Gehen Sie geradeaus bis zum Park

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Otóż jest taki dialog:

- Entschuldigen Sie, bitte. Wie komme ich zu einer Bank?
- Gehen Sie geradeaus bis zum Park, biegen Sie links ab und die Bank ist rechts.

Moje pytanie: Jaką funkcję pełni tu słówko "bis" i czy należy je jakoś tłumaczyć? Czy nie można by było go pominąć? Czy też jest konieczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź (-dzi) :)
Cytat: szalej
Ale masz nasrane w głowie mały człowieczku. Współczuję i zalecam wizytę u psychiatry. Amen czubku.
@heniekh Widzę, że moja przesłanie i rada utkwiły ci w głowie. To bardzo dobrze. Jeśli zachowałeś choćby jakieś strzępy życzliwości, nigdy więcej nie udzielaj się w zakładanych przeze mnie wątkach. Życzę możliwie szybkiego powrotu do zdrowia.
Cytat: szalej
@heniekh Widzę, że moja przesłanie i rada utkwiły ci w głowie. To bardzo dobrze. Jeśli zachowałeś choćby jakieś strzępy życzliwości, nigdy więcej nie udzielaj się w zakładanych przeze mnie wątkach. Życzę możliwie szybkiego powrotu do zdrowia.
Coraz lepiej widzisz. Jak całkiem przejrzysz, to wpadnij, ciołku.
bis zum Park - aż do parku.
Cytat: michagros
bis zum Park - aż do parku.
No, patrz, a to sieroctwo myślało, że "bis", to powtórka, czyli trzeba by dwa razy chodzić, czyli bisować. Na szczęście misiu uratowałeś mu życie.
@michagros Wielkie dzięki za odpowiedź. Słowniki nie były w tym wypadku jednoznaczne i były dwie opcje: albo "aż do" albo oba wyrazy tłumaczone jako po prostu "do". Pozdrawiam
Cytat: szalej
@michagros Wielkie dzięki za odpowiedź. Słowniki nie były w tym wypadku jednoznaczne i były dwie opcje: albo "aż do" albo oba wyrazy tłumaczone jako po prostu "do". Pozdrawiam
Widziałeś, misiu? Niektóre nie-jednoznaczne słowniki mówiły nawet o "Zusatzbus", ale sieroctwo się zmęczyło czytaniem, tyle było tych bisów i ocipiało do imentu, co prezentuje nam w niniejszym wpisie o dwóch opcjach. "aż do", to nie jest "do", bo to "do" nie ma "aż". Cielakiem trzeba się urodzić, żeby móc pisać takie bzdety, jak pisze "szalej"!
Temat przeniesiony do archwium.