studia zaoczne mgr germanistyka - praktyki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej:)
Mam pytanie do wszystkich studentów 2 stopnia germanistyki, albo też osób, które bardziej orientują się w tym temacie, niż ja.
Niedawno ukończyłam dziennie germanistykę 1 stopnia o specjalności nauczycielskiej. Miałam 150 godzin praktyk. Na 2 stopniu studiów zaocznych chciałabym również realizować specjalność nauczycielską. Problem polega na tym, że czytając oferty np. UW czy UO nie ma tam ani grama informacji dotyczących tego, czy można tam kontynuować tą specjalność i czy mam możliwość realizacji praktyk. Poza tym na Uniwerkach są realizowane jakieś profile. Jest ktoś może zorientowany w tym jak to jest z tymi profilami, praktykami i ile ich musi w sumie być, jeśli chce się mieć pełne uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela? Może jest tu ktoś kto studiuje zaocznie na UW albo UO na studiach 2 stopnia??
;) studiowałam w Toruniu ;) jeśli chodzi o metodykę i tak dalej, to akurat oni nie mieli jej na licencjacie i realizowali tą specjalizacje nauczycielską na 1 roku mgr a ba 2 zaczną praktyki roku. Na UW nie studiowałam i nie chciałam nawet 3 lata to strata czasu i pieniędzy :/ ja chciałam tylko podkreślić ,że studia magisterskie uzupełniające to nie jest taki o pic jak wiele razy słyszałam i się o tym przekonałam ;) a mogę wiedzieć jaką szkołę skończyłeś/aś? < sorry nie sprawdziłam jaki masz nick ;) >
Czyli tzn., że jeśli miałam dydaktykę, pedagogikę i psychologię - wszystko zakończone egzaminami i 150 godz praktyk na studiach pierwszego stopnia, to na studiach 2 stopnia nie muszę robić specjalność nauczycielskiej, żeby mieć pełne uprawnienia?? Bo właśnie nie rozumiem tego za bardzo i dziwię się, że nie mam pełnych uprawnień mimo tych 3 pozyt. ukończonych egzaminów i praktyk... Teraz ponoć mogę uczyć w szkole podst i gim... to czego w takim razie mi brakuje, żeby mieć pełne uprawnienia i uczyć również w liceach!!??
ja skończyłam filologie germańską z językiem ang. maiłam metodykę, psychologie pedagogikę emisje głosu i takie tam. mam uprawnienia do nauki w gimnazjum , podst. i szkołach prywatnych. w liceach wymagany jest mgr ale zdarzają się przypadki z licencjatem ;p miałam zrobione praktyki , także wszystkie przedmioty miałam zaliczone. Ale tak jak mowie na uw jest seminarium magisterskie glottodydaktyka więc nie wiem na jakiej to zasadzie będzie..miałam iść w tym roku na uw, ale boję się ,że nie jestem dość dobra :/ w Toruniu nie było takiego seminarium:/ tam były same typowo filologiczne:/ teoretycznie masz to zaliczone, ale może na uw to jakaś kontynuacja bo tam jest dokładny rozkład na ich stronie i myślę ,że jest to dla każdego ;) aby powstał grupa minimum 14 osób. także na UW na pewno wygląda to inaczej i po po prostu kontynuujesz i kształcisz się w tym kierunku.
powiem Ci tak, nie musisz wybierać dalej glottodydaktyki żeby móc uczyć w LO :P abyś miał mgr w tytule ;p
:) ehe rozumiem, dzięki:)
A orientuje się ktoś może po co właściwe oni robią te profile na germanistce? Bo nie każda uczelnia to ma...a ciekawi mnie to. Jest to poźniej gdziekolwiek wpisane w dokumentach, że było się na jakims profilu?
ja wybrałam tłumaczeniowe ;p a potem o tym ani słychu ani widu nie było;p zapomniałam,że to wybrałam w ogóle;p a na seminarium przydzielono mnie(powtarzam przydzielono) na kulturoznawstwo ;p wiesz to zależy jaka uczelnia;/
Hehe:p ale na dyplomie nigdzie nie miałeś(aś) tego zanzaczonego, że akurat taki profil skończyłaś(eś)?? ;]
jeszcze nie skończyłam ;) zaznaczyłam przy rejestracji ta tłumaczeniową ;) mój uni był nastawiony na specjalizacje tłumaczeniową , natomiast inne uni jak np umcs są nastawione na nauczycielską:) tak mi powiedziano jak dzwoniłam;p sama nie wiem jak będzie wyglądał papier :( chce tylko już tego mgr ;p bo mam dość tych studiów ;p a przy pracy i tak nie mam zamiaru wybrzydzać;p bo wiem z doświadczenia ,że z niemieckim cienko:/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Życie, praca, nauka