Wyliczanie średniej z ocen oraz wynikó maturalynch

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie!

Jestem uczniem klasy II liceum i po zdaniu matury chciałym podjąć studia w niemczech.

Jednakże nigdzie nie moge znaleźć informacji na temat tego jakie
przedmioty trzeba zdawać na maturze, aby dostać się na studia prawnicze oraz w jaki sposób jest wyliczana średnia z ocen i wyników maturalnych.

Jedyna strona niemieckiej uczelni, na której udało mi się coś znalźć na ten temat to http://studium.hu-berlin.de/beratung/merk/grenzws niestety i tutaj nie uzyskałem informacji wymienionych powyżej.

Mam nadzieje, że ktoś z Was jest zorientowany w tych sprawach być może samemu przechodząc już przez proces rekrutaji i bedzie znał odpowiedz na nutrujące mnie pytania ;)
Zależy od uczelni, uwierz mi. Wejdź na stronę FU albo HU Berlin i poklikaj w zakładki dot. rekrutacji. Na wielu uniwerkach jest tak, że nie liczą się przedmioty, ale wynik z całej matury. Zdasz np. podstawowy polski, historię, niem. i mat., każde na 90% i masz większe szanse niż osoba, która zdała te same przedmioty, ale na poziomie rozszerzonym i z wynikiem 60-70%. Dodatkowo w Niemczech mile widziane są praktyki, dot. wybranego kierunku studiów a czasem także Wartesemester - szczególnie wtedy, jeśli dany kierunek objęty jest NC.
W razie dalszych pytań - priv.
Pozdrawiam.

 »

Pomoc językowa