Studia- EU Viadrina

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Myślałam od pewnego czasu nad studiami prawniczymi na EU Viadrina. Na początku chciałam studiować na UAM w Poznaniu, stwierdziłam że może uda mi się wyjechać na semestr z Erasmusa do Niemiec. Stwierdziłam że jednak co do takich projektów trzeba mieć raczej szczęścia, bądź jakoś dobrze to zaplanować. Chciałabym się dowiedzieć od osób, które studiują prawo polsko-niemieckie na tym uniwersytecie:
- jak to z tym językiem (wiem o wstępnym egzaminie, ale czy trzeba doskonale się nim posługiwać i czy ewentualnie wykłady w jęz.niemieckim sprawiają dużo trudności z początku)
- czy w jakimś szczególnym stopniu są ważne wyniki z matury (zdawany język i reszta przedmiotów)
- Zdaję sobie sprawę że prawo to nie łatwy kierunek, ale w jakim stopniu przekłada to się na znajomość prawa niemieckiego i polskiego egzaminy itd.
- zakwaterowanie

Na początku tyle. Z góry bardzo dziękuje osobom które udzielą mi odpowiedzi na te pytania. Przynajmniej w jakimś stopniu będę miała zarys co do studiów :)
Jaki masz problem?
Nie rozumiÄ™ twego tekstu po polsku. (-zakwaterowanie = jest jasne)
Nie życzę sobie spamów. Spam jest niechciana korespondencja:
Witam. Miło, że odp na mój wątek o studiach na Viadrinie. Ale to ja nie rozumiem Twojej odp.mój problem przedstawiłam bardzo czytelnie :)
Pozdrawiam

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa