Metoda CALLANA do nauki niemieckiego

Temat przeniesiony do archwium.
Mam jedno bardzo wazne dla mnie pytanie: co sądzicie o nauce niemieckiego metoda callana bo zamierzam zapisac sie na taki kurs i nie wiem czy to dobry pomysł! Prosze o komentarz!!
:)wiesz ...ja sie zapisalam do szkoly jezykowej i tam ucza metoda callana wlasnie niemieckiego....a takie pytanka skad jestes??no amjesli chodzi o ten kurs to zalezy czego chcesz sie nauczyc.....jesli gramatyki to nie polecam tak jest nacisk na gadanie co mi odpowiada...duzo tez zalezy od osoby prowadzacej...ja mam taka fajna kobitke i zadaje szybko pytanie po niemiecku a wlasnei o to chodzi...zxeby jak najszybciej i sie odpowiada calymi zdaniami...nie moglam sie do tego przyzwyczaic ale przynajmniej duzo sie zapamietuje...hmm..masz jaieis jescze pytania??
Sooo meine Lieben :o)

Metoda Callana ist im Allgemeinen echt nicht schlecht. ICH unterrichte mit dieser Methode und kann euch sagen, das hängt wirklich davon ab, wen man als Dozenten (Lektor) hat - bei mir gibt es auch viel Grammatik, jedoch in etwas anderer Form als in der Schule. Na ja, ich könnte euch jetzt viel erzählen.... Ich kann nur sagen, die Methode an sich ist wirklich
angenehmer und vor allem EFFEKTIVER als alle anderen Lernmethoden.

Grüße
Lisa
szukam nauki niemieckiego metoda Callana w Warszawie. Jak mozesz to pomóż. [email]
Ich will mit Callan-Methode in Warchau Deutsch zu lernen. Ich bitte um hilfe mit kontakt mit solche Schule. [email]
Hallo Lisa,
vielleicht ist heute mein Glückstag. Ich bin seit ein paar Tagen auf der Suche nach wichtigen Infos bezüglich dieser Methode. Ich habe vor, die Methode näher kennen zu lernen und , wenn ich mit meinem DaF-Studium fertig bin, möglicherweise so zu unterrichten. Ob sie jedoch so gut, wie einige sagen, oder doch nichts wert ist, wie wiederum andere meinen, kann ich zur Zeit nicht beurteilen. Ich habe zwar einige Informationen bereits gelesen aber das Wissen ist mir zu trocken. Mich interessíeren Erfahrungen denen, die bereits mit der Methode gearbeitet haben und es sollen keine Callan-Schulen sein, denn es ist klar, sie wollen nur ihr Geld verdienen und sagen nur Positives, um sich gut zu verkaufen. Könntest Du mir vielleicht Näheres zu der Methode erzählen, vielleicht mir wertvolle Tipps geben, wo ich erste Materialien dazu bekommen könnte.
Wie sieht eine Einheit in der Methode aus? Ich würde mich auch über paar Titel freuen. Vielleicht kennst Du Links oder Seiten, wo etwas Interessantes darüber zu lesen wäre?
Ich hoffe nur, dass Du ab und zu die Seite besuchst und meinen Brief liest.
Denn Dein Eintrag ist schon paar Monate her aber ich würde mich wahnsinnig über eine Nachricht von Dir freuen
Mit freundlichen Grüßen
Zuzanna
Witam z posrod tych metod w niemieckim nazywa sie ta metoda nie Callana tylko Piomar Hause. Sa szkoly ktore takie kursy prowadza. Wszystko sie odbywa tak jak na zasadzie Callana. Tak samo sa ksiazki do tego. Malem sposobnosc uczyc sie ta metoda i przyznam ze nawet nawet poszlo. Bez problemu dogaduje sie z niemcami. Polecam wszystkim ta metode. Nacis na mowienie. Pozdr.
czy ktos ma na kompie jakas ksiazke do niemieckiego do nauki metodą Callana, czy mógłby mi ktoś wysłac?

dzięki
[email]
Witam:) Jeśli chodzi o metodę Callana, ma ona, jak z resztą każda metoda, wady i zalety. Do zalet należy oczywiście pomoc w przełamaniu bariery językowej, człowiek nie boi się mówić i w zaskakująco szybkim tempie opanowuje sprawność układania poprawnych zdań, co zwykle jest dla uczniów trudną sprawą. Wadą jest natomiast ryzyko, iż uczeń nie będzie potrafił zastosować innych, niż "książkowych" wypowiedzi. Dlatego więc, że metoda jest tak "schematyczna", zależy wiele od predyspozycji ucznia - jeśli potrafi wykorzystac nabyte na lekcjach schematy i samodzielnie tworzyc nowe zdania i wyrażenia, to dopiero wtedy będzie mógł uznać, że metoda przyniosła efekt.
Osobiście uczyłam tą metodą 2 lata i uważam, że w wiekszości przypadków przynosi ona pożądane skutki. Także mimo drobnych wad, polecam ją jak najbardziej i zachęcam do nauki :)
Witam! Bardzo proszę o kontakt na moją pocztę, chciałbym porozmawiać na temat Metody oraz nowych materiałów do niej. Pozdrawiam, [email]
Hej!
Gdzie mozna kupic podreczniki do metody callana jezyka niemieckiego??
Posiadasz jeszcze te ksiazki ??Jesli nie sa Ci potrzebne chetnie odkupie je od Ciebie lub prosze o namiary gdzie mozna je kupic
[email]
Witam,

przecież jest Metoda Speak.pl w Warszawie

informacje na stronie http://www.speak.pl

z tego co wiem to uczą też przez Skype właśnie niemieckiego

pozdrawiam
irek
Ja też szukam możliwości uczenia jęz. niemieckiego w Warszawie metodą Callana. Za pomoc będę wdzięczna. Małgosia
Proszę o radę, gdzie można uczyć się w Warszawie jęz.niemieckiego metodą Callana. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Małgosia
Witam

Również poproszę informację gdzie można dostać materiały do nauki niemieckiego metodą Piomar House, Callan lub podobna. Chodzi mi o jakieś książki i płyty CD
mail do mnie - [email]
Temat przeniesiony do archwium.