Pomocy! Jakie są różnice między certyfikatami ?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym się różnią od siebie te wszystkie ceryfikaty (poziom trudności itp.) Od paru dni próbuję się dowiedzieć czym się różni DaF od ZD i przez ten czas zdążyłam poznać nazwy innych egzaminów i teraz to już w ogóle nic nie wiem. Pomocy proszę !
Pati rozejrzyj sie troche po forum, a na pewno znajdziesz mnostwo informacji na ten temat. tak na szybkiego to moge ci powiedziec, ze zd i daf to zupelnie inna bajka. ZD to certyfikat Goethego (podobnie jak ZMP czy ZOP na przyklad) i jest zdecydowanie najlatwiejszy ze wszystkich certyfikatow (przynajmniej mnie sie tak wydaje). Zasadnicza roznica polega na tym, ze z ZD nikt nie pozwoli Ci studiowac na niemieckiej uczelni bo ZD to jest Grundstuffe - w doslownym znaczeniu. Daf (Deutsch als Fremdsprache) jest juz trudniejszy, ale jak zdasz go na odpowiednie oceny i na odpowiednim poziomie (w przypadku Humboldta musza byc to same piatki) to nie musisz zdawac juz zadnych certyfikatow jak np DSH zeby tam studiowac. Mam nadzieje ze troche rozjasnilam, ale to tak strasznie pobieznie i na szybkiego. tak naprawde, to radzilabym troche rozejrzec sie na stronce, a na pewno znajdziesz wiele ciekawych icformacji. zycze powodzenia:)
bucia wspomnilas cos o Humboldcie..wiesz moze jakies certfikaty sa tam honorowane???slyszalam ze tylko DSH ale z niepewnych zrodel..wiec jak??
a wiec tak: to co moge powiedziec na 100% to tyle, ze na pewno ZOP i na pewno DSH zdawane na ich uczelni (nie wiem czy inne tez honoruja). wiem ze jeszcze honoruja podobno DaF ale wszystkie czesci na piatki trzeba miec:( informacje sa pewne, bo w tym roku sama sie tam dostalam i zdawalam DSH:) i uwazam ze byla to najprostrza droga bo dsh nie jest takie trudne wcale:)) ale zeby Cie przyjeli na studia i tym samym dopuscili do tego dsh, to przydaloby sie miec ZMP, a w ostatecznosci (chociaz to juz troche gorzej) mature z niemieckiego:) pozdrawiam:)

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa