.
Też miałeś dzień z łyżki?
Wyluzuj heniekh. Niemieckiego uczę się od niedawna, więc mogę popełniać błędy. Poza tym to forum dla uczących się. Jeszcze nie cały rok temu sama miałaś/sam miałeś problem ze skleceniem zdania z podanych wyrazów, więc nie rozumiem twego wpisu. Przedstaw własną wersję a nie filozofuj.
grzeszysz.
ja jestem całkiem luźny, a ty wypisujesz publicznie bzdety, jako poprawkę.
Nigdzie nie było mowy o tym, że to poprawka, to moja wersja tych zdań. Nadal nie widzę Twojej wersji....
przestan bredzic i popraw twoja wersje, bo jest tylko jedna, niezaleznie od autora, klotliwy babsztylu
Bez komentarza.
bo nie wiesz, jak
bo za mało muzyki.. nie prawda, nie możesz popełniać błędów!

przecież się starał!
faceci to jednak "dziwne" stworzenia Boże

Gegen 22 Uhr musst du zu Hause sein.
Montags stehen sie sehr früh auf und Dienstags stehen sie um 10 Uhr auf.
Abends liest Max Bücher und er lernt.
Frau Schmitd, mögen Sie laufen? -tutaj źle zrobiłam, ale że się wszyscy po obrażali, to nikt mnie nie zwińczuje
Wir müssen leider viel lernen.
Entschuldige, wo wollen Sie sich treffen?
Kannst du einen Kuchen backen?
Am Wochenende mache ich eine Geburtstagsparty.
Wie verbringst du das Weihnachtfest?
Am Silvesterabend werden wir viel tanzen.

i koniec z odrabianiem lekcji, tym bardziej, że to nie moje.
na rasiä.
edytowany przez Filipek19: 07 lut 2016
a, grzesiek tak sie rzucau...
heniekh, nie wiem czy ktoś Ci to już wcześniej mówił ale masz straszne problemy emocjonalne.
Ale bez obaw, to się leczy......
GrzegorzKomas, wiem, że ty masz straszne problemy z niemieckim.
Tego się można uczyć.
Ale, bez obaw, nie każdy musi umieć...
Tu się z Tobą zgodzę, nie umiem dobrze niemieckiego, dlatego coś z tym robię (Bo chcę). Więcej wyrozumiałości, Ty też wszystkiego od razu nie umiałeś. Pozdrawiam
Cytat: GrzegorzKornas
Tu się z Tobą zgodzę, nie umiem dobrze niemieckiego, dlatego coś z tym robię (Bo chcę). Więcej wyrozumiałości, Ty też wszystkiego od razu nie umiałeś. Pozdrawiam
Ty się nie masz co tu zgadzać, tylko zakuwać,a dopiero potem poprawiać. Jak już poprawiać, to dobrze. Jeszcze mi powiesz, że nieumiejętność, to twoja cecha dodatnia? Nie jesteśmy w szkole, gdzie Pani stawia dobre oceny za samo przyjście. Kłótliwy babsztylu.
Ja tam bym Ci zakuwać nie kazał.
Znam fajną stronkę do nauki niemca, ale jak nie jesteś wierzącym katolikiem, to raczej nie polecam. Ale jeśli Cię nie płoszy katolicyzm, to fajnie jest się przyłączyć do https://www.facebook.com/ErlebeGott/?fref=ts . Przykład tekstu, co codziennie tu wstawiają, nowe

"Danke Jesus, für diesen neuen Tag. Danke, dass Du morgens schon auf mich wartest, um mit mir gemeinsam durch den Tag zu gehen. Es tut so gut zu wissen, dass Du mir voran gehst und Du Herr über jede Situation bist. Danke Herr, dass ich nichts aus eigener Kraft tun muss, ich darf es aus deiner Kraft ziehen. Danke, dass Du mich so sehr liebst. Danke, dass Du mein Leben so positiv verändert hast und Du mich immer mehr zu Dir hinziehst. Du lebst in mir und ich in Dir, danke für den Frieden und die Ruhe die Du mir im stärksten Sturm schenkst. Du bist mein bester Freund, mein Herr und König. Ich liebe Dich."

Prostota, łatwość przekazu, szyki zdaniowe i nie trzeba dużo zakuwać, wystarczy popatrzyć na to co jakiś czas.
Są też https://www.facebook.com/ErlebeGott/photos/a.9[tel].1[tel].382964621785375/9561931[tel]/?type=3&theater , fajne cytaty, cytaty biblijne i wszystko w niemca prostocie.

Pora wstawać. Miłego dnia! :)
A, przed północą:

http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm
Dziękuje bardzo za pomoc :)))
Cytat: heniekh
A, przed północą:

http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm
Tut Buße, kehrt um!

Das gilt denen, die Gott, die Jesus Christus noch nicht kennen und sich auf einem falschen Weg befinden. Das gilt aber auch uns Allen, die wir Jesus Christus kennen und von seinem Heiligen Geist gefüllt sind. Denn auch wir werden jeden Tag schuldig. Dringt uns das durch's Herz, wenn wir erkennen, dass wir schuldig sind? Stellt sich uns die Frage: Was sollen wir tun? Finden wir Antwort? Ja, wir wissen doch, dass wir bekennen, bereuen und umkehren können! Jeden Tag neu!

Seid gesegnet mit Erkenntnis der Wahrheit.

‪#‎erlebeGott‬

Ja się na właściwej drodze znajduję. :DD
Tu nie chodzi o to żeby dać się ogłupić. Po prostu piszą łatwo, ładnie i tak na nauczenie się niemca w miarę szybko. Tak myślę.
Cytat: Filipek19
Was sollen wir tun?

Sagt ein Thunfisch zum Walfisch:
- Was sollen wir tun, Fisch?

- Du hast die Wahl, Fisch!
No ja nikogo do niczego nie zmuszam i zmuszał nigdy nie będę. Po prostu tylko wkleiłem.
nie będziesz wklejać pana boga swego nadaremno
bujaj się
bez łachy
pisz se sama ze sobą, czkam na to
a, ja czekam na sprawdzenie https://niemiecki.ang.pl/forum/nauka-jezyka/250767

Proszę
edytowany przez Filipek19: 09 lut 2016
a ja na to czkam
czekam..
No nie zasługuje.
Cytat: heniekh
nie będziesz wklejać pana boga swego nadaremno
i ty naprawdę myślisz, że mam zamiar się tym bawić? dobrze odpowiem, nie, nie mam i nigdy nie miałem. Wstawiłem, bo uważam, że ta stronka mogłaby pomóc komuś i to nie dla jakichkolwiek jaj, tylko dlatego, że jest bardzo starannie prowadzona. Miałem nadzieję na to, a może ktoś ją dojrzy.. A wstawiłem ją tylko jeden raz w życiu i tylko w jedno miejsce, tutaj. Jeśli chodzi o fb, raczej ją sobie trzymam w ukryciu. Dalej się tłumaczyć? Czasami nie mam czasu odrazu się domyśleć o co chodzi komuś, bo dziecko jest obok i działam automatycznie, na zasadzie.. dzisiaj był dzień przebierańców w przedszkolu, puścili "bujaj się" i było fajnie. Ale tak szczerze nie lubię jak mi ktoś wchodzi z butami w moje życie.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |

 »

Dla początkujących