Viadrina, co i jak?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam kilka pytań oraz wątpliwości co do tego uniwersytetu. Pomysł z nim narodził się niedawno, nie mam dużo czasu (ostatni rok szkolny) a chciałbym uczynić wszystko w tym kierunku żeby tam kontynuować edukację. Nie potrafię znaleźć dokładnie informacji co mam zdać na polskiej maturze i czy zdawać jakiś egzamin z języka niemieckiego? Jak tak to jaki? Jak wygląda sprawa z rekrutacją? Szukałem na ich stronie informacji z osobą niemieckojęzyczną ale wydawało mi się że wszystko tam to jedno wielkie lanie wody, liczę na to że odezwie się ktoś kto miał z tym styczność lub może mi coś polecić i powiedzieć więcej.
Z góry dzięki!
Nie trzeba zdawać żadnych konkretnych przedmiotów na maturze. Nie wiem co biorą głównie pod uwagę, podobno także oceny. Jeżeli nie zdasz we własnym zakresie egzaminu z języka, to jest możliwość we wrześniu już na Viadrinie (DSH). A tu znajdziesz certyfikaty, które Cię z niego zwalniają http://www.europa-uni.de/pl/internationales/interessenten/Sprachnachweis_Deutsch.html
Raczej oceny ze świadectwa nie są brane tylko % z matur(ustnych pisemnych), nie wiadomo też czy do końca ze wszystkich. Powiem Ci, że polecam Ci zdawać przedmioty, które dobrze zdasz. Viadrina to Viadrina, żeby się dostać spokojnie Ci wystarczy średnia 2.3 a na takie coś potrzeba 50-60% z matur/roz+podst+ustne dobrze zdane)

Najlepiej zdaj jakiś egzamin(nie z powodów problemów ze zdaniem DSH, a zwyczajnym spokojem + mniejszymi kosztami)(-wrzesień - pokój, jedzenie, kursy itd.)

Dostaniesz tutaj stypendium na 99% w wysokości 150 Euro przez rok(Startstipendium) masz kierunki niemieckojęzyczne jak i angielskojęzyczne jak i kierunek mieszany(German and Polish Law)

DSD (zdane na B2 w góre) upoważnia Ciebie do studiowania na niemieckich uczelniach(najłatwiejszy obecnie), a jak nie to kolega czy podał wyżej.


Rekr.
Zdajesz maturę(jak masz certyfikat po prostu do "paczki" wysyłanej do Uni-Assist dołączysz jego kopię uwierzytelnioną przez szkołę - "opcja za darmo", jak nie to po prostu jak się dostaniesz będziesz musiał zdać DSH(przyjdzie w liście zawiadomienie na ten temat (130 euro koszt egzaminu + ewentualne koszta mieszkania czy coś)
Wracając do matury dostaniesz pod koniec czerwca wyniki, lecisz do tłumacza (tłumaczy on świadectwo ukończenia Liceum - to z ocenami z kwietnia oraz maturalne, to które dostaniesz w czerwcu).
Wypełniasz formularz/e z viadriny, dołączasz zdjęcie(jak do paszportu) do paczki i wysyłasz pocztą do viadriny(musi dojść do 15, także warto u tłumacza być tego samego dnia po odbiorze papierów albo dzień po)


Później czekasz do końca sierpnia na maila (rejestracja elektroniczna i na list) tyle.

Pod koniec Sierpnia jest dzień powitalny na Uni możesz tam pojechać.


Co do Matury zastanów się z czego wycisnąć jesteś w stanie już dzisiaj dobre wyniki i to zdawaj. (optymalnie 1/2 j.obce, j.podstawowy, zadbaj o dobre wyniki ustnych, matma podst. polski podst. i jakiś dodatkowy przedmiot lub brak).


I tak, Viadrina to niemiecka uczelnia.




« 

Pomoc językowa - tłumaczenia