Uniwersytet Rzeszowski

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam dylemat z wyborem uczelni i proszę o podanie kilka informacji osób, które mają za sobą 1 rok lub więcej na tyej właśnie uczelin. Na co dokładnie trzeba się przygotwać, czyli główny nacisk kładą na gramatyke, wymowe czy też inne rzeczy. Już od paru ładnych lat oglądam niemieci tv i rozumienie praktycznie wszystko z czytania i z słuchu czy to dokumentacje na kanale n-tv, n-24 czy też seriale na np. prosieben ale mam problemy z gramatyką niemiecką i też pewne trudności z tym związane. Proszę o waszą opinie czy warto pisać sie na studia na UR.
nie warto
Może podać powód dlaczego ?
kto?
Ono?
btw. przeczytaj twój wpis, to się dowiesz.
edytowany przez irkamozna: 16 lip 2012
No dobra, może to bardzo kiepsko napisałem ale w gruncie rzeczy chodzi mi czy osoba, która prawie perfekcyjnie rozumie mowe niemiecką i oczywiście tekst pisany, lecz nie jest już tak dobra w części gramatycznej ma szanse nadrobić zaległości.
...nie ma szans.
Osoba, która prawie perfekcyjnie rozumie mowę niemiecką pisze tutaj po niemiecku. Jeśli nie jest dobra w części gramatycznej, to odważam się twierdzić, że nie rozumie perfekcyjnie.
Haben wir uns hier verstanden?
btw. posortuj swoje myśli i przedstawiaj je zrozumiale. Tu nie centrala SMS-ów. Chesz odpowiedź na poziomie - zadaj pytanie na poziomie.
Na ja, ich denke das viele menchen habe eine gabe. Als ich ein kleines kind war heb ich ziemlich viel fern gekuckt und da doch ich verschtehe fast alles. Ich habe auch die zweite schtufe die abitur gemach, aber ich war an eine technische schule. Wie jeder weist das da ist nur 1 schtunde pro woche und das ist nicht so viel, aber ich schafte es an die 70 - schreiben und 80 - sprechen zur erhalten.
Jeśli jesteś na 1 semestrze lub dalej to napisz co najbardzie sprawiało ci trudności i na co najbardziej zwracali uwage wykładowy na uczelni. Twoje rady nie pomagają mi dalej.
Cytat: Husarz1991
Na ja, ich denke das viele menchen habe eine gabe. Als ich ein kleines kind war heb ich ziemlich viel fern gekuckt und da doch ich verschtehe fast alles. Ich habe auch die zweite schtufe die abitur gemach, aber ich war an eine technische schule. Wie jeder weist das da ist nur 1 schtunde pro woche und das ist nicht so viel, aber ich schafte es an die 70 - schreiben und 80 - sprechen zur erhalten.

no przepraszam, ale to sieczka.
W Rzeszowie chyba będzie ci dobrze.
Napewno mam tutaj pare jak nie więcej błędów sytlistycznych czy też gramatycznych i w tym jest mój problem. Wypowiedz nie jest tak brana po uwage czy jest poprawnie gramatycznie powiedziana ale głownie czy przejrzyście i zrozumiale i to nawet umnie. Tylko tak niektóre czasy mi się mylą i mam też problemy z str. bierną itp. I taką wypowiedz to pewnie każdy co przynajmniej pisał mature roz. z niemca może zklekotać w 1 min.
Cytat: Husarz1991
Napewno mam tutaj pare jak nie więcej błędów sytlistycznych czy też gramatycznych i w tym jest mój problem. Wypowiedz nie jest tak brana po uwage czy jest poprawnie gramatycznie powiedziana ale głownie czy przejrzyście i zrozumiale i to nawet umnie. Tylko tak niektóre czasy mi się mylą i mam też problemy z str. bierną itp. I taką wypowiedz to pewnie każdy co przynajmniej pisał mature roz. z niemca może zklekotać w 1 min.
Naja...perfekcyjność mamy już wyjaśnioną. Po prostu umiesz mówić na zasadzie: Kali kochać - Kali uciąć. Też można zrozumieć.
Powiedzenie swoich myśli nie stanowi dla mnie większego problemu. Nie muszę się zastanawiać jak inne osoby jakich słów mam użyć tylko poprostu mówie odrazu. Co moge powiedzieć po polsku to i w takmi samym czasie powiem to po niemiecku.
https://niemiecki.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa-tlumaczenia/223997#post1413300
Naja, wen es so ist, was chindert dir daran chelfen die menchen anderen zu? Du schpricht ohne überlegen und wir wolen chaben eine gute forum. Wir schleifen ale unsere deutsche schprach. Obendes themat ligt schon lange brach. Er erwartet auf dir. Andie arbeit...
Warum muss ich das machen. Ich brauche nur ein paar informationen zu mein thema und das ist ales ! Du schtelst mir eine aufgabe die mich nicht im die geringsten interessiert. Bitte schreib paar infos zu dem thema oder schreib ganichtz.
Okay, porobiliśmy trochę jajca, i tyle. Same jajcuny tutaj.
Temat jak dla mnie jest już do zamknięcia. I tak nic nowego się nie dowiedziałem, tylko straciłem pare minut swojego życia na takie bzdety.
ja bym ci radzil isc do Przemysla albo Krosna ( to jest tez na podkarpaciu) jest latwiej i duzo osb jak odpada z Rzeszowa, to wlasnie tam idze ;)
Cytat: szwab1910
ja bym ci radzil isc do Przemysla albo Krosna ( to jest tez na podkarpaciu) jest latwiej i duzo osb jak odpada z Rzeszowa, to wlasnie tam idze ;)

To z Rzeszowa nawet można odpaść? Niewyobrażalne, no jak tak można!
Cytat: irkamozna
Cytat: szwab1910
ja bym ci radzil isc do Przemysla albo Krosna ( to jest tez na podkarpaciu) jest latwiej i duzo osb jak odpada z Rzeszowa, to wlasnie tam idze ;)
Nie widzisz szwabie, że temat do zamknięcia? Czego się rzucasz na trupy?

dziecko neo, fajnie, ze nabijaz posty ale najpierw skoncz gimnazjum!

Cytat: Tamod
Cytat: szwab1910
ja bym ci radzil isc do Przemysla albo Krosna ( to jest tez na podkarpaciu) jest latwiej i duzo osb jak odpada z Rzeszowa, to wlasnie tam idze ;)

To z Rzeszowa nawet można odpaść? Niewyobrażalne, no jak tak można!
no widzisz mozna ;)
Temat przeniesiony do archwium.