Pomocy kartka pocztowa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam tzreba mi krotka kartke pocztową z wakacji
Hallo Markus,
sonnige Urlaubsgrüße aus dem kühlen Norden Norwegens schickt Dir (sendet Dir) Dein Freund Oscar.
Die Landschaft hier ist überwältigend (wunderschön)! Überall, wo man hinschaut, sieht man Berge, Fjorde und Wasserfälle. Hier kann man die Natur in ihrer reinsten Form erleben. Ich habe schon über 50 Photos gemacht. Ich zeige sie Dir nach der (meiner) Rückkehr. Ich hoffe, wir sehen uns bald. Oscar

So, und von mir schöne Grüße
Lisa
tak nie dokońca rozumiem ten tekst.. moglby ktos go przetlumaczyc.. bo musze napisac podobna pocztowke..
Cześć Markus,
słoneczne pozdrowienia urlopowe z zimnej północy Norwegii przesyła Ci Twój przyjaciel Oscar.
Krajobraz jest tu wspaniały! Wszędzie, gdzie spojrzysz widzi się góry, fiordy i wodospady. Tutaj można przeżywać naturę w jej najczystszej postaci. Zrobiłem już ponad 50 zdjęć. Pokażę Ci je po moim powrocie. Mam nadzieję, że się wkrótce zobaczymy. Oscar.
dziekuje bardzo goraco..;)
Mam ogromną prośbe!!! Widze ze dobrze sie orientujesz w jezyku niemieckim wiec moglabym posic cie zebys napisala mi pocztówkę z krakowa??:* bylabym bardzo wdzieczna :]
Schöne Grüße aus der Stadt an der Weichsel, aus Krakau sendet dir …….
Die Stadt kann man als polnisches Rom nennen, ist auch im Jahre 1978 von der UNESCO in das kulturelle Welterbe aufgenommen. Du findest hier viele schöne Häuser und Kirchen, besonders die Maria-Kirche. Was ich am schönsten finde ist das Schloß-Wawel. Das musst du dir unbedingt ansehen, weil auf der Karte zu wenig Platz ist um alles zu beschreiben.
Ich hoffe, wir werden uns einmal im Krakau treffen.

Gruß mit Kuss
…………..
Dziękuje Ci bardzio :* a mogłabyś mi jeszcze ta kartkę przetłumaczyć?? buziaki :)
hey widze ze w maiare znasz niemiecki czy moglabym prosic o napisanie karki pocztowej z wajacji...jak mozesz to umiesc w niej jakos sutuacje....np ze zgubilam tam klucze i nie mogla sie dostac do holtelu ...pozdraiwam i z gory bardzo dziekuje:*
w miarę!!!!!! pęknę ze śmiechu.......
ta kartka jest bardzo łatwa do przetłumaczenia wystarczy słownik i odrobina dobrych chęci....... naprawdę
hallo ania
Gorące pozdrowienia z Zakopanego. Krajobraz jest tu wspanaiły. Widok gór jest przepiękny. Jutro wpbieram sie na snowbord. Można tutaj przeżyc wiele pięknych chwil.
czesc.ucze sie do jutrzejszego egzaminu z pisemnego. i wiemze jestes dobra zniemieckiego. albo moze ktos inny moglby mi go napisac?
z gory dziekuje.
zad.wyslij koledze lub kolezance z niemiec kartke z pozdrowieniami z miasta,ktore wlasnie zwiedzasz.
-napisz gdzie jestes
-poinformuj co ciekawego juz udalo ci sie zwiedzic
-napisz jak dlugo zostaniesz w tym miejsc-przeslij pozdrowienia
a dostane jakies zwroty do ogloszenia?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa