ZD-inf

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!!! To info dla tych ktorzy zastanawiaja sie nad zdawaniem certyfikatu ZD. Nie wahajcie sie. To naprawde nie jest trudny egzamin. Ja nie mialam wiekszych problemow z jego zdaniem. Zdawalam w kwietniu tego roku. Atmosfera znakomita-zupelnie inna niz na FCE. Jesli ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem.:P
czesc!jaki poziom znajomosci niemieckiego trzeba posiadac aby miec szansze zdac ten egzamin. Ja ucze sie niemieckiego dopiero 2 lata wiec twoim zdaniem kiedy moge podchodzic do tego egzaminu? Mam zdane FCE z angielskiego, czy poziom tego egzaminu jest porownywalny?jesli tak to raczej chyba nie mam jeszcze szans.pozdrawiam
ZD nie można porównywać do FCE, bo stoi od niego o jeden poziom niżej... ZD = PET (jeżeli PET jest o jeden poziom niżej od FCE, bo nie pamiętam)
Czy sadzisz, ze ze znajomoscia calej gramatyki, umiejetnoscia napisania tekstu 2 stronnicowego ze sprawdzeniem ok. 4 slowek i srednia umiejetnoscia komunikacji (komunikatywnosc, owszem, ale bledy...)mam szanse? I z czego sie uczyc?
Ja zdalam ZD po 6 latach nauki jezyka niemieckiego z czego szczerze mowiac INTENSYWNIE uczylam sie go przez 2 ostatnie lata. Na egzaminie obowiazuje calosc gramatyki, tylko ze sa to rzeczy podstawowe, zadnych wyjatkow, haczykow czy tym podobnych rzeczy. Zadania na egzaminie sa tak skonstruowane ze nawet przy nieznajomosci wielu slow, mozna domyslic sie kontekestu i udzielic prawidlowej odpowiedzi.
Warto zaopatrzyc sie w jakas ksiazke z przykladowymi rodzajami zadan, w tym testami z lat poprzednich. Wtedy najlepiej zorientujesz sie czy dasz rade czy nie.
Na ZD nie ma jako takiego wyodrebniej czesci poswieconej na sprawdzenie znajomosci slownictwa, co wydaje mi sie duzym ulatwiem.
Tak jak ktos wspomnial przede mna, jest to certyfikat o mniejszym stopniu trudnosci niz FCE, ja bym tego w ogole tak nie porownywala
Tak zgadza się, ZD jest nieco łatwiejszy od FCE, a co za tym idzie tańszy o 200 zł :) Przy czym na maturze, aby być zwolnionym z ZD trzeba było mieć minimum ocenę dobrą a z FCE obojętnie jaką ocene, nawet C. Sposób oceniania jest podobny, mam na myśli to że od 60 % egzamin uznaje sie za zaliczony .
Pod względem potrzebnej znajomości słownictwa i gramatyki ZD jest na takim samym poziomie jak FCE. Na uniwersytetach w Europie uznawane sa te dwa certyfikaty za równorzędne.
Do końca to trudno powiedzieć, czy ZD jest na poziomie FCE, ludzie się ciągle spierają ;) Przykładowo (polecam):
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=516&w=7515492&v=2&s=0
niestety nie moge sie zgodzic :) zdawalem zarowno FCE jak i ZD. FCE zdalem na C, ZD zas na sehr gut, przy czym moja znajomosc angielskiego jest o niebo lepsza. Fakt faktem na FCE przejechalem sie na readingu - nie przeczytalem dokladnie 1 polecenia i z porownywan statement result zabraklo mi niewiele do B, ale mimo wszysztko... FCE zdawalem rok wczesniej.. to tez trzeba wizasc pod uwage. ZD byl wg mnie bardzo latwy.. dla mnei najwiekszym problemem bylo zawsze mowienie, a nawet z tym sobie nienajgorzej poradzilem. Ze wszystkich czesci pisemnych stracilem tylko 10 pkt. Gramatyka na poziomie naprawde niezbyt wysokim. Jesli mialbym porownywac poziom FCE i ZD, ZD byl conajmniej o 1 poziom nizszy.. jesli sei wahacie czy zdawac czy nie, mysle ze naprawde warto.. wczesniej troche testow porobic, kupic sobie jakas ksiazke przerobic w domu troche cwiczen.. do odwaznych swiat nalezy :)
A możesz napisać parę słów na temat gramatyki wymaganej do ZD?
Bo przy FCE trzeba znać praktycznie całość. Czy tak samo jest przy ZD?
gramatyka nie jest najgorsza, żeby być pewnym swoich umiejętności najlepiej kupić repetytorium Bęzy, tam jest wszystko w teorii i w ćwiczeniach. Jak przerobisz tą książkę to gramatykę zaliczysz na max :) Pwowdzenia !
Wg europejskiej klasyfikacji dot. nauki języka, ZD jest na poziomie B1, zaś FCE jest na poziomie B2, a zatem jest na wyższtm poziomie. Dlatego też jest FCE trudniejszy.
Ja zdałam ZD po dwóch latach nauki niemieckiego, i to nie intensywnej. Zdałam na gut i dostałam 89%.
mam pytanie.....gdzie sie zdaje ZD? czy mozna go zdawac gdzies poza tymi osrodkami wymienionymi na tej stronie? ile trzeba czekac na wyniki? z gory dziekuje ze odpowiedz :)
Mam kilka pytan, bardzo prosze o odpowiedz:

1(do osob, ktore zdawaly): czy mozecie wymienic tematy jakie dostaliscie na ustnym do omowienia?
2. czy znacie jakies tutyly ksiazek przygotowujacych do ZD??

Z gory dzieki :)
>Mam kilka pytan, bardzo prosze o odpowiedz:
>
>1(do osob, ktore zdawaly): czy mozecie wymienic tematy jakie
>dostaliscie na ustnym do omowienia?

W pierwszej częsci (wiadomo) - coś o sobie!
W drugiej...mialam temat związany ze studentami, a dokładniej...jaki stosunek maja studenci do studiowania za granicą.
A z tym wiążą sie kolejne pytania:
- czy stać studentów na studiowanie za granicą?
- czy studenci chetnie uczą sie języków obcych?
- jak wygląda ta sytuacja w Polsce?
- ...i wreszcie...porównanie statystyki z ówczesną sytuacją w kraju!
W trzeciej cześci dostałam pytanie...związane z tradycyjną polską kuchnią, a dokladniej:
- jaką tradycyjną polską potrawę zaproponowałabym obcokrajowcowi?

Egzamin zdawalam w lutym tego roku...w Reszowie! Jednak Byliśmy wszyscy zaskoczeni faktem, iż zamiast statystyk pojawiły sie...OBRAZKI !!!
(???)

>2. czy znacie jakies tutyly ksiazek przygotowujacych do ZD??
>

1) \"Mit Erfolg zum Zertifikat Deutsch\" - Kursbuch, Übungsbuch
2) \"Themen neu - Zertifikatsband\" - Kursbuch, Übungsbuch
3) \"MEMO - Wortschatz- und Fertigkeitstraining für das Zertifikat Deutsch\"
4) \"Zertifikat Deutsch - Der schnelle Weg\"

POZDRAWIAM!!!

[email]
Lista ośrodków, podana na tej stronie pochodzi ze strony Goethe Institutu...więc są to wiarygodne informacje! Ale niestety nie mogę Cie zapewnić, że są to jedyne miejsca, gdzie można zdawać certyfikaty! Odradzam jednak korzystanie z niewiarygodnych źródeł, gdyż zdarzają sie oszustwa! Otóż niektóre szkoły reklamują sie, jako że niby u nich można zdawać owe certyfikaty... a w rzeczywistości nie mają na to żadnej licencji!

Na pytanie \"ile trzeba czekac na wyniki?\" odpowiem tak: to zależy od ośrodka, w którym zdajemy certyfikat i od ilości osób, jaka do niego przystępuje!
W moim ośrodku zdawalo ok. 100 osób ...więc komisja dosyc szybko uporała sie z zadaniem i wyniki otzrymaliśmy...po tygodniu!!!

POZDRAWIAM!!!

[email]
Mam do was pytanie: czy jest mozliwosc zdawania ZD w pazdzierniku/listopadzie?
hej, mam pytanie ucze się niemieckiego 4lata chodze prywatnie na korki co roku jeżdże na obozy do Niemiec, strasznie lubie ten jezyk...i mam do ciebie pytanko jak wyglada egzamin ZD. jaka wiedze trzeba posiadać????jak to wszystko wygląda, i na co trzeba zwrócić szczególna uwagę????????czego się uczyć!!!!prosze odp.
Tak, ZD można zdawać dwa razy w roku. Sesja zimowa jest przeważnie na przełomie listopada i grudnia, choć to zależy od miasta. Informacje o dokładnych terminach w poszczególnych miastach znajdziesz na stronie GI:

http://www.goethe.de/ms/war/terminy.rtf
po 4 latach nauki + wyjazdach do Niemiec to zdawaj ZMP!!! Naprawde, jesli dawalas sobie rade za granica w porozumiewaniu sie to pisz ZMP!!!
gwiazdeczka czy mogl;abys podac swój numer gg chętnie porozmawiam jesli chcesz mój numer [gg] to moj numer gg
To ject ciekawe ze piszesz ze "komisja uporala sie po tygodniu" :) Tu ( w Niemczech) wszystkie karty odpowiedzi ida do Instytutu Goehtego i tam sa sprawdzane a wyniki otrzymuje sie po 6 tygodniach. No ale Polska zawsze rzadzi sie swoimi prawami ;) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka