niech mi ktos pomoze napisac o wakacjach!!! :((

Temat przeniesiony do archwium.
PROSZĘ BARDZO O PRZETŁUMACZENIE TEGO TEKSTU JEST MI POTRZEBY JAK NAJSZYBCIEJ!! sama jak to zrobie bedzie napewno caly w błedfach! :(((( tekst prosze o przetlumaczenie w czasie perfekt lub preteritum!! dziekuje wszystkim z góry!!!

Moje wakacje zaczely sie wspaniale.
Na poczatku lipca wyjechalam do Sopotu. Tam poznalam wielu znajomych. Organizatorzy obozu na ktorym bylam zorganizowali nam wyjscie na TOP TRENDY i na KABARETON. Zobaczylam tam wielu znanych i lubianych aktorów i piosenkarzy.
W wolnym czasie wychodzilismy grac na korty tenisowe. Gdy pogoda byla sloneczna czas spedzalismy na plazy opalajac sie w sloncu i kapac sie w zimnym morzu. Natomiast kiedy padalo lub nie bylo slonca udawalismy sie na miasto i na zakupy. Czasami chodzilismy do pubow i na dyskoteki, gdzie swietnie sie bawilismy.Pod koniec obozu bylismy na wycieczce w Malborku i w Gdansku. W Malborku zwiedzalizmy zamek na którym by wspanialy pokazl " światło-dźwięk". W Gdańsku ogólnie zwiedzalismy miasto.
Pod koniec lipca pojechalam do mojej kolezanki do Krakowa. Razem wychodzilysmy i zwiedzalysmy miasto. W wolnym czasie chodzilysmy na zakupy.
W sierpniu wyjechalam do babci pomoc jej rwac maliny, pozeczki i czereśnie.
Moje wakacje zakonczyly sie 31 sierpnia koncowym ogniskiem.
Dlaczego chociarz nie sprobujesz?
Chyba nie ma nikt tutaj ochoty robic za Ciebie zadanie domowe...
Chetnie poprawie bledy, ale tak....
sorry
ja tego nie umie moge napisac ale wszystko nie bedzie poprawnie gramatycznie jak i slownie :((((((((((((((((
człowiek uczy sie na błędach! a jak nie spróbujesz sama przetłumaczyć to nigdy sie nie nauczysz!
A jeśli nie umiesz tłumaczyć "trudniejszych" konstrukcji, to buduj proste, pojedyncze zdanka! Nikt przecież cie nie zmusza, żebyś opowiadała swoje faktyczne wakacje! Pisz co chcesz, byle samodzielnie!
wlasnie wlasnie, oni maja race ...sprobuj sama bo wattpie zeby ktos Ci to przetlumaczyl...sprawdzic taka ae nie inaczej...i racja z tymi konsrukcjami...nie straej sie kazdego wyrazy z polsiego na niemiecki tlumaczyc...pisz prostymi slowami. nie wydziwiaj...napisz co wreszcie wypocilas a napeno beda chetntni do sprawdzenia tego.....
moze mnie nikt nie zmusza zebym opowiadala faktyczne wakacje ale na j. niemeickim przy odp. zaczelam faktyczne opowiadac... :// a teraz nam zadal wypracowanie. napisze to ale jutro bo dzis ledwo co wyrabiam z polskim... :////// (tzn czytam ksiazke )
Auch wen Dein Text ursprünglich mit Fehlern übersät wäre, trotzdem hätte man sehen könen, daß Du Dir Mühe gegeben hast.

Meine Sommerferien haben ausgezeichnet (phantastisch) angefangen. Anfang Juli bin ich nach Sopot in einen Ferienlager gefahren. Dort habe ich viele Bekanntschaften gemacht. ODER: Dort habe ich viele interessante Menschen kennen gelernt. Die Veranstalter des Sommerlagers haben uns einen Ausflug zu TOP TRENDY und zu KABARETON (niestety nie wiem co to za nazwy imprez, sorry) organisiert. Dort habe ich viele bekannte Schauspieler und Sänger gesehen. In unserer Freizeit haben wir Tennis gespielt. Beim schönen Wetter haben wir die meinste Zeit am Strand verbracht, haben uns gesonnt und sind baden gewesen. Wenn es geregnet hat oder wenn der Himmel bewölkt war haben wir meistens einen Stadbummel gemacht. Manchmal waren wir sogar im Pub oder in einer Disko. In den letzten Tagen des Ferienlagers haben wir einen Tagesausflug nach Malbork und nach Danzig gemacht. In Malbork haben wir die Marienburg besichtigt. An dem Tag gab es dort eine exzellente Vorführung von Licht- und Toneffekten. In Danzig haben wir uns die wichtigsten Sehenswürdigkeiten der Stadt angeschaut. Ende Juli habe ich meine Freundin in Krakau besucht. Wir waren oft in der Altstadt oder einfach nur einkaufen. Im August bin ich zu meiner Oma gefahren, ihr beim Pflücken von Himbeeren, Johannisbeeren und Kirschen helfen. Meine Sommerferien endeten am 31. Augst mit einem schönen Lagerfeuer.

Grüße
Lisa
BOŻE DZIEKUJE CI BARDZO ZA POMOC :d SA JESZCZE WSPANIALI LUDZIE!!!! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Czy mogłabyś mi powiedzieć w jakim to czasie jest napisane?
Głównie Perfekt, ale pojawiają się też zdania w czasie Imperfekt.
Vor ein paar Tagen hat Lisaa geschimpft...
hej lissa a moze pomogla bys mi w pewnym wypracowaniu chodzi tylko o sprawdzenie błedow
Temat przeniesiony do archwium.