wyrażenia z pewnego trybu !

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie !
Mam pewien kłopot i nadzieję, że mi pomożecie. Byłam chora i przegapiłam lekcję o trybie rozkazującym. Muszę to nadrobić - sama ... Czy moglibyście napisać mi jak go się tworzy i jak wyglądac bedą takie wyrażenia jak np.
wstań -
usiądź -
ugnij kolana -
wyprostuj się -
zamknij oczy -

Będę Wam ogromnie wdzięczna bo mi bardzo na tym zależy ! Dziękuję !
wstań - steh auf
usiądź - setz dich
ugnij kolana - beug deine knie
wyprostuj się -setz dich gerade hin
zamknij oczy - schließ die augen

Gruß Kuba
dzięki za odp. !

O co chodzi z tym : Gruß Kuba ? :/
HandbremseDeluxe = Kuba

"Pozdrowienia/pozdrawiam Kuba" :))
Das ist mein name! lol ;o0
Gutes Timing! ;o)
hähä :>
Ich finde, dass sie mehr als eine Deutschunterricht verpasst hat:) ne?;))
das glaube ich auch! bei den meisten gästen hab ich das gefühl als würden sie nur bahnhof verstehen! aber dafür sind wir ja da, die helden in blau-rot! grins
Ich bin leider kein Held:) Mein Deutsch ist nicht so gut. Trotzdem ist mein Name auch in blau-rot:)
co do "wyprostuj się -setz dich gerade hin" mialabym pewne zastrzezenia, a to tylko z jednego powodu, nie wiadomo bowiem o co dokladnie chodzic.
czy mama mowi do dziecka przy stole: wyprostuj sie!
czy moze, do dziecka, ktore ciagle sie garbi( niekoniecznie przy stole)
Was wäre den dein Vorschlag?!
Co do wszelkich niedopowiedzeń trzeba czekać na odpowiedź meggie-flaggie czy fleggie-meggie, czy jakoś tak:) Dlatego nie można do końca stwierdzić czy jest to dobrze zrobione:)
Ich glaube die fleckige maggie hat sich nur schnell die antwort geholt um ihre hausaufgaben zuvollenden und hockt schon vor der Glotze!
:D Wahrscheinlich ja:) Wir haben ihre Hausaufgaben schon gemacht:> deswegen ist sie schon gegangen:D kein Wunder:) Wir können nichts mehr machen;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa