eklerka PROSZĘ POMÓŻ MI!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |
proszę ci bardzo nap mi swój nr. gg albo adres emeil ---jeśli nie tutaj nap. na moj [email] potrzebuje Twojej pomocy to zajmie ci tylko chwileczke!!! PROSZĘ BARDZO!!!
Hallo Paweł,
jeśli Ci bardzo zależy (w co wierzę), to:
1. Nie wskazuj osoby do pomocy (nie jestem aż tak kompetentna, jak przede wszystkim Kolega Mokotow i inne osoby).
2. Zarejestruj się na forum (stajesz się wiarygodny i zyskujesz naszą większą sympatię ;-))
3. Zmień nazwy miejscowości (których i tak sie nie tłumaczy na niemiecki, lub wprowadź xyz, tam gdzie nie chcesz czegoś podawać na forum)
3. Sądzę, że wspólnie postaramy Ci się pomóc, ponieważ jest to nasz cel uczestniczenia na tym forum.
Sorry, że nie nawiązuję kontaktu z Tobą poza forum. Musiałyby to być jakieś "szczególne" okoliczności.
Życzę miłego weekendu i bardzo serdecznie pozdrawiam :-)
przepraszam nie wiedziałem że na forum się tak nie postępuje. Ale wydajesz mi się osoba najbardziej zangażowana(sądzę tak po postach) w to co robisz nie ujmując oczywiście pozostałym!!!
Ale dobra jęśli zechcesz mi pomoc nap. o co bym bardzo prosił o przetlumaczenie....


Wiec.....
-------------------------------------------------------------------------------------------------

1.
Witam serdecznie!
Jestem uczniem fizjoterapii w styczniu 2006 kończę szkołę. Jestem w
trakcie procedury o przyznanie mi obywatelstwa niemieckiego.(już ponad 2
lata). Już od stycznia mam zamiar na stałe wyjechać do Niemiec i poszukać
jakiejś pracy w zawodzie. Obecnie szukam jakichkolwiek KONTAKTÓW. Chętnie
pomogę w domu, wykrztałcenie medyczne , zaopiekuję się osoba chorą
zapewnie profesjonalną rehabilitacje. Jestem otwarty na
wszelkie propozycje!Mówie po niemiecku, i cały cza się intensywnie uczę.


2.Szanowny Panie, Pani


Jestem zainteresowany pracą w Pana placówce. Jestem młodym fizjoterapeutą, wykazującym wielką chęć i zapał do pracy. Stanowisko w Pańskiej placówce dałoby mi możliwość rozwijania moich specjalistycznych umiejętności.

Posiadam wymaganą na tym stanowisku wiedzę oraz doświadczenie co daje mi pewność, że podołam obowiązkom na powierzonym mi stanowisku.

Jestem osobą uczciwą, solidną, sumienną i pracowitą. Łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi.

Wierzę, że jestem odpowiednim kandydatem na proponowane stanowisko.
Będę wdzięczny za możliwość spotkania i osobistego zaprezentowania mojej osoby.

Do listu załączam życiorys.

Z poważaniem,



3.Dane personalne
Imię i nazwisko: Jan Kowalski
Data i miejsce urodzenia: .............................
Stan cywilny: kawaler
Adres stały/kontaktowy: Ul. ,
Wykształcenie Szkoła Policealna : Medyczne Studium Zawodowe w Rybniku
5 semestr Kierunek : Fizjoterapia
2[tel]Specjalność: Fizjoterapia
Przedmioty kierunkowe: Kinezyterapia, Fizykoterapia, Masaż
Szkoła średnia: 1999-2003
Nazwa szkoły , miejscowość: Liceum Ogólnokształcące w Rybniku
Profil klasy: sportowy
Doświadczenie zawodowe:
Praktyki - obecnie
2[tel]Nazwa Zakładu: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Rybniku
Charakterystyka wykonywanych zajęć: Praktyka zawodowa w zakresie rehabilitacji
2[tel]Praca w klubie sportowym jako masażysta
2[tel]Praktyka w gabinecie masażu
2[tel]Prowadzenie zajęć sportowych z dziećmi i młodzieżą
2[tel]Prowadzenie treningów piłkarskich

Dodatkowe umiejętności

Znajomość języków obcych :Niemiecki w stopniu. komunikatywnym :)
Prawo jazdy: kat. B
Znajomość pracy z komputerem
Kurs wychowawców koloni
Duże umiejętności w prowadzeniu zajęć z dziećmi
Praca jako akwizytor dla Otwartego Funduszu Emerytalnego
Wieloletnie czynne uprawianie sportu
Występy w zespole tańca ludowego
Zainteresowania
- Gra w piłkę nożną w 4 ligowej drużynie
- Działalność w organizacjach społecznych
- Aktywność naukowa, sportowo turystyczna, artystyczno -kulturalna
- Cenię sobie bliski kontakt z ludźmi
- fizjoterapii
- Dalsza chęć nauki w kierunku wychowania fizycznego

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Dz. Ust. nr 133 poz. 833 z dn. 29.08.97.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------
TO WSZYSTKO WIEM ZE JEST TROCHE TEGO ..... JAK BY SIE DAŁO TO BARDZO PROSZĘ O POMOC NIE WIEM JAK SIĘ ODWDZIECZE...............
tego tak naprawde nie jest tak duzo to tylko tak zle wyglada JESZCZE RAZ BARDZO PROSZĘ O POMOC .... POMÓŻCIE ,, POMOGLIŚCIE JUŻ TYLIU OSOBOM JESTEM PELEN PODZIWU DLA WAS ... WIEM ZE WASZ CZAS JEST CENY BO PRZEGLADALEM POPRZEDNIE WASZE POSTY ALE ILE MOZE WAM TO ZAJĄĆ Z WASZĄ ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA KILKA CHWIL....
Hallo Pawel,

ich mach Dir das, aber erst morgen. Aber Du machst ein, zwei Fehler. Erstens bist Du nicht eingeloggt, zweitens stellst Du zeitliche Anforderungen, drittens hast Du eine Haltung, die heißt: Wenn andere, habe ich auch ein Recht.

Das ist falsch.

Wir helfen hier gern - doch so wie wir wollen... Entschuldigung. Wir machen das gern - doch ohne Druck.
Hallo Paweł,
jak widzisz wszyscy są zgodni co do tego, że chętnie tu sobie pomagamy i to bez bez wyjątku. Lecz w przypadkach dłuższych tekstów i treści większej wagi - preferujemy osoby zarejestrowane. Szkoda, że się nie zalogowałeś... czy to było takie trudne? (Jest to już uwaga na przyszłość)
Kolega Mokotow okazał Ci "miękkie" serce i nie wywiera na Ciebie większego nacisku, co jest faktycznie miłe z Jego strony.
Ja się lepiej czuję w tłumaczeniach na język polski, o czym już wielokrotnie pisałam na forum. Każdy zna swoje granice... Oczywiście, jak się sprężę to... ;-)
Hallo Mokotow,
ich bin erst jetzt am PC. Ich freue mich, dass Du den Text übersetzen wirst. Das ist eine Garantie, dass alles 100% in Ordnung sein wird.
Gruß und schönen Abend :-)
Właśnie się zologowałem ale jeszcze czekam na emeila potwierdzającego. Napewno będę tu zalgądał częściej . Wiem że to troszeczkę jest błąd z mojej strony i proszę o wiele, ale nie wiem kto jeszcze inny mógł by mi pomóc. Wielkie dzięki Panie Mokotow za wyrozumiałość już nie będę stawiał żadnych wymagań. Postaram się to zmienić. A po za tym wydajecie się mi bardzo miłymi osobami miałbym do was kilka pytań odnośnie nauki języka. Pewnie dojście do takiej perfekcji posługiwania się niemieckim kosztowało was mnóstwo czasu? Ja się już kilka lat ucze tego języka ale bez żadnych większych rewelacji. Dopiero teraz zrozumiałem jak może mi się przydać jego znajomość. Co prawda , dogadać się dogadam ale z poprawnością gramatyczną i pisownią jest tragedia. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza i najbardziej skuteczna metoda nauki ... Właśnie od jakiegoś czasu tj. Ok 1 miesiąca słucham radia i oglądam niemiecka telewizje i mam też nagraną lekcje ściągnięta z internetu bardzo fajna gdzie głównim bohaterami są EX I ANDREAS, myślę że to coś daje ... a jakie są wasze sposoby na nauke... ile czasu może zająć w miarę przyzwoite posługiwanie sie językiem przy intensywnej nauce ... ? Może moglibyście polecić jakiś kurs , który Waszym zdaniem jest dobry.....?
Wielkie dzięki za wszystko czekam z niecierpliwością na odpowiedzi ...
Miłego wieczorku ...
Paweł
Właśnie się zologowałem ale jeszcze czekam na emeila potwierdzającego. Napewno będę tu zalgądał częściej . Wiem że to troszeczkę jest błąd z mojej strony i proszę o wiele, ale nie wiem kto jeszcze inny mógł by mi pomóc. Wielkie dzięki Panie Mokotow za wyrozumiałość już nie będę stawiał żadnych wymagań. Postaram się to zmienić. A po za tym wydajecie się mi bardzo miłymi osobami miałbym do was kilka pytań odnośnie nauki języka. Pewnie dojście do takiej perfekcji posługiwania się niemieckim kosztowało was mnóstwo czasu? Ja się już kilka lat ucze tego języka ale bez żadnych większych rewelacji. Dopiero teraz zrozumiałem jak może mi się przydać jego znajomość. Co prawda , dogadać się dogadam ale z poprawnością gramatyczną i pisownią jest tragedia. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza i najbardziej skuteczna metoda nauki ... Właśnie od jakiegoś czasu tj. Ok 1 miesiąca słucham radia i oglądam niemiecka telewizje i mam też nagraną lekcje ściągnięta z internetu bardzo fajna gdzie głównim bohaterami są EX I ANDREAS, myślę że to coś daje ... a jakie są wasze sposoby na nauke... ile czasu może zająć w miarę przyzwoite posługiwanie sie językiem przy intensywnej nauce ... ? Może moglibyście polecić jakiś kurs , który Waszym zdaniem jest dobry.....?
Wielkie dzięki za wszystko czekam z niecierpliwością na odpowiedzi ...
Miłego wieczorku ...
Paweł
Właśnie się zologowałem ale jeszcze czekam na emeila potwierdzającego. Napewno będę tu zalgądał częściej . Wiem że to troszeczkę jest błąd z mojej strony i proszę o wiele, ale nie wiem kto jeszcze inny mógł by mi pomóc. Wielkie dzięki Panie Mokotow za wyrozumiałość już nie będę stawiał żadnych wymagań. Postaram się to zmienić. A po za tym wydajecie się mi bardzo miłymi osobami miałbym do was kilka pytań odnośnie nauki języka. Pewnie dojście do takiej perfekcji posługiwania się niemieckim kosztowało was mnóstwo czasu? Ja się już kilka lat ucze tego języka ale bez żadnych większych rewelacji. Dopiero teraz zrozumiałem jak może mi się przydać jego znajomość. Co prawda , dogadać się dogadam ale z poprawnością gramatyczną i pisownią jest tragedia. Jaka waszym zdaniem jest najlepsza i najbardziej skuteczna metoda nauki ... Właśnie od jakiegoś czasu tj. Ok 1 miesiąca słucham radia i oglądam niemiecka telewizje i mam też nagraną lekcje ściągnięta z internetu bardzo fajna gdzie głównim bohaterami są EX I ANDREAS, myślę że to coś daje ... a jakie są wasze sposoby na nauke... ile czasu może zająć w miarę przyzwoite posługiwanie sie językiem przy intensywnej nauce ... ? Może moglibyście polecić jakiś kurs , który Waszym zdaniem jest dobry.....?
Wielkie dzięki za wszystko czekam z niecierpliwością na odpowiedzi ...
Miłego wieczorku ...
Paweł
Cześć Paweł,
brawo! Cieszę się, że dopełniłeś procedury. Witaj w klubie! ;-)
Pozdrawiam :-)
----------------------------
----------------------------
----------------------------
-----------

1.
Sehr geehrte Damen und Herren,

im Januar 2006 schließe ich meine Ausbildung zum Physiotherapeuten ab. Mein Antrag auf die deutsche Staatsbürgerschaft läuft bereits seit zwei Jahren. Im Januar werde ich nach Deutschland umziehen und möchte in meinem Beruf tätig sein. Deshalb bin ich jetzt auf der Suche nach Kontakten. Ich helfe gern im Haushalt. Mit meiner medizinischen Ausbildung kann ich auch in der Pflege arbeiten und sichere eine professionelle Reha zu. Ich bin für alle Vorschläge offen! Ich spreche Deutsch und bilde mich kontinuierlich weiter.

2.
Sehr geehrte Damen und Herren,

Mich interessiert eine Tätigkeit in Ihrer Praxis (in Ihrer Klinik). Ich bin ein junger Physiotherapeut mit viel Freude an der Arbeit. Durch die Arbeit bei Ihnen könnte ich meine Spezialkenntnisse verbessern.

Ich bin sicher, daß ich meine Ausbildung, mein Wissen und die bereits gesammelten Erfahrungen in Ihrer Praxis (Ihrer Klinik) gut einsetzen und den mir übertragenen Aufgaben gerecht werden kann.

Ich bin vertrauenswürdig, tüchtig, gewissenhaft und arbeite gern und bin kontaktfreudig.

Ich bin überzeugt, daß ich für die angebotene Stelle die richtige Wahl bin. Gern würde ich mich Ihnen bei einem persönlichen Gespräch vorstellen.

Ich lege meinen Lebenslauf bei.

Mit freundlichen Grüßen
Pawel NN


3.
Persönliche Daten

Jan Kowalski
11.11.1980 in Krakau / Polen geboren,
ledig, keine Kinder,
ausgebildeter Physiotherapeut

Berufstätigkeit
2[tel]Poliklinik in Rybnik, Praktikum in der Rehabilitation
2[tel]Masseur im Sportverein „Name”
2[tel]Praktikum als Masseur
2[tel]Sportunterricht für Kinder und Jugendliche
2[tel]Tätigkeit als Fußballtrainer

Ausbildungsweg und Schule

2[tel]Besuch der „Name der Schule“
Abschluss Abitur (Durchschnittsnote 2,0) (Achtung: in DE 1 = sehr gut!)

2[tel]fünf Semester Physiotherapie an der Hochschule „Name“
Inhalt: Bewegungstherapie, Physikotherapie, Massage
1999-2003 Mittelschule, Allgemeinbildendes Lyzeum in Rybnik
„Datum“ Kurs für Betreuer im Ferienlager


Kenntnisse/ Fähigkeiten/ Interessen

EDV-Kenntnisse
Fundierte PC-Kenntnisse, insbesondere Erfahrung mit …

Fremdsprachen
Deutsch verständlich

ehrenamtliche Tätigkeit („welche“?)

Große Erfahrung in der Kinderbetreuung

Langjährige sportliche Betätigung

Auftritte im Volkstanz

Spieler in der Regionalliga

Sonstiges
Führerschein Klasse 3

Rybnik, 24.7.2005


Unterschrift
http://de.wikibooks.org/wiki/Lebenslauf
Einen schönen guten Morgen Mokotow,
Du bist wie immer schnell und zuverlässig :-) Wow!
Ich möchte nur betreffs des ersten Teils von CV einen Vorschlag geben. Darf ich?
3.Dane personalne = Persönliche Angaben:
Imię i nazwisko: Jan Kowalski = Name und Vorname: Jan Kowalski
Data i miejsce urodzenia: ......Geburtsdatum und -ort
Stan cywilny: kawaler = Familiestand: Junggeselle
Adres stały/kontaktowy: Ul. , = Feste Adresse / Kontaktadresse:
Wykształcenie Szkoła Policealna : Medyczne Studium Zawodowe w Rybniku = Schulausbildung: Berufsfachschule für Gymnasiumabsolventen: Medyczne Studium Zawodowe (Medizinfachstudium ???) in Rybnik
5 semestr Kierunek : Fizjoterapia = 5. Semester, Studienrichtung: Physiotherapie
2[tel]Specjalność: Fizjoterapia = 2[tel]Fachgebiet: Physiotherapie
Przedmioty kierunkowe: Kinezyterapia, Fizykoterapia, Masaż = Pflichtfächer ???: Kinesietherapie, Physiotherapie, Massage
Szkoła średnia: 1999-2003 = Oberschule: 1999-2003
Nazwa szkoły , miejscowość: Liceum Ogólnokształcące w Rybniku = Name und Ort der Schule :
Profil klasy: sportowy = Klassenschwerpunkt (oder einfach: Schwerpunkt): Sport
Doświadczenie zawodowe: Berufserfahrung:
Praktyki – obecnie = Praktiken - gegenwärtig
2[tel]Nazwa Zakładu: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Rybniku
2[tel]Name des Betriebes: Betriebsgruppe der Gesundheitsfürsorge in Rybnik (Ale nie ma co tłumaczyć nazwy zakładu i powinno podać się ja w wersji polskiej oryginalnej)

Charakterystyka wykonywanych zajęć: Praktyka zawodowa w zakresie rehabilitacji = Ausgeübte Beschäftigungen: Berufliches Praktikum im Bereich Rehabilitation.

Jeśli jestem w błędzie, to proszę potraktować moje "wypociny" jako do lamusa :-(
Pozdrowienia dla wszystkich :-)
Hi eklerka,

danke für die Anmerkungen. Siehe hier: http://www.mygeo.info/downloads/tabellarischer_lebenslauf_deutsch_mygeo.doc

1. Im Lebenslauf gibt man nicht vorher an "Name und Ort:", sondern schreibt es gleich hinein

2. vergessen habe ich das Foto und die Kontaktadresse, die wieder gleich hineingeschrieben wird, ohne zu schreiben "Ort:" oder dergleichen

3. Familienstand ist nicht Junggeselle, sondern "ledig"

4. die für mich sehr ungewöhnliche berufliche Ausbildung habe ich bewußt gekürzt. Man kann von einem deutschen Arbeitgeber nicht erwarten, daß er sich des polnischen Ausbuldungssystems bewußt ist.

5. Przedmioty kierunkowe sind nicht Pflichtfächer, sondern Standardfächer, darum habe ich sie weggelassen

6. Klassenschwerpunkt: Hier setzt wieder die Kenntnis des unterschiedlichen Schulsystems ein. Um einer Verwirrung vorzubeugen, habe ich es weggelassen...

7. Praktyki - obecnie = Praktika zur Zeit
Hi Mokotow,
danke, alles klar.
Gruß :-)
Oj Paweł, Paweł,
tym swoim tematem "Eklerka proszę..." narozrabiałeś, jak "pijany zając na miedzy" ;-)
Co na niego spojrzę, to mi się robi słabo >: ponieważ powinien to być apel do Mokotowa, który tu jeszcze nikogo nie zawiódł! :-)
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :-)
:-)

doch: "F"
Witam Serdecznie Jesteście naprawde super za chwike nap. cos wiecej:)))
Nie wiem jak się Wam odwdzięcz za to co dla mnie zrobiliście. Naprawdę jesteście Wielcy:) JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI!!! teraz będę śledzić na bieżąco jak pomagacie innym, fajnie tak i przy okazji napewno wiele się nauczę. A mam jeszcze jedno pytanko tego tak do końca nie rozumiem “

2[tel]Besuch der "Name der Schule“
Abschluss Abitur (Durchschnittsnote 2,0) (Achtung: in DE 1 = sehr gut!) “



a i nie wiem co z tym emeilem potwierdzającym moje logowanie jeszcze nic na poczte nie dostałem!!:)
2[tel]Besuch der "Name der Schule“ = hier sollst Du den Namen Deiner Schule eintragen, auf Polnisch


Abschluss Abitur (Durchschnittsnote 2,0) (Achtung: in DE 1 = sehr gut!) = hier geht es darum, daß Du vielleicht Deine Abschlußnote einträgst. Wenn Du aber z. B. in Polen mit "5" bestanden hast, würde das in Deutschland bedeuten - du wärst durchgefallen...

Das Notensystem ist "andersrum".
danke schön Mokotow jetzt alles klar:)!!!
znów potrzebuje Waszej pomocy mam nadzieje ze to juz ostatni raz i dalej bede sobie radzil sam!!!! Eklerka , Mokotow pomozecie????
Jest oferta pracy dla masażysty w austri i musze nap . a jak nap. sam to sie boje ze calkowicie to skopie i sie boje. Wiec znow proszę Was!!!


"Oczywiście jestem zainteresowany praca w Panstwa hotelu.
Rownierz jest możliwy moj przyjazd we wrzesniu w celu porozmawiania i zalatwienia wszystkich formalnosci. Jednak przed tym powiniscie Panstwo wiedzieć ze moja znajomosc języka niemieckiego nie jest idealna i napewno bede mial klopoty z plynnascia mowy i porozumiewania sie w tym jezyku. Jest to chyba moj głowny klopot(problem) reszta sie nie przejmuje bo jestem dobry w tym co robie! jednak jesli chodzi oten jezyk caly czas intensywnie sie ucze i mysle ze do paczatku grudnia jestem w stanie duzo nadrobic. Oddaje sie calkowicie do panstwa dyspozycji.......""""



Prosze bardzo jak mozecie bede wdzieczny a jak nie to i tak juz duzo dla mnie zrobiliscie!!!


:):):):)
Selbstredend bin ich hoch an der Arbeit in Ihrem Hotel interessiert. Gern komme ich im September zu Ihnen, um mich vorzustellen und die Papiere vorzulegen.

Allerdings möchte ich, dass Sie wissen, dass mein Deutsch nicht perfekt ist und ich bestimmt Schwierigkeiten im Gespräch haben werde. Das ist das einzige Problem, denn über meine beruflichen Fähigkeiten mache ich mir keine Sorgen. Doch lerne ich kontinuierlich und hoffe, bis Dezember viel nachzuholen.

Ich stehe zu Ihrer Verfügung.
MOKOTOW--- JESTES WIELKI
Mokotow robisz to z taka latwoscia jak by niemiecki byl by twoim ojczystym jezykiem. własnie otrzymalem emeila zwrotnego i pani zapewnie ze moj jezyk to rzaden problem z tego co widzi :) i skontaktuje sie ze mna telefoniczne w sprawie przyjazdu do austri... Mokotow moze pojedziesz ze mna???? ale jaja mam nadzieje ze do wrzesnia bede potrafil cos wiecej:)))
:-)

Mokotow ist Deutscher...
Mokotow co tu zrobic zeby szybko zacząc wogole mowic cos po niemiecku masz jakies pomysly??? co jest najlepsze????
to wszystko wyjasnia!!!!!
ab sofort nur noch mit Deutschen und auf deutsch reden...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |