eejjj pomocy;)

Temat przeniesiony do archwium.
jak powiedziec,ze : "znaleziono przy nim" z góry dziex za pomoc:D
(es) wurde bei ihm gefunden
lub: ,,miał przy sobie"
DZieki:D
mial przy sobie -> er hatte bei sich
co moze znaczycz: aufkriegen???
aufkriegen = aufbekommen = zdolac otworzyc
Kontekst! To ma wiele znaczen!
was bedeutet: geweihten???
...das Mitfuhren der kirchlich GEWEIHTEN Fahnen bei diesen Anlassen gestattet.
:) juz wiem.. heh..:]
musze napisać 5, 6 zdań na tematy:
> Was sollte ein Auslander beachten um in Polen problemlos zurechtzukommen?
> Wie sollte man sich verhalten um in Deutschland zurechtzukommen? Worauf sollte man in Deutschland besonders achten?
prosze pomóżcie, ja mam pustke w głowie na ten temat, a jak juz cos wymysle to nie wiem jak to na niemeicki przełożyc:(
HAben Sie Ideen?
czyżbym nie tylko ja miała z tym problemmm?????
Mokotow pomóż:]
Was sollte ein Auslander beachten, um in Polen problemlos zurechtzukommen?

1. Sprache

2. kulturelle Besonderheiten

3. Probleme Deutsche Polen

4. Wirtschaftliche Verhältnisse

5. Freizügigkeit (Europa)



Wie sollte man sich verhalten, um in Deutschland zurechtzukommen? Worauf sollte man in Deutschland besonders achten?

1. normal

2. selbstbewußt

3. integriert

4. kapitalistisch (wirtschaftlich orientiert)

5. kalt :-)))
>Was sollte ein Auslander beachten, um in Polen problemlos
>zurechtzukommen?
>
>1. Sprache
>
>2. kulturelle Besonderheiten
>
>3. Probleme Deutsche Polen
>
>4. Wirtschaftliche Verhältnisse
>
>5. Freizügigkeit (Europa)
so ein Quatsch! ;-) alles, was ein Ausländer beachten soll, um in Polen klarzukommen, ist im untenstehenden Text enthalten:


Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3. mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy
więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod
nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie.. ????
WIELKIE DZIEKI:D
a co do tego artykułu... too... ,,POLAK POTRAFI,,:) pozdrawiam, tschus
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia