germanistyka-WAWA

Temat przeniesiony do archwium.
No nareszcie!! hej zdaje w tym roku na germanistyke do wawy, studiuje tam ktos? wszelkie info prosze!!!
Ja chyba gędę zdawać tam egzamin, ale na inne studia, a mianowicie na sfkez. Przy okazji-wiesz może o której godzinie jest egzamin na germanistykę.wiem tylko, że jest 1 lipca, a zależy mi też na godzinach :-)
nie wiem...na jakim jestes poziomie(tez tam zdaje i zastanawiam sie czy beda ludzie bardziej obkuci jeszcze niz na slawetna lingwistyke);)
No cóż. Z tego, co słyszałam, to obkuci będą, ale ja nie jestem. I pewnie się nie dostanę-min. 75% z obu egzaminów to chyba dla mnie za wysokie progi :)
ja sie zastanawiam nad germanistyką ale ponoc tam sa same dziewczyny:((((((
no to dla chlopaka chyba dobrze...
no witam ja mam podobne podejscie do tej sprawy jak Ty...no wiesz jesli chodzi o \"wysokie progi\":( pozdrawiam serdecznie
czesc, studiuje na uw na germanistyce juz 3 rok
szczerze..jesli lubisz babrac sie w rzeczach, ktore tak naprawde w zyciu do niczego Ci sie nie przydadza to idz tam i marnuj czas i psyche.jak interesuje cie jezyk to idz na lingwistyke, na germanistyce jest: 6 nudnych seminariow literaturoznawczych, 4 proseminaria kulturoznawcze(te nieco ciekawsze, ale tamte beznadziejne mimo ze mozna wybrac topic), jest praktyczny ( ale malo, a jak trafisz na nie tego co tzreba to Cie ujaji i masz w dupe 1.500 za powtorke roku-za jeden przedmiot), ja mialam fajny praktyczny tylko na 2gim roku, tylko dlatego ze trafilam na jedna z niewielu tam interesujacych kobiet; musisz odwalic dodatkowe zajecia na innych wydzialach(chyba ze bedziesz oszukiwala i podlozysz index-nie zawsze skutkuje), w tym obowiazkowa filozofia i polonistyka, trzeba zaliczyc jakis sport-tu akurat nie tak zle, ja chodzilamn na karate; trzeba odbebnic tez jezykoznastwo ktore jest tak skomplikowane ze nie ma czasu na reszte rzeczy; mozesz tez dolozyc sobie metodyke jesli chcesz liczyc na to ze wogole znajdziesz jakakolwiek prace po tym kierunku.ogolnie-jak lubisz czytac historie, opowiadanka, ksiazki(nieraz bardzo nudne i z gory narzucone),szukac ksiazek, ktorych nigdzie nie mozesz dostac i byc poganiana jak kundel, a przy okazji borykac sie z biurokracja i wrzaskami przemadrzalej sekretary, to zapraszam bardzo serdecznie.dobre po tym wydziale jest to ze ma sie papier ze sie skonczylo uw, ale nie daje to i tak zadnych kwalifikacji, a jezyka tam nie ucza, tylko juz wymagaja, wyjatkow nie ma wiele. pozdrawiam! :)
dziekujemy Ci bardzo:) a co powiesz o kolegium przy germanistyce na UW?
kolegium przynajmniej dla mnie to byla strata pieniedzy, jezeli chcesz byc nauczycielem to prosze bardzo, ale tak naprawde to ja sie tam niewiele nauczylam, ale moze dlatego ze nie moglam zniesc metodyki, ktora niestety jest przedmiotem glownym, a zaliczasz ja jak trafisz na dobry humor wykladowczyni, moze teraz cos sie tam zmienilo ale przynajmniej z mojego rocznika ludzie, ktorzy nawet to skonczyli (mnie sie nie udalo) nie byli zachwyceni z wyboru, i nie licz na to ze nawet jak placisz to mozesz czegos wymagac, to nie dziala w ten sposob:) Ale ja jestem wyjatkowo negatywnie nastawiona do tej instytucji wiec moze juz nie bede wiecej pisac.
i jak tam ??dostałaś się ???
wkoncu nie zdawalam...;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Zertifikat Deutsch