proszę o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś mógłby przetłumaczyc poniższy tekst ??

Internet jest bardzo pożyteczny i można w nim znależć wiele informacji. Ten wynalazek oferuje wiele możliwości: WWW, grupy dyskusyjne, gry, IRC, e-mail.

„Nałogowcem internetowym” może stać się każdy (bez względu na wiek) – uczeń, student, nauczyciel czy emeryt. Taki człowiek nie widzi żadnego problemu lub nie chce się przyznać do tego że ma słabą wolę i jest uzależniony. W tej sytuacji powinien skorzystać z pomocy poradni psychologicznej (lub: powinien sie leczyć w poradni psych.)

Co najbardziej uzależnia?
Największymi pułapkami internetu są gry on-line lub czaty, które są ciekawym miejscem, gdzie można spotkać wielu interesujących ludzi. W tym miejscu pozycja społeczna, wyglad, czy wiek nie jest ważne. Można zmienić swój image i szybko oraz dyskretnie umówić się z kim w realnym świecie. Najczęściej jednak takie spotkania kończą się rozczarowaniem (lub: są rozczarowujące). Internetowe czaty są też miejscem działania dla przestępców którzy wykorzystują naiwność użytkowników.

Jak napisać:
"internetowe uzależnienie jest równie niebezpieczne jak inne nałogi" (może: Internetsucht ist ebenso gefährlich als andere Abhängigkeiten?)

"innym/drugim skutkiem jest "
"nałogowiec nie może wyobrazić sobie dnia bez komputera" (der Internetsüchtige kann nicht sich einen Tag ohne Computer vorstellen?)

z góry wszystkim dziękuję!!
Proszę.................... obiecuję że to moja ostatnia prośba w tym tygodniu :P. Zazwyczaj piszę sama (nic dziwnego że mam 3 z niemca) ale w następnym tygodniu mam 3 klasówki (w tym jedna z hiry - full materiału). Może kogoś przekonałam??
a tydzien konczy sie jutro.... :>
3 to ladna ocena, powinienes dalej probowac to bedziesz miec 4 :>
Roberciqu, nie pisz jeśli nie masz nic właściwie do powiedzenia. A poza tym to jestem dziewczyną. Kobiety są ambitniejsze od mężczyzn dlatego uważają że 3 to paskudny stopień. Nie zgodzisz sie ze mną?
..."obiecuje, ze to moja ostatnia prosba w tym tygodniu"
...

JAk jestes taka ambitna i uwazasz, ze umiesz wiecej niz na "3", to napisz to wypracowanie...
nom wlasnie, my chetnie sprawdzimy :)

a tlumaczenie komus txtu polskiego na niemiecki na zadanie domowe jest BEZ SENSU juz tego nauczylem moja klase bo tez do mnie latali zeby im robic a ja jestem jeden ich 26 i robienie 27 razy tego samego jest denerwujace.
bleh Mokotow wybyl , eklerka tez gdzies uciekla sprzed kompa to nie ma juz innych matek teres z kalkuty :]
Marl........oczywiście że jestem ambitna ale nie napisałam że stać mnie na więcej niż tylko 3 (w końcu proszę o pomoc). CHYBA PRZESPAŁEŚ PODSTAWÓWKE SKORO NIE UMIESZ CZYTAĆ. Wiesz co, weź ty sie lepiej nie przyznawaj..............
ok, roberciq, spróbuję napisać (specjalnie dla ciebie :P) żebyś na pewno z chęcia przeczytał :) Ciao!! Będę wkrótce!!!!
Masz racje, nie napisalas, ze stac cie na wiecej (zwracam honor), ;
Nie "przespalem" podstawowki, bo jestem dziewczyna)))
Czytac tez umiem, zeby cie zapewnic)))
I wszystko jasne................................ już wszyscy udowodnili że pisać i czytać umieją (gorzej z tłumaczeniem z pol na niem :P) więc KONIEC wpisów w tym temacie!! mam nadzieję że ktos doceni moje wysiłki i sprawdzi mój kolejny wpis (sama napisałam :P)
Temat przeniesiony do archwium.