Kto do Berlina na Wintersemester 10/11?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich aktywnych na forum,
Dostąpiłam zaszczytu znalezienia się w gronie studentów Freie Universitaet - kierunku Deutsch als Fremdsprache. W związku z powyższym, chętnie bym poznała inne osoby które będą od semestru zimowe studiowały w Berlinie, czy ktoś się wybiera?Pozdrawiam!
jaaa się wybieram!

ale zaszczyt znalezienia się w gronie studentów (jeszcze) mnie nie spotkał !
No to mam nadzieje,że spotka :)) Trzymam kciuki!I dawaj znać :)
Super, ze dostalas se do Berlina na DaF. Rozumiem, że jest to BAchelor? zdałas DSH 5 czy masz ZOP, a może Test DaF- Prufung z wszystkich częsci 5? bo wiem ze na DaF jest ciężko się dostać. Ale gratuluję, super kierunek:)
Pozdrawiam:)
cześc Natalia!! DOSTAŁAM SIĘ!!!

słuchaj mam do Ciebie pytanie, które jest moją największą zmorą!!!

znazłaś już jakiś pokój w Berlinie??? bo ja mam z tym wieeelki problem!
No to gratuluję! Mmm... które Uni i jaki kierunek?Bachelor czy master?Mmm...no ja będę mieszkać w akademiku na Mollwitzstrasse - Charlottenburg. Apartament umeblowany z kuchnią i łazienką 250 euro na miesiąc. Już podpisałam umowę. Możesz szukać wolnego pokoju w WG albo wynająć całe mieszkanie. No albo akademik - wpisz w wyszukiwarkę Studentenwerk-Berlin.Wybór nalezy do Ciebie :)
Ja baaaaaaardzo chciałabym w Akademiku - powiedz mi szukałaś osobiście, bo ja pisałam do nich maile to mówili mi, że już wszystko pozajmowane - bardzo się boję, że nic sobie nie znajdę! :((

ja dostałam się na HU (Betriebwirtschaftslehre) i TU (Wirtschaftsingenieurwesen) i teoretycznie na prawo na FU ale tam nie chce! wszystko to bachlor!
cześć,
właśnie wpadł mi do głowy pomysł, by studiować w berlinie. ogarnęłam kilka spraw, ale parę pozostaje niejasnymi. przede wszystkim gratuluje wam przyjęcia na studia i mam nadzieję, że będziecie mogły mi pomóc, natalio, p007, lub ktokolwiek chętny:> jeśli tak, to napiszcie proszę mejla na [email]

po pierwsze, interesuje mnie tylko berlin. na jakie uniwersytety warto tam aplikować? kierunek, jaki mnie interesuje, to po pierwsze jakis odpowiednik ekonomii. na chociażby freie-uni są dwa: Betriebswirtschaftslehre oraz Volkswirtschaftslehre. Jakie są miedzy nimi różnice? Gdzie jeszcze warto aplikować na taki kierunek? Humboldt? I dlaczego na freie trzeba aplikować tak wcześnie, skoro chyba i tak czekają na wyniki matur?
Oprócz tego bardzo spodobał mi się Publizistik und Kommunikationswissenschaft, czy wiecie coś więcej o tym kierunku, albo czy jakaś uczelnia oferuje podobne kierunki? Połączyłabym to z film studies albo historią sztuki, ale obawiam się, że może być ciężko z dostaniem się tam, nc wynosiły 1,2, brzmi kosmicznie.

teraz ważne pytanie: na ile ważna jest średnia ocen ze świadectwa maturalnego? trochę rozpaczam, że biorą to pod uwagę, bo jest to cholernie niewymierne. średnia ocen 4.0 odpowiada ich 2.0?
jak jest z wynikami matur? według nc z freie, od niemców biorą tylko dwa przedmioty, na Betriebswirtschaftslehre na przykład matmę i niemiecki. czy u nas liczy się też tylko matma i niemiecki, co z polskim? czy podliczają każdy przedmiot, który zdaję?
możliwe, że coś źle zrozumiałam, wiec proszę o wyprowadzenie z błędu. mój dośc długi post może się wydać zniechęcający, ale proszęęęę o pomoc :F :>
pozdrawiam serdecznie
k
srednia ocen w polsce 4 to w niemczech 3 ale to tez jest niezle
Ja byłam osobiście w Berlinie bo musiałam jechać na uniwersytet.Najpierw wybrałam akademik i sprawdziłam kto za niego odpowiada i poszłam do tej osoby.Pan taki trochę niemrawy najpierw powiedział mi że nie ma miejsc,potem,że mnie zapisze na listę oczekujących,a po chwili nagle się miejsce znalazło.Wypełniłam Fragebogen i musiałam pokazać Zulassungbescheid i poświadczenie,że zapłaciłam Gebuhr.Tam dziennie przychodzi tyle osób,iż jestem w stanie sobie wyobrazić,że odpisują na odczepne na maile.Radziłabym pojechać osobiście.Fakt jest taki,że żeby dostać wolny Einzelapartment będzie graniczyło z cudem,ale sam pokój w dzielnicy Lichtenberg powinnaś jeszcze dostać.W razie czego zostaje jeszcze opcja WG,która kosztami jest porównywalna do akademika :) Rozumiem że wybierasz BWL? :) A co z certyfikatem masz juz czy zdajesz na uczelni?
Natalia ja miałam testDaF zdany na 4,5,4,5 więc to mnie zwolniło ze zdawania DSH!
Problem w tym, że ja nawet WG nie mogę już znaleźć - pisałam do bardzo wielu osób, które dawały ogłoszenia na wg-gesucht i tym podobne i NIC! kompletnie nic... :((((
Uniwersytety to Humobldt, Freie i Technische.Który najlepszy, nie orientuje się,zależne chyba od kierunku.Ja słyszałam opinie,że z tych wszystkich uniwersytetów Freie jest najprzyjaźniej nastawiony do studentów... cokolwiek to oznaczą ;)BWL jest bardzo popularnym kierunkiem VWL nie znam wcale.Freie takie terminy sobie ustaliło i już.Mi to bardzo odpowiadało bo już od miesiąca wiem,że dostałam miejsce, a inni dowiadują się dopiero teraz. O Publizistik czytałam... nawet miałam pomysł składa tam papiery ale zrezygnowałam. Uważam to za bardzo ciekawy kierunek. Co do średniej to nie udziele żadnych informacji bo ja aplikowałam na mastra i brano pod uwagę moje oceny ze studiów co jest zupełnie inaczej oceniane.Rozumiem,że planujesz składanie papierów na kolejny rok akademicki tak?Pozdrawiam!
No to nie pozostaje Ci nic innego jak dalsze szukanie.Berlin ma tyle mieszkań,że na pewno coś znajdziesz.Może warto pojechać do tego Studentenwerk?
Jeszcze chciałam zapytać,trudny był Daf?Rozumiem,że nie skoro takie dobre oceny zgarnęłaś ;) Mam nadzieje,że nie będę miała problemu z DS, chociaż słyszałam,że na FU jest dość ciężki :|
najgorsze w teście DaF jest mówienie nagrywane na kasete - coś strasznego!
Czytanie 2 teksty na 3 są takie, że trzeba przy odpowiadaniu pomyśleć (pomimo,że ze zrozumieniem problemów nie było),
na pisaniu czułam, ze zasłużyłam na 5, trzeba po prostu ładnie napisać i tyle,
rozumienie ze słuchu - trzeba samemu wpisywac odpowiedzi (w tym 2 pierwsze teksty słucha się RAZ) - trzeba to robić baardzo szybko!

musiałabyś zobaczyć przykładowe testy ! trudno mi powiedzieć, czy był trudny..
Temat przeniesiony do archwium.