Lingwistyka stosowana na UAM w Poznaniu, pytania.

Temat przeniesiony do archwium.
No więc tak jestem w 3 klasie LO i w maju będę zdawać maturę. Od jakiegoś czasu byłem nastawiony na germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim lub UAM w Poznaniu, bardziej zależało mi jednak na UWr. Słyszałem dużo opinii, że na germanistyce jest bardzo dużo literatury (nie przepadam) i kultury Niemiec czy tam krajów niemieckojęzycznych. No i dziś natknąłem się na kierunek lingwistyka stosowana, która bardzo mnie zaciekawiła. Nie ma tego kierunku niestety we Wrocławiu, wiec biorę pod uwagę tylko UAM w Poznaniu. Chciałbym się o niej czegoś dowiedzieć, dużo już przeczytałem w internecie jednak mam nadal kilka pytań. Z tego co słyszałem na lingwistyce uczy się dwóch języków na raz (niemiecki i angielski) Niestety angielski u mnie leży, mam go dopiero od 1LO i jakoś szczególnie się nie przykładałem, mimo że oceny dobre to wiem niewiele.

I czy będę musiał zdawać maturę z angielskiego, żeby się tam dostać? Czy rozszerzona z niemieckiego i polskiego wystarczy?
Czy jest w ogóle taka opcja że liczą się wyniki z dwóch języków obcych z matury? Czy brany jest pod uwagę tylko wynik matury pisemnej i ustnej z jednego języka obcego + pisemna z polskiego.
Czy z moją kiepską znajomością języka angielskiego (przez rok mogę go trochę podszkolić, ale nie wiem jak to wyjdzie) dam sobie radę na lingwistyce stosowanej?
I od jakiego poziomu uczy się tam angielskiego? (jeśli na język wiodący wybiorę niemiecki)
No i jeszcze czy jest tam również 3 język? Bo czytałem, że niby do wyboru jest rosyjski, hiszpański, szwedzki i francuski, no ale wole się upewnić. I czy jeśli tak, to czy sa tylko te 4 języki do wyboru?
Wiem, że wiele pracy na studiach trzeba wykonywać samemu w domu, szczególnie jeśli chodzi o naukę języków, no ale z tym angielskim nie chcę być rzucony na 1 roku (zakładając że sie dostanę) od razu w jakiś poziom mega rozszerzony z czego nic nie będę wiedzieć.
No i jakie są wasze doświadczenia z tych studiów? Wybralibyście ponownie ten kierunek? Czy może jednak jakiś inny?
Dziękuje z góry za wszystko odpowiedzi ;)
edytowany przez Oje: 19 wrz 2013

« 

Życie, praca, nauka