Viadrina

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |
Czy ktoś z odwiedzających tę stronę studiuje może na tym uniwerku?
ja rowniez tam wybieram, chę studiowac na viadriniii prawo. Poszukuje wiec osob, ktore mialy jakikolwiek doswiadczenie z egzaminem wstepnym czy tez juz studiuja, jesli bys posiadala jakies informacje to porponuje wymiane w zamian za te, ktore uda mi sie zdobyc, jak na razie mam tylko zasady rekrutacyjne na rok 2005/2006
1 Ezg to on
2 właśnie wczoraj dowiedziałem się. że się dostałem na kierunek prawo
3 więc możesz pytać chetnie podzielę sie doswiadczeniami jak sie tam dostać
4 poszukuje osoby która już tam studiuje
heja
moglbys napisac jak wyglada rekrutacja trzeba zdawac DSH?
tak chyba ze masz coś z tego )
die die zur Aufnahme eines Studiums erforderlichen Sprachkenntnisse im Rahmen eines Schulabschlusses nachweisen, der einer deutschen Hochschulzugangsberechtigung (deutsches Abitur) entspricht,

b) die das Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz Stufe II besitzen (DSD II)

c) die das „Kleine Deutsche Sprachdiplom“ (KDS) oder das „Große Deutsche Sprachdiplom“(GDS), verliehen vom Goethe-Institut im Auftrag der Ludwig-Maximilians-Universität zu München, besitzen

d) die die Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) des Goethe Instituts im Inland bzw. im Ausland (unter fachlicher Verantwortung des Goethe-Instituts) bestanden haben

e) die eine deutschsprachige Hochschule erfolgreich absolviert haben

f) die die „Deutsche Sprachprüfung“ (DSH) unter organisatorischer und inhaltlicher Verantwortung eines Studienkollegs oder eines Lehrgebietes Deutsch als Fremdsprache einer deutschen Hochschule an einer ausländischen Hochschule bestanden haben.
hej napiszcie dokladnie co trzeba zrobic by studiowac nauki spoleczne dziekuje
wspolczuje, ze wybierasz sie na Viadrine... nie nauczysz sie tam dobrze ani prawa polskiego, ani niemieckiego... poza tym viadrina to prowincjonalny uniwerek, ktory w ogole nie liczy sie w Niemczech.
masz racje, sam tam studiowalem ale przenioslem sie do Heidelberga, niski poziom jest na Viadrinie... niemieccy prof. patrza przez palce na polskich studentow, a polscy prof. tez wszystko olewaja... jedna wielka olewka
no to mnie pocieszyliście może ktoś ma inne doświadczenia? I jest zadowolony
pisze4cie straszne rzaczy!!!ja tez chcialam sie wybrac na ta uczelnie a tu co slusze??co jest tam takiego strasznego??a nie ma tam zadych praktyk??ze np wysy;laja studenta w glab Niemiec??nie wiem jak ale chce w Niemczech studiowac!!pomozcieee!!!jak sie gdzies dostac???
migrys...mogabym od ciebie dostac te zasadu rekrutacji na 2004/2005??
zasady za takie ze od tego roku nie ma juz egzaminu tylko bezposrednio skladasz papiery na uniwerku wiec liczy sie srednia ocen i mutura i egz jezykowy
WITAM!WIDZE ZE JESTES OBEZNANY. CGCIALABYM STUDIOWAC NA VIADRINIE LINGWISTYKE ALE NIE WIEM JAKIE SA WYMAGANIA I CO TRZEBA ZDAC NA EGZAMINACH WSTEPNYCH.ZA ROK BEDE PISAC DSDII ALE CO JEST MI POTRZEBNE POZA TYM?HISTORIA?EGZAMIN JEST PO POLSKU CZY PO NIEMIECKU?JESLI MOGLBYS MI POMOC TO BYM BYLA WDZIECZNA
czesc, przykro mi ale nie ma lingwistyki na viadrinie
Ze liczy sie matura i nie ma wstepnych to wiem...ale uczelnie podaja z czego jest u nich wymagana matura na jaki kierunek...inne uczelnie juz podaly z czego matury wymagaja....wiesz cos o tym??
to co podają na stronie nic wiecej nie wiem a teraz podali ze wszystkich dopuscili chociaz wczesniej niby bylo ze ma byc srednia 5 a okres oczekiwanie 2 semsetry wejdz na strone
Die Zulassung zum Studium erfolgt anhand zweier Auswahlkriterien zu denen zwei Ranglisten erstellt werden:

- nach Leistung (Durchschnittsnote im Abitur) und
- nach Wartezeit (Zeit vom Abitur bis zur Bewerbung)


Leistung
Auf der Rangliste nach Leistung werden alle Bewerber nach Ihrer Durchschnittsnote aufsteigend sortiert.
(Bewerber mit gleicher Durchschnittsnote untereinander nochmals nach Wartezeit)

Wartezeit
Auf der Rangliste nach Wartezeit werden alle Bewerber nach Wartezeit absteigend sortiert.
(Bewerber mit gleicher Anzahl von Wartesemestern untereinander nochmals nach Note)
Viadrine ogolnie polecam....fatem jest ze jesli ktos kocha j.niemiecki...to srednio go polepszy, bo bedzie przebywal w gronach polskich, ale z socjalnego punktu widzenia jest swietnie...masa ludzi z calej Polski ...swietny klimat studencki...pod wzgledem roznorodnosci kontaktow!!!lingwistyke oczywiscie mozna studiowac!!!wybierajac ja jako sciezke na kulturoznastwie.Wykladowcy na prawie polskim sa swietni...najlepsi specjalisci z wroclawia i Poznania...i to prawo pod wzgledem merytorycznym swietnie jest wykladane....jesli chodzi o prawo niemieckie...to jest moze zeczywiscie nieco luzniej....ale tylko dlatego ze wiekszosc skupia sie raczej na prawie polskim...i nie chce do konca robic prawa niemieckiego i dlatego sie na nim zbytnio nie skupia...a profesorofie niemieccy tez dlatego nie robia problemow...wiec z reguly konczy sie niemieckie prawo na poziomie ponad polowy i robi sie polska magisterke...i na koniec otrzymuje sie dyplom MASTER OF POLISH AND GERMAN LAW i dla tego warto isc na Viadrine....bo dwa prawa...anie jedno jak w Heidelbergu...czy gdzie tam indziej...poza tym uniwersytet jest maly...wiec swietny kontakt z profesorami....
wiec zachecam i polecam!!!!!i wcale nie jest prawda ze jest to uniwersytet podrzedny...w rankigach kieruku prawo i ekonomia jetsesmy w 1 dziesiatce w Niemczech...o ile nie w pierwszej piatce...a to ze moze jest i maly to tylko jego zaleta....
Ty jestes kretyn i tyle pewnie sobie nie poradziles na pierwszym roku debilu...i Cie na polskie nie przyjeli...mieczaku!!!i teraz se w heidelbergu siedzisz i o prawie pojecia nie masz!!!!Zobaczymy jak przyjdzie Staatsexamen...to sie stary posrasz!!!a jak se poradzisz to bedziesz podrzednym prawnikiem trzeciej kategorii lizacym buty wielkim niemieckim mecenasom...wiesz ile jest prawnikow w Niemczech??chyba tak...i zdajesz sobie sprawe ze tym papierem to se dupe podetrzec mozesz...bardzo przepraszam uczestnikow forum...ale mnie normalnie ponioslo...wielki wspolczujacy sie znalazl....
to powyzsze bylo do CUPPYCAKE sie znaczyc ma
chyba jednak do marka 147...:)
szczerze się uśmiałem czytajac twojego posta dzieki za otuchę i do zobaczenia
studencie...a ja mam pytanie do Ciebie....odnosnie Viadriny...co sodzisz o ekonomi na tej uczelni??w ogole tam sa polscy prof???po polsku szprechaja??hmmm...troche mnie popodlamales tym ze niemieckiego to sie za bardzo nie da nauczyc.....juz sama nie wiem gdzie mam isc..ah jeszce jedo, bys mogl sie dowiedziec z czego trzeba zdawac nowa mature zeby sie do Vidriny na ekonomie dostac??plis..odp
co trzeba zdawac na kulturoznastwo na Viadrine ( mam stara mature
wiec...ekonomia jest bardzo ciezka...tam juz nie ma przelewek...cale studja sa jednolite...i wszystko po niemiecku...tam nie ma zmiluj sie i po polsku wykladow nie ma...jest wielka harowka i tyle...tam naprawde sie pracuje!!!
Ale jest na bardzo dobrym poziomie....ale wiele ludzi wylatuje...trza po prostu w ksiazkach siedziec....
wiec...od 01.05.04, nie ma juz czegos takiego jak egzaminy wstepne...trzeba po prostu zlozyc papiery wszystkie wymagane i czekac na odpowiedz...jestesmy na rowni z innymi unijnymi kandydatami...obecnie zajmuje sie tym biuro-www.uni-assist.de. trzeba wybulic 50 eurakow za oto i oni sprawdzaja czy wszystko jest kompletne i przesylaja na Uniwersytet i wtedy dostajesz odpowiedz...licza sie stopnie z matury...i nie wydaje mi sie czy wazne sa przedmioty...biora tylko wszystkie oceny...i na tej podstawie decyduja.Jedynym wyjatkiem jest BWL- czyli ekonomika przedsiebiorstw, tu trzeba przez ZVS do Dortmundu...i tam duza konkurencja...ale na poczatek mozna zlozyc na VWL i sie po roku czy dwoch przenisc na BWL...ale jak ktos mysli o tej ekonomii i zalezy mu na BWL to niech zlozy do ZVS i na VWL przez \"assist\"... i zobaczy gdzie sie dostanie...bo strata roku jest zla!
Jest jeszcze jedna opcja...mozna dostac sie na wyzszy semesr jak sie np. studiowalo germanistyke...wtedy sie chyba sklada papiery bezposrednio na uniwerek z prosba o przyjecie na wyzszy semestr...dotyczy to kulturoznawstwa ma sie rozumiec...ale nie tylko z germanistyki, tez z socjologii i byc moze z politologii...co fajne ...jak sie wybierze sciezke na kulturoznastwie z lingwiwstyki i np. literatury...to sie poza Masterem niemieckim dostaje tez Polska Magisterke z germanistyki wroclawskiej...jesli mnie pamiec nie myli....
poczytajcie....
http://studyinfo.euv-frankfurt-o.de/de/pdf_dokumente/ausland_alle_bewerberinformationen_deutsch.pdf

i uczcie sie niemieckiego jak wam sie marzy studjowanie ...bo jak slabo bedziecie znac...to mimo ze Was przyjma...mozecie miec problemy z jezykiem...oczywiscie rozwiazecie je tez na miejscu ...ale lepiej za wczasu sie skupic...pozdrawiam
tylko małe sprostowanie nie 50 euro a 25 tak jak dla innych mieszkańcow uni
ok ale jaka miej-wiecej trzeba miec te srednia - 6.0- 5.8 czy z taka k0olo 4 moge sie \"schowac\"?
moglys podac maila albo gg bbo mam kilka pytan??
prosba do studenta oczywiscie:)pozdr
z 4 masz duże szanse i nie musisz się nigdzie chować matko kto ma średnią 5,8 ? :)
http://studyinfo.euv-frankfurt-o.de/de/studierende/nc_werte_aktuell.htm
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje