Wymowa słowa Familie- prośba o pomoc :)

Temat przeniesiony do archwium.
To mój pierwszy wpis na forum dlatego chciałbym przede wszystkim pozdrowić wszystkich użytkowników. Po nauce niemieckiego w szkolę podstawowej pozostały jedynie wspomnienia i dlatego od miesiąca próbuję samodzielnie zgłębić tajniki niemieckiego. Naszły mnie jednak pewne wątpliwości, które mam nadzieje uda mi się dzięki Waszej pomocy rozwiać. Przechodzę do rzeczy. Chodzi mi o wymowę słowa Familie. W samouczku języka niemieckiego pani Wierzbickiej i Wierzcholskiej znajdują się wskazówki dotyczące wymowy niemieckiej. Zgodnie z nimi samogłoskę e po samogłosce i nie wymawiamy np. lieben- liben. Jak należy zatem wymawiać słowo Familie, bo w słowniku Duden Aussprachewoerterbuch znajduje się wymowa familie z ie- Familie (-je). Kierując się wskazówkami Pani Wierzcholskiej wymówiłbym to słowo Famili, bez e. Jak należy zatem prawidłowo wymawiać to proste słowo. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Należy tak samo, jak:
Akazie,
Aktie,
Amphibie,
Arie,
Arterie,
Bakterie,
Begonie,
Bestie,
Bronchie,
Curie,
Dahlie,
Endivie,
Folie,
Furie,
Geranie,
Glorie,
Grazie,
Historie,
Hortensie,
Hostie,
Injurie,
Intarsie,
Kanarie,
Kastanie,
Komödie,
Kurie,
Lappalie,
Lilie,
Magnolie,
Materie,
Mumie,
Orgie,
Petunie,
Pinie,
Pistazie,
Prämie,
Reliquie,
Robinie,
Serie,
Zinnie,
Zeremonie
Witam wszystkich!
Zwrot dotyczący grupy dorosłych: Entschuldigen Sie, dass meine Aussprache noch nicht perfekt ist
jest prawidłowy.
A czy zwrot dotyczący grupy młodzieży-dzieci: Entschuldigt euch, dass meine Aussprache noch nicht perfekt ist
Jest prawidłowy???
Zwrot dotyczący grupy dorosłych: Sie können mich gern korrigieren.
jest prawidłowy.
A czy zwrot dotyczący grupy młodzieży-dzieci: Ihr könnt mich gern korrigieren
Jest prawidłowy???
Robert
Czy jest tu jakiś ukryty związek z Familie?
nie
Heeeej! Nowa gwiazda na firnamęcie, co umi 3 litery do kupy sklecić! I to po mniemniecku!
Hut ab!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa