medycyna w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Przeszukiwałam forum już wielokrotnie, jednak nie udało mi się znaleźć wszystkiego tego co chciałabym wiedzieć o studiowaniu medycyny w Niemczech.Postanowiłam więc napisać nowy temat.

Przede wszystkim interesuje mnie kwestia języka, jak to z tym jest: czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na studia w Niemczech jeśli nie posiadam żadnego certyfikatu z języka niemieckiego i nie zdaję też matury ani podstawowej ani rozszerzonej z niemieckiego ?
Jak w ogóle wygląda rekrutacja na medycynę ?
Czy ktoś z Was studiuję medycynę w Niemczech, jak tak, to gdzie ?
Gdzie warto studiować medycynę (miasta, uczelnie) ?

Na forum znalazłam tak wiele sprzecznych ze sobą informacji, że już pogubiłam się w tym wszystkim. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam.
Po pierwsze żeby studiować musisz mieć papierek z potwierdzeniem znajomości języka niemieckiego i tu nie wystarczy matura bo ona ich nie obchodzi to musi być już jeden z tych najwyższych certyfikatów na gębę nikt Cię nie przyjmie. Nie wiem dokładnie który musiałabyś zdawać ja zdawałam DSDII i ten mnie upoważniał do studiowania w Niemczech bez egzaminów wstępnych ale na takie ogóle kierunki na sztukę i medycynę musiałabym zdawać osobne egzaminy więc Ty także musiałabyś napisać u nich egzamin z języka oraz wstępny na uczelni z biologii chemii i fizyki.
Sprachzeugnisse : DSH 2/3 , TestDaF 4/5 , Sprachdiplom KMK 2. Stufe, ZOP, DSD C1 ( kiedyś DSD II )
Czy na studia humanistyczne również obowiązują egzaminy wstepne?
a jaki dokładnie kierunek?
Psychologia, no ewentualnie prawo. I co najlepiej zdawać na maturze i na jakim poziomie?
Psychologia? Dziewczyno, chcesz po pieciu latach ciezkich studiow bezrobotna w Niemczech albo w Polsce byc? Inzynierow potrzeba!
Tym bardziej po inzynierii której nawet nie zacznę a co dopiero skończę ;D
Temat przeniesiony do archwium.