studia II stopnia, filologia germańska

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

od października chcę zacząć magisterskie studia, filologia germańska, stacjonarne.
w tym roku ukończyłam studia pierwszego stopnia licencjackie, specjalność nauczycielska.

Moje pytanie brzmi - czy mając ukończone studia pierwszego stopnia, specjalność nauczycielską, to czy na studia II stopnia muszę iść również na specjalność nauczycielską, czy moge też zacząć studiować zwykłą filologię germańską bez specjalności, aby posiadać uprawnienia nauczycielskie we wszystkich szkołach?

Pozdrawiam
jeśli ktoś ukończył studia pierwszego stopnia, specjalność nauczycielska to może uczyć we wszystkich typach szkół, ponieważ już ma do tego wystarczające przygotowanie. Studia drugiego stopnia to nie muszą byś studia z programem nauczycielskim.
a skąd wiesz?
można zapytać w dziekanacie
a skąd ty o tym wiesz? Zapytałaś?
tak
Ja, dann ist unser Chat komplett.
Hmm, brzmi to dość kompliziert. Ale tylko mgr może jednak nauczać w liceum. Dziekanat to nie zawsze dobre źródło wiedzy. Dekanat nix gut.
beo, du nix kapiert, netwa?
<NIX>
Cytat: zochama
beo, du nix kapiert, netwa?
sieht man gleich, puściła cie twoja stara nagle do komputra?
właśnie jest problem, bo każdy uważa inaczej, ale poczytałam troche o tym w internecie i:

"Rozporządzenie MEN z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia:



Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach średnich ogólnokształcących posiada osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:
1.studiów magisterskich na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2.studiów magisterskich na kierunku, którego zakrez określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
3.studiów magisterskich na kierunku (specjalności) innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne i ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.



Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w gimnazjach posiada osoba, która:
1.ma kwalifikacje jak wyżej lub
2.ukończyła: 1.studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2.studia pierwszego stopnia na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
3.studia wyższe na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony wyżej, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.




Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych posiada osoba, która:
1.ma kwalifikacje jak wyżej lub
2.ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi lub prowadzonym zajęciom, lub
3.ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć. "



..i chyba wszystko jasne. Trzeba mieć magisterkę, specjalność nauczycielska, lub magisterkę bez specjalności, ale wtedy trzeba zrobic kurs pedagogiczny, aby uczyc w liceum, gimku i podstawówce.

tak czy inaczej dzieki za posty z odpowiedzią na moje pytanie ;) pozdrawiam
Absolwenci Kolegium otrzymują dyplom ukończenia N.K.J.O. w zakresie nauczania języka obcego. Dyplom uprawnia do pracy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, oraz w innym rodzajach pracy, gdzie wymagana jest biegła znajomość języka obcego.
W ramach porozumienia o opiece naukowej z Uniwersytetem Śląskim, absolwenci kolegium mogą uzyskać dyplom ukończenia studiów zaocznych i tytuł licencjata na wyższej uczelni po zdaniu egzaminu przed komisją uczelnianą Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Filologicznym.

http://www.nkjozabrze.edu.pl/

czyli można uczyć w każdej szkole nawet bez stopnia licencjata
edytowany przez muszk_a: 02 lip 2011
Cytat: muszk_a
czyli można uczyć w każdej szkole nawet bez stopnia licencjata

Wenn Schweine fliegen werden!
po studiach licencjackich można uczyć wszędzie, wystarczy przeczytać kartę nauczyciela
a przeczytałaś? i jak ci?
tak, jeśli chcesz uczyć w szkole publicznej albo niepublicznej (szkołą podstawowa, gimnazjum czy liceum) to konieczne jest wykształcenie pedagogiczne (albo kurs albo specjalizacja nauczycielska). Ale po skończeniu licencjata( o specjalizacji nauczycielskiej) możesz skończyć dowolną specjalizacją na studiach drugiego stopnia. Ja studia licencjackie ukończyłam na specjalizacji nauczycielskiej, natomiast studia uzupełniające magisterskie skończyłam na specjalizacji literaturoznawczej.
po studiach nauczycielskich (licencjat) masz uprawnienia do nauczania we wszystkich typach szkół, natomiast żeby uczyć, musisz posiadać magistra filologii angielskiej, ale magister może być już na dowolnej specjalizacji.
Ich wollte euch das gleich sagen. Diese Logik ist eisern. Wie von beo gebacken:
Cytat: Anczi87
po studiach nauczycielskich (licencjat) masz uprawnienia do nauczania we wszystkich typach szkół, natomiast żeby uczyć, musisz posiadać magistra filologii angielskiej, ale magister może być już na dowolnej specjalizacji.
Habt ihr alles verstanden? Ist doch klar, oder? Sicher eine Absolventin von Uś.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa